Radio Opole » Gospodarka
2021-10-27, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Kolejnych 50 "kopciuchów" w Jemielnicy zostanie zlikwidowanych

Komin [fot. Daniel Klimczak]
Komin [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze tej jesieni w gminie Jemielnica kolejnych pięćdziesiąt "kopciuchów" zostanie wymienionych na nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Mieszkańcy otrzymają dofinansowania unijne do tych inwestycji, a ich wysokość uzależniona jest od kosztów całej inwestycji, którą przeprowadzają. Jednocześnie osoby, które planują podobne wymiany w przyszłym roku, już mogą zgłaszać się do urzędu i deklarować chęć udziału w kolejnym tego typu projekcie.
- Jeszcze w tym roku dofinansujemy wymiany kopciuchów w 54 domach – mówi Marcin Wycisło, wójt gminy Jemielnica. - 30 instalacji zostanie wymienionych na różnego rodzaju źródła ciepła, czy to na instalacje na paliwo stałe typu pellet, czy też pompy ciepła z fotowoltaiką. W tej chwili przygotowywany jest kolejny audyt energetyczny dla ponad 20 obiektów.

Na razie mieszkańcy gminy Jemielnica mogą instalować piece na paliwo stałe, elektryczne źródła ciepła lub też na olej opałowy. Trwają rozmowy z Polską Spółką Gazowniczą na temat budowy nitki gazociągu, ale póki co nie jest znana konkretna data realizacji takiej inwestycji.
Marcin Wycisło

Gospodarka

2021-11-28, godz. 19:45 Październik był kolejnym miesiącem z niższym bezrobociem w regionie Październik był kolejnym miesiącem, kiedy w regionie odnotowano spadek bezrobocia. W porównaniu do września liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach… » więcej 2021-11-28, godz. 08:54 Wykorzystali oszczędności z poprzedniego przetargu. Murów rozbudowuje kanalizację Po nowym roku rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji w Starych Budkowicach. Sieć zostanie dokończona na dwóch ulicach - Zagwiździańskiej oraz Targ… » więcej 2021-11-27, godz. 12:00 Ma być taniej, ale najpierw będzie drożej. Aby obniżyć ceny za śmieci Tarnów Opolski przystąpi do "Czystego re… To ma być antidotum między innymi na rosnące ceny wywozu odpadów. Radni Tarnowa Opolskiego zdecydowali, że gmina w przyszłym roku przystąpi do Związku… » więcej 2021-11-26, godz. 19:00 Kolejna droga w Opolu oddana do użytku. Tym razem zakończono budowę łącznika ulicy Sieradzkiej z Bielską Kolejna wyremontowana droga w Opolu gotowa do użytku. Chodzi o połączenie ulicy Sieradzkiej z ul. Bielską na osiedlu Malinka. W ramach inwestycji zamontowano… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 Szkołę w Kórnicy czeka termomodernizacja za ponad 2,5 mln złotych Szkoła w Kórnicy przejdzie kompleksową modernizację energetyczną. Po kilku latach przygotowań i czterech ogłoszonych przetargach w końcu udało się wyłonić… » więcej 2021-11-26, godz. 14:45 Transport publiczny w powiecie głubczyckim i prudnickim wchodzi na wyższy poziom. Samorządowcy z południa regionu będą… Powiatowo-Gminny Związek Transportu 'Pogranicze' w Głubczycach rozpoczyna swoją działalność. Głównym zadaniem instytucji, do której należą powiaty głubczycki… » więcej 2021-11-26, godz. 12:45 Grodków chce modernizować systemy ogrzewania w szkołach i wiejskich świetlicach. W części budynków do produkcji… Grodkowski magistrat chce skuteczniej walczyć ze smogiem. Pomóc w tym mają panele słoneczne i wymiana pieców w budynkach szkół. » więcej 2021-11-26, godz. 10:45 "Obniżenie akcyzy czy VAT może pomóc obniżyć inflację". Diana Rokita-Poskart z Politechniki Opolskiej o tarczy i… Propozycje tarczy antyinflacyjnej oceniła w Porannej Loży Radiowej ekonomistka z Politechniki Opolskiej dr Diana Rokita-Poskart. » więcej 2021-11-25, godz. 19:00 Mniej ciągników i trzody, ale więcej drobiu i bydła. Urząd Statystyczny w Opolu pokazał pierwsze wyniki spisu ro… Koncentracja, specjalizacja i regionalizacja produkcji rolnej - to podstawowe wnioski z Powszechnego Spisu Rolnego 2020 dla Opolszczyzny. » więcej 2021-11-25, godz. 18:30 Zmiany na drodze wojewódzkiej numer 429. W najbliższych tygodniach zostanie wprowadzony ruch wahadłowy Wracamy do tematu drogi wojewódzkiej numer 429. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu na 3-kilometrowym odcinku pomiędzy Polską Nową Wsią a Wawelnem rozpoczęto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »