Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-27, 19:09 Autor: Witold Wośtak

Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45

Remont drogi DK 45 [fot. Maciej Marciński]
Remont drogi DK 45 [fot. Maciej Marciński]
Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a konkretniej chodzi o miejscowości: Sołtysy i Wierzbie.
Niepokój mieszkańców wynikał z faktu, że wykonawca rozpoczął prace i chciał przesuwać płoty jako granice nieruchomości. Droga ma być poszerzona, w projekcie są także ścieżki pieszo-rowerowe, stąd konieczność częściowego wejścia na podwórka wzdłuż DK 45. Nie było jednak informacji o wysokości odszkodowań.

- Wiele wątpliwości było do momentu zorganizowania spotkania w Wierzbiu - mówi Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki.

- Ono było trochę burzliwe, ponieważ niektórzy ludzie byli bardzo zbulwersowani. Niemniej przedstawiciel wykonawcy zachował się bardzo ładnie. Poprosił nawet o indywidualne rozmowy na temat przesuwania tych płotów na nieruchomościach. Myślę więc, że wszyscy byli usatysfakcjonowani wyjaśnieniami podawanymi zarówno przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, jak i przez wykonawcę.

Mieszkańcy oczekują na wycenę odszkodowań, a obliczeniem tych kwot zajmują się rzeczoznawcy z urzędu wojewódzkiego. Nie ma już skarg w magistracie w Praszce. Przebudowa DK 45 ma potrwać do listopada 2023 roku.
Jarosław Tkaczyński

Wiadomości z regionu

2021-12-06, godz. 19:00 "Uśmiech daje moc do wyzdrowienia". Dr Clown przygotował dzieciom leżącym w USK mikołajki Był renifer, bałwan 'Olaf', elf, a także oczywiście ten, którego 6 grudnia nie może zabraknąć, czyli święty Mikołaj. Z okazji mikołajek wolontariusze… » więcej 2021-12-06, godz. 18:35 Wojewoda o pogróżkach antyszczepionkowców: "Ważne, żeby mając takie, a nie inne poglądy, nie przeszkadzać innym… 134 osoby zaszczepiły się przeciw COVID-19 w dwóch opolskich parafiach w Nysie i w Opolu w ramach akcji organizowanej przez wojewodę opolskiego. Jak informuje… » więcej 2021-12-06, godz. 18:30 Sanepid bezpodstawnie zamknął dyskotekę w Zawadzkiem. Zapadł wyrok WSA w Opolu Kontrole, mandaty i zamknięcie dyskoteki w Zawadzkiem w styczniu tego roku było niezgodne z prawem - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Wyrok… » więcej 2021-12-06, godz. 18:00 Policja radzi, jak zabezpieczyć mieszkanie przed świątecznymi wyjazdami. Można zminimalizować ryzyko włamania Opolska policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu domu lub mieszkania przed wyjazdami świątecznymi. Funkcjonariusze przyznają, że nie ma idealnych rozwiązań… » więcej 2021-12-06, godz. 17:40 To tradycja pielęgnowana od lat. Opolscy kontrterroryści przekazali prezenty do jednego z domów dziecka Na co dzień mierzą się z najniebezpieczniejszymi przestępcami i sytuacjami. Dzisiaj (6.12) pokazali inne, łagodne oblicze. Opolscy kontrterroryści odwiedzili… » więcej 2021-12-06, godz. 16:36 4 zastępy strażackie interweniowały po uszkodzeniu sieci gazowej w Gotartowie. Nie ma poszkodowanych Zakończyła się akcja strażaków w miejscowości Gotartów - Ogrodnictwo po uszkodzeniu sieci gazowej. Nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2021-12-06, godz. 16:16 IMGW ostrzega! Wieczorem i w nocy na drogach oraz chodnikach będzie bardzo ślisko IMGW ostrzega mieszkańców województwa opolskiego przed oblodzeniem. Niebezpieczne zjawisko pogodowe wystąpi we wszystkich powiatach w regionie. » więcej 2021-12-06, godz. 16:05 Prokuratorskie zarzuty dla byłego dyrektora szkoły w Rudnikach. Miał wyłudzić prawie 9 tysięcy złotych na lekcje… Prokuratorskie zarzuty oszustwa usłyszał Dariusz N., były dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. » więcej 2021-12-06, godz. 15:55 COVID-19 na Opolszczyźnie nie odpuszcza. "Mamy zagwarantowanych tyle łóżek, ile podczas wiosennej trzeciej fali" Opolszczyzna dysponuje obecnie tyloma łóżkami dla pacjentów z COVID-19, ile było zabezpieczonych podczas wiosennej trzeciej fali koronawirusa. Według prognoz… » więcej 2021-12-06, godz. 15:10 Dzieci w sieci - dorośli rozmawiają o zagrożeniach w Internecie Jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych w internecie? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji „Dzieci w sieci”, którą zorganizowała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »