Radio Opole » Gospodarka
2022-01-20, 11:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Oczyszczalnia ścieków w Głogówku wkracza w XXI wiek. Rozpoczyna się drugi etap modernizacji

Modernizowana oczyszczalnia ścieków w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Modernizowana oczyszczalnia ścieków w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Modernizowana oczyszczalnia ścieków w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Modernizowana oczyszczalnia ścieków w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Modernizowana oczyszczalnia ścieków w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Modernizowana oczyszczalnia ścieków w Głogówku - [fot: gmina Głogówek]
Głogówek rozpoczyna drugi etap modernizacji oczyszczalni ścieków. Pierwszy został ukończony w październiku ubiegłego roku. Warte około 7,7 mln złotych zadanie blisko w połowie zostało dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
W ramach drugiego etapu prac przewidziano modernizację osadników wtórnych i stawów stabilizacyjnych, tlenowych oraz zadaszenie złóż biologicznych. Projekt przewiduje również budowę i zadaszenie składowiska odpadów odwodniowych.

- Być może tego na pierwszy rzut oka nie widać, ale jest to jedna z największych inwestycji w historii gminy Głogówek – mówi burmistrz Piotr Bujak

- Oczyszczalnia ścieków w Głogówku wkracza w XXI wiek i w sposób znaczący poprawia swoje funkcjonowanie. Udało nam się zmodernizować bardzo wiele wyeksploatowanych, starych urządzeń, które do tej pory na tym obiekcie funkcjonowały. Pojawiła się także nowoczesna automatyka, która pozwala na zdalne kontrolowanie pracy całego systemu odbierania ścieków. To znacząco ułatwia funkcjonowanie tego obiektu.

Koniec prac przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Głogówku planowany jest na III kwartał przyszłego roku.
Piotr Bujak

Gospodarka

2022-05-21, godz. 19:20 "Patrzymy i podziwiamy każde stoisko". Za nami kolejny dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych. Jutro już ost… Za nami drugi dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych na opolskim rynku. Odwiedzający stoiska mogli nie tylko poznać najciekawsze zakątki danego regionu… » więcej 2022-05-21, godz. 09:07 Ruszyły wypłaty "żłobkowego". To pieniądze dla placówek a nie dla rodziców W skali kraju dofinansowanie przyznano na ponad 65 tysięcy dzieci. ZUS wypłacił pierwszą transzę 'żłobkowego'. Pieniądze zgodnie z założeniami programu… » więcej 2022-05-19, godz. 20:00 Poszukiwani kierowcy autobusów MZK w Opolu. To praca także dla pań Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu ogłosił nabór na kierowców autobusów. Oferty są kierowane do osób posiadających prawo jazdy kat. D, ale także osób… » więcej 2022-05-18, godz. 14:30 Czarny scenariusz dla inwestycji vs. ratowanie sytuacji po poprzednikach. Kolejny konflikt wokół WiK? - Realizacja kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków jest zagrożona i być może trzeba będzie oddać wielomilionowe dotacje - uważa Mateusz Filipowski… » więcej 2022-05-18, godz. 12:00 Wyremontowano 4-kilometrowy odcinek DW 451 Zakończono remont drogi wojewódzkiej 451 między Wilkowem a Pielgrzymowicami. To trasa, która łączy Namysłów z Oleśnicą, a także wyprowadza ruch w kierunku… » więcej 2022-05-18, godz. 09:41 Świadczenia postojowe dla poszkodowanych przez COVID-19. ZUS przypomina o ważnych terminach Przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki COVID-19, mają ostatnie 3 miesiące na złożenie wniosku o świadczenie… » więcej 2022-05-17, godz. 08:49 Przedsiębiorcy na start - ZUS ma pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pracy. Będzie konkurs! 6 czerwca wystartuje konkurs na dofinansowania inwestycji związanych z bezpieczeństwem pracy, realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o poprawę… » więcej 2022-05-16, godz. 18:00 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie oddano do użytku ulicę Słoneczną To będzie komunikacyjny wentyl Niemodlina. Dzięki niej ciężki transport szybciej dojedzie na obwodnicę, a w razie potrzeby z ruchu będzie można wyłączyć… » więcej 2022-05-16, godz. 13:30 Rozpoczęła się budowa kanalizacji w Strzeleczkach. Będą utrudnienia Rozpoczęła się budowa ostatniego etapu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Strzeleczki. Prace prowadzone będą na tzw. Kampkach, czyli ulicach Opolskiej… » więcej 2022-05-16, godz. 10:55 Leśnica: gmina pomoże strażakom kupić samochód 20 tysięcy złotych gmina Leśnica dokłada strażakom do zakupu nowego samochodu pożarniczego. To kolejny etap współpracy samorządu ze służbami mundurowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »