Radio Opole » Gospodarka
2021-10-11, 14:15 Autor: Grzegorz Frankowski

Basen miejski w Głubczycach przejdzie kapitalny remont. Prace podzielono na dwa etapy

Basen miejski w Głubczycach - [fot: gmina Głubczyce]
Basen miejski w Głubczycach - [fot: gmina Głubczyce]
Basen miejski w Głubczycach - [fot: gmina Głubczyce]
Basen miejski w Głubczycach - [fot: gmina Głubczyce]
Władze Głubczyc planują harmonogram prac remontowych basenu miejskiego. Obiekt, który jest w złym stanie technicznym, wymaga gruntownej modernizacji. Gmina otrzymała na ten cel 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Remont ma być realizowany w dwóch etapach.
- Pierwszy etap prac przewiduje zwiększenie funkcjonalności basenu – mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc.

- W ramach etapu pierwszego powstanie plac zabaw, brodziki, zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, jak również obiekt związany z uzdatnianiem wody i technologią wody. Wpłynęła do nas jedna oferta o cenie 7,4 mln zł. W budżecie mamy na ten rok przeznaczone 5 mln zł. Sprawdzamy, czy ta oferta jest ważna, ale także rozważamy możliwość zwiększenia środków o 2,5 miliona w wieloletniej prognozie finansowej, aby to zadanie zrealizować.

Na realizację pierwszego etapu zadania wykonawca otrzymał 210 dni. Natomiast w grudniu ma być gotowa dokumentacja na drugi etap, który przewiduje między innymi uszczelnienie niecek basenowych.

Basen miejski w Głubczycach znajduje się w dużym kompleksie sportowo-rekreacyjnym na obszarze ponad 3 hektarów, a lustro wody w trzech nieckach basenowych ma powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych.
Kazimierz Bedryj

Gospodarka

2021-10-27, godz. 13:30 Kolejnych 50 "kopciuchów" w Jemielnicy zostanie zlikwidowanych Jeszcze tej jesieni w gminie Jemielnica kolejnych pięćdziesiąt 'kopciuchów' zostanie wymienionych na nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Mieszkańcy… » więcej 2021-10-27, godz. 08:45 Komisja konkursowa wybrała prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. "Kluczowe jest jego doświadczenie" Janusz Ratajczyk będzie nowym prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Marcin Kisilica, jego poprzednik, złożył rezygnację i od lipca szpitalem… » więcej 2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »