Radio Opole » Gospodarka
2021-09-24, 18:15 Autor: Witold Wośtak

Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie

DW 457 w Chróścicach [fot. Witold Wośtak]
DW 457 w Chróścicach [fot. Witold Wośtak]
DW 457 w Chróścicach [fot. Witold Wośtak]
DW 457 w Chróścicach [fot. Witold Wośtak]
DW 457 w Chróścicach [fot. Witold Wośtak]
DW 457 w Chróścicach [fot. Witold Wośtak]
Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk).
Wymieniono nawierzchnię, poszerzono jezdnię do siedmiu metrów oraz położono 700 metrów nowego chodnika. Są nowe pobocza, odwodnienie i wjazdy do posesji.

Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, mówi, że dzięki oszczędnościom udało się zrobić więcej, niż planowano.

- Remont miał być w nieco mniejszym zakresie - sama nawierzchnia bez chodników. Poszerzyliśmy te roboty, żeby zrobić drogę kompleksowo - z chodnikami i wszystkimi wjazdami. Cieszę się bardzo, że udało się zrobić więcej.

Dariusz Gajda, dyrektor kontraktu z częstochowskiej firmy Drog-Bud, informuje, że przy tej inwestycji pracowała 10-osobowa brygada.

- Prowadziliśmy prace "pod ruchem" - wahadłowo - co zawsze jest pewnym kłopotem. To teren zabudowany, więc mieszkańcy muszą korzystać z tej drogi. Oprócz tego objazd prowadzono tą drogą ze względu na budowę drogi 454 w Ziemiełowicach. Ruch był duży, a to utrudniało sprawę.

Piotr Szlapa, wójt Dobrzenia Wielkiego, zaznacza, że wiele dróg w gminie wymaga jeszcze remontów.

- Powiem szczerze, sygnały docierają do mnie z każdej strony: od mieszkańców i kierowców. Oni pokazują, gdzie jest źle. Takie są obecnie warunki, a nie inne. Widzimy, co dzieje się na drogach, a w związku z coraz większym ruchem drogi zużywają się. Widzimy, że jeszcze dużo potrzeba, aby one były na miarę naszych oczekiwań.

Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego, dodaje, że w planie są kolejne inwestycje przy DW 457.

- Dla przykładu mam na myśli drogę w stronę Siołkowic Starych, czyli gminy Popielów. Potrzeba remontu, zwłaszcza w kierunku Dobrzenia Wielkiego, bo tam są trudne miejsca - łuki wymagające wydania większych pieniędzy. To trzeba zaprojektować i wybudować praktycznie od nowa.

Dodajmy, remont DW 457 w Chróścicach trwał około trzech miesięcy.
Bartłomiej Horaczuk
Dariusz Gajda
Piotr Szlapa
Szymon Ogłaza

Gospodarka

2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej 2021-10-25, godz. 08:15 Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny Dwa spotkania dla mieszkańców gmin Skoroszyce, Łambinowice i Niemodlin w związku z planowaną budową obwodnicy Sidziny w ciągu DK 46, organizuje Generalna… » więcej 2021-10-24, godz. 14:45 Czwarty worek na śmieci przynosi efekty w gminie Lasowice Wielkie. Samorząd sprzedaje też makulaturę i złom Sprawdził się czwarty worek na segregowane odpady w gminie Lasowice Wielkie. Mieszkańcy pozytywnie odebrali pomył na osobny pojemnik na butelki PET - plastikowe… » więcej 2021-10-23, godz. 15:00 Wola jest, plan też, ale czy pozwoli budżet? Niemodlin przymierza się do budowy pumptracka To ma być inwestycja skierowana do tych młodszych mieszkańców gminy, choć niewykluczone, że nieraz skorzystają z niej również starsi. Niemodlin przygotowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »