Radio Opole » Gospodarka
2021-11-26, 14:45 Autor: Grzegorz Frankowski

Transport publiczny w powiecie głubczyckim i prudnickim wchodzi na wyższy poziom. Samorządowcy z południa regionu będą wspólnie organizować komunikację pasażerską

Dworzec PKS w Głubczycach - [fot: Mariusz Chałupnik]
Dworzec PKS w Głubczycach - [fot: Mariusz Chałupnik]
Powiatowo-Gminny Związek Transportu "Pogranicze" w Głubczycach rozpoczyna swoją działalność. Głównym zadaniem instytucji, do której należą powiaty głubczycki i prudnicki oraz gminy: Branice, Głogówek, Głubczyce, Kietrz, Lubrza i Prudnik, będzie wspólna organizacja zbiorowego transportu publicznego.
Na wczorajszej (25.11) nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Głubczycach delegowała swojego przedstawiciela do pracy w zgromadzeniu związku. Drugi przedstawiciel został wskazany przez burmistrza Głubczyc.

- 19 listopada po ogłoszeniu statutu w dzienniku urzędowym województwa opolskiego związek uzyskał osobowość prawną. Wcześniej ten związek został zarejestrowany w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pierwsze zgromadzenie odbędzie się już 1 grudnia. Na tym zgromadzeniu delegaci będą wybierać władze związku. Będzie to zarząd związku, jak również organ kontrolny, komisja rewizyjna. Po wyborze władz związek przystąpi do realizacji transportu i organizacji tego transportu na terenie powiatu głubczyckiego i prudnickiego – informuje Kazimierz Bedryj, zastępca burmistrza Głubczyc.

Wspólny projekt zakłada między innymi optymalizację sieci połączeń w dwóch powiatach, zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego, jak również analizę połączeń rentownych i nierentownych oraz pozyskiwanie funduszy na połączenia nieprzynoszące zysku.
Kazimierz Bedryj

Gospodarka

2022-01-21, godz. 19:00 Zabytki Białej zostaną zrewitalizowane. Prudnicka gmina jako pierwsza w województwie podpisała umowę z wykonawcami… Ponad 7,3 mln złotych przeznaczy gmina Biała na remont miejskich obiektów zabytkowych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej. Pieniądze na ten cel… » więcej 2022-01-21, godz. 11:56 Kssenon ma powstać na Opolszczyźnie. To unikatowa oferta dla małych przedsiębiorców Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna szuka na Opolszczyźnie miejsca na lokalizację projektu Kssenon. Jest to akcelerator biznesowy dedykowany dla małych… » więcej 2022-01-20, godz. 18:00 Branice "zyskały" kilkudziesięciu nowych mieszkańców. To efekt całorocznej meldunkowej akcji prowadzonej przez władze… Zakończyła się akcja 'Zamelduj się w gminie Branice' skierowana do osób, które w ciągu ostatniego roku zameldowały się tutaj na pobyt stały. Wszyscy… » więcej 2022-01-20, godz. 16:00 Milion złotych za najlepiej wyszczepiony samorząd w powiecie nyskim dostał Paczków Teraz będzie inwestował te pieniądze w lokalną społeczność, w zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb. » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Oczyszczalnia ścieków w Głogówku wkracza w XXI wiek. Rozpoczyna się drugi etap modernizacji Głogówek rozpoczyna drugi etap modernizacji oczyszczalni ścieków. Pierwszy został ukończony w październiku ubiegłego roku. Warte około 7,7 mln złotych… » więcej 2022-01-19, godz. 16:59 Maleje liczba mieszkańców Brzegu, za to Namysłów "rośnie w siłę" Brzeg zalicza największy, bo ponad 3% spadek populacji od 20 lat i jest jednym z najszybciej wyludniających się miast na Opolszczyźnie. W 2017 roku żyło… » więcej 2022-01-19, godz. 15:30 Walce: do jesieni strażacy z Dobieszowic będą mieć nową remizę Gdy tylko pogoda pozwoli rozpocznie się budowa remizy OSP Dobieszowice w gminie Walce. Inwestycję chciało realizować aż 7 firm. Zwycięska - przedsiębiorstwo… » więcej 2022-01-19, godz. 09:15 Paczków chce szybciej spłacić kredyt. Dzięki temu będzie mógł inwestować Przyspieszenie zapowiadają władze Paczkowa w temacie spłaty kredytu, jaki ciąży na samorządzie. Ma to być krok w kierunku nowych inwestycji. » więcej 2022-01-18, godz. 17:30 Ruszyła budowa kanalizacji Woskowic Małych. To kluczowa inwestycja dla północy gminy Namysłów Ruszyła budowa kanalizacji Woskowic Małych. To jedna z ostatnich nieskanalizowanych miejscowości w północnej części gminy Namysłów. » więcej 2022-01-18, godz. 15:00 Po remoncie stacja uzdatniania wody w Rozkochowie będzie o 20% bardziej wydajna 1,5 mln zł może kosztować przebudowa stacji uzdatniania wody w Rozkochowie. Tam są odwierty, z których woda trafia do mieszkańców gminy Walce. Ubiegłoroczna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »