Radio Opole » Gospodarka
2021-09-14, 13:15 Autor: Grzegorz Frankowski

Powiat głubczycki rozpoczyna kolejną, dużą inwestycję drogową

Remonty na drogach powiatu głubczyckiego - [fot: https://www.facebook.com/starostwo.glubczyce]
Remonty na drogach powiatu głubczyckiego - [fot: https://www.facebook.com/starostwo.glubczyce]
Starostwo powiatowe w Głubczycach rozpoczyna realizację kolejnej w tym roku inwestycji drogowej. W trzeciej dekadzie września rozpocznie się remont drogi na odcinku: Baborów – Dobrosławice. Wartość inwestycji to 830 tys. złotych. Ponad 600 tys. z tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
- Podpisaliśmy niezbędna umowę, a plac budowy został już przekazany wykonawcy – informuje Anita Juchno, wicestarosta głubczycki.

- Z tego co wykonawca deklaruje, pomimo tego, że ma 90-dniowy okres na wykonanie. Te prace będą przebiegały znacznie szybciej, też im zależy na tym, aby wejść, wykonać i zejść jak najszybciej z placu budowy. Na czym nam oczywiście też zależy, po to, żeby jak najszybciej oddać tę drogę do użytkowania, bezpiecznego przede wszystkim użytkowania. Stan techniczny tej drogi dzisiaj jest niezadowalający, a nawet wręcz bardzo niezadowalający. W związku z tym kibicujemy, aby aura pozwoliła na szybkie wykonanie tych prac.

Aktualnie w powiecie głubczyckim prowadzone są dwie duże inwestycje związane z przebudową dróg na odcinku: Lewice - Michałkowice i Klisino - Pomorzowice. Jeszcze w tym roku za ponad 1,7 mln złotych ma zostać wyremontowana droga na trasie: Księże Pole - Czerwonków.
Anita Juchno

Gospodarka

2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej 2021-09-23, godz. 10:00 Zwolnienia ze składek przedsiębiorcom prowadzącym sklepiki szkolne oraz pilotom wycieczek i przewodnikom turystycznym… Aby z ulg skorzystać, trzeba się jednak spieszyć - wnioski tylko w formie elektronicznej (PUE ZUS) przyjmowane są do końca września. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »