Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-21, 16:51 Autor: Maja Laksy

Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co się zmieniło?

oddział szpitala ginekologiczno - położniczego w Opolu po remoncie [fot. materiał szpitala]
oddział szpitala ginekologiczno - położniczego w Opolu po remoncie [fot. materiał szpitala]
oddział szpitala ginekologiczno - położniczego w Opolu po remoncie [fot. materiał szpitala]
oddział szpitala ginekologiczno - położniczego w Opolu po remoncie [fot. materiał szpitala]
Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych. To tylko niektóre ze zmian, które zaszły w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dziś (21.09) oddano do użytku zmodernizowaną część szpitala z 31 łóżkami dla pacjentek.
- Głównym celem remontu było polepszenie warunków opieki zdrowotnej, a także podwyższenie komfortu i bezpieczeństwa wszystkich pacjentek - podkreśla Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Do dziś wyremontowano trzecie piętro oddziału ginekologiczno - położniczego. Na tym piętrze przebywają pacjentki po porodach wraz ze swoimi dziećmi. Remont polegał na utworzeniu węzłów sanitarnych przy pokojach pacjentek oraz wydzieleniu oddziału pooperacyjnego dla kobiet, które rodziły drogą cięcia cesarskiego - mówi Małgorzata Sobel.

- Wprowadzone zmiany pozwalają na dogodne i komfortowe przebywanie matek, szczególnie w pierwszych chwilach po porodzie - dodaje Zuzanna Donath - Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

- Mamy teraz komfortowe warunki, dlatego, że takie moduły, w których pokoje dwuosobowe są połączone z łazienkami to rzecz bardzo ważna

Prace remontowe, które odbywają się na pozostałych oddziałach mają zostać zrealizowane do końca roku. Koszt remontu szpitala to blisko 2.5 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Małgorzata Sobel
Zuzanna Donath - Kasiura

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 12:40 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »