Radio Opole » Gospodarka
2022-01-16, 07:45 Autor: Maja Laksy

Trwają zaawansowane prace związane z budową ścieżki pieszo - rowerowej w gminie Łubniany

Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Łubnianach [fot.Mariusz Piestrak]
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Łubnianach [fot.Mariusz Piestrak]
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Łubnianach [fot.Mariusz Piestrak]
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Łubnianach [fot.Mariusz Piestrak]
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Łubnianach [fot.Mariusz Piestrak]
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Łubnianach [fot.Mariusz Piestrak]
Trwa budowa 5 - kilometrowego odcinka ścieżki pieszo - rowerowej pomiędzy Kępą a Biadaczem w gminie Łubniany. Inwestycja, która połączona jest z przebudową drogi powiatowej ma być gotowa do połowy tego roku.
- Aktualnie kończą się prace w miejscowości Biadacz, w której mamy największy zakres prac drogowych - informuje Mariusz Piestrak, zastępca wójta gminy Łubniany.

- Jest tam też dużo takich prac zanikających, których nie widać. Mowa przede wszystkim o budowie całego systemu kanalizacji deszczowej. W gruncie rzeczy, budując ścieżkę, nie tylko odwadniamy ścieżkę pieszo - rowerową, ale i całą drogę powiatową biegnącą przez Biadacz.

Mariusz Piestrak dodaje, że gmina nie poprzestaje na wymienionej inwestycji i zamierza starać się o kolejne środki na wybudowanie kolejnych odcinków tras.

- Z pewnością będziemy starać się o zewnętrzne środki na realizację całości ścieżki pieszo - rowerowej między Opolem a Łubnianami. Mowa tutaj o brakującym odcinku od końca Biadacza, poprzez Masów do Łubnian, czyli do tej istniejącej ścieżki pieszo - rowerowej.

Planowany koszt inwestycji to niespełna 8 milionów złotych. W ramach budowy ścieżki pieszo - rowerowej mają powstać również spowalniacze, doświetlone przejścia i przejazdy, które mają zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Mariusz Piestrak
Mariusz Piestrak

Gospodarka

2022-05-21, godz. 19:20 "Patrzymy i podziwiamy każde stoisko". Za nami kolejny dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych. Jutro już ost… Za nami drugi dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych na opolskim rynku. Odwiedzający stoiska mogli nie tylko poznać najciekawsze zakątki danego regionu… » więcej 2022-05-21, godz. 09:07 Ruszyły wypłaty "żłobkowego". To pieniądze dla placówek a nie dla rodziców W skali kraju dofinansowanie przyznano na ponad 65 tysięcy dzieci. ZUS wypłacił pierwszą transzę 'żłobkowego'. Pieniądze zgodnie z założeniami programu… » więcej 2022-05-19, godz. 20:00 Poszukiwani kierowcy autobusów MZK w Opolu. To praca także dla pań Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu ogłosił nabór na kierowców autobusów. Oferty są kierowane do osób posiadających prawo jazdy kat. D, ale także osób… » więcej 2022-05-18, godz. 14:30 Czarny scenariusz dla inwestycji vs. ratowanie sytuacji po poprzednikach. Kolejny konflikt wokół WiK? - Realizacja kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków jest zagrożona i być może trzeba będzie oddać wielomilionowe dotacje - uważa Mateusz Filipowski… » więcej 2022-05-18, godz. 12:00 Wyremontowano 4-kilometrowy odcinek DW 451 Zakończono remont drogi wojewódzkiej 451 między Wilkowem a Pielgrzymowicami. To trasa, która łączy Namysłów z Oleśnicą, a także wyprowadza ruch w kierunku… » więcej 2022-05-18, godz. 09:41 Świadczenia postojowe dla poszkodowanych przez COVID-19. ZUS przypomina o ważnych terminach Przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki COVID-19, mają ostatnie 3 miesiące na złożenie wniosku o świadczenie… » więcej 2022-05-17, godz. 08:49 Przedsiębiorcy na start - ZUS ma pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pracy. Będzie konkurs! 6 czerwca wystartuje konkurs na dofinansowania inwestycji związanych z bezpieczeństwem pracy, realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o poprawę… » więcej 2022-05-16, godz. 18:00 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie oddano do użytku ulicę Słoneczną To będzie komunikacyjny wentyl Niemodlina. Dzięki niej ciężki transport szybciej dojedzie na obwodnicę, a w razie potrzeby z ruchu będzie można wyłączyć… » więcej 2022-05-16, godz. 13:30 Rozpoczęła się budowa kanalizacji w Strzeleczkach. Będą utrudnienia Rozpoczęła się budowa ostatniego etapu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Strzeleczki. Prace prowadzone będą na tzw. Kampkach, czyli ulicach Opolskiej… » więcej 2022-05-16, godz. 10:55 Leśnica: gmina pomoże strażakom kupić samochód 20 tysięcy złotych gmina Leśnica dokłada strażakom do zakupu nowego samochodu pożarniczego. To kolejny etap współpracy samorządu ze służbami mundurowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »