Radio Opole » Gospodarka
2021-12-01, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Strefa Aktywności Gospodarczej w Dąbrowie urzeczywistnia się. Pozwala już na to plan zagospodarowania przestrzennego

UG Dąbrowa [fot. archiwum gminy]
UG Dąbrowa [fot. archiwum gminy]
Jest "zielone światło" dla Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Dąbrowa. Wojewoda opolski zatwierdził plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu część terenów wsi Dąbrowa i Karczów zyskały przeznaczenie pod działalność gospodarczą.
- Mówimy o obszarze 120 hektarów - informuje wójt Dąbrowy Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - To tereny przede wszystkim wzdłuż DK 46. Chcemy przede wszystkim uaktywnić podmioty gospodarcze i stworzyć tereny inwestycyjne. To ma służyć rozwojowi gminy. Pomysł zrodził się stąd, że duża strefa inwestycyjna Opole-Wrzoski będzie niedługo zagospodarowana. Liczymy na to, że jej oddziaływanie będzie szło w kierunku węzła autostradowego Prądy.

Katarzyna Gołębiowska-Jarek liczy, że atutem strefy będzie jej położenie. To bliskość drogi krajowej, autostrady A4 i Opola. Jak mówi wójt Dąbrowy, gmina liczy też na realizację planów, jakie ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.

- Planuje ona i już rozpoczęła prace nad koncepcją rozbudowy DK 46 - zaznacza Gołębiowska-Jarek. - Wzdłuż "krajówki" mogą powstać drogi równoległe. Dzięki temu będzie komunikacja na terenach inwestycyjnych. Zainteresowani inwestorzy też wiedzą, że to jest strefa z dość blisko posadowionymi mediami.

Jest już jeden inwestor, który chce zainwestować na terenie dąbrowskiej strefy. Ma na niej powstać hala o powierzchni 55 tysięcy metrów kwadratowych. W poszukiwaniu kolejnych firm, gmina współpracuje z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

Jak zapewnia wójt Gołębiowska-Jarek, założenie jest takie, aby działalność inwestorów nie była uciążliwa dla mieszkańców.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Gospodarka

2022-01-26, godz. 11:00 Gmina Głogówek przygotowuje się do budowy nowego przedszkola Konkretyzują się plany budowy przedszkola w Głogówku. Na ukończeniu jest projekt nowej siedziby Przedszkola Publicznego nr 4. Budynek ma powstać na terenie… » więcej 2022-01-26, godz. 07:45 Rusza program "Opolscy Zawodowcy 2022". 2700 osób będzie mogło skorzystać z pięciu projektów. To staże, dotacje… Ponad 2700 osób będzie mogło skorzystać z pięciu projektów kształcenia i rozwijania kompetencji w ramach dużego programu 'Opolscy Zawodowcy 2022'. To inicjatywa… » więcej 2022-01-25, godz. 12:14 Uczeń głubczyckiego Rolniczaka wyróżniony w ogólnopolskim konkursie ZUS Marcel Stankiewicz, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach, zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Zakładu Ubezpieczeń… » więcej 2022-01-25, godz. 09:00 Otmuchów inwestuje w infrastrukturę społeczną oraz oświatową Ocieplanie i termomodernizacja szkół, a także modernizacja kotłowni - to jeden z priorytetów w gminie Otmuchów. Samorząd zamierza także wspierać seniorów… » więcej 2022-01-25, godz. 08:00 Wiele inwestycji, ale też niepewność co do kosztów ogrzewania budynków. Budżet gminy Gorzów Śląski Około 5 milionów złotych planuje w tym roku przeznaczyć na inwestycje gmina Gorzów Śląski. » więcej 2022-01-24, godz. 17:45 Pracownicy ZUS i KAS wyjaśniali nowe rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu Pracownicy skarbówki i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśniają przepisy Polskiego Ładu. Dzisiaj (24.01) taką akcję zorganizowano w placówkach ZUS… » więcej 2022-01-24, godz. 13:15 Głubczycki "pośredniak" ma dotacje dla młodych przedsiębiorców Rozpoczął się II nabór wniosków w ramach projektu ''Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy w powiecie głubczyckim''. Dedykowany jest osobom do 30. roku życia… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 Wspólne dyżury organizuje ZUS i KAS. Tematem będzie Polski Ład Dwa dni wspólnych dyżurów z myślą o przedsiębiorcach organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowa Administracja Skarbowa. Konsultanci będą wyjaśniać… » więcej 2022-01-22, godz. 11:18 "Świeży" budżet już idzie do pierwszej poprawki. Burmistrz Artur Rolka o finansach Paczkowa W Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Paczkowa Artur Rolka, o tym, dlaczego jego gmina przyjęła uchwałę budżetową dopiero w styczniu tego roku. » więcej 2022-01-21, godz. 19:00 Zabytki Białej zostaną zrewitalizowane. Prudnicka gmina jako pierwsza w województwie podpisała umowę z wykonawcami… Ponad 7,3 mln złotych przeznaczy gmina Biała na remont miejskich obiektów zabytkowych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej. Pieniądze na ten cel… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »