Radio Opole » Gospodarka
2021-08-26, 12:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Nowy zakład powstaje w Sieroniowicach w gminie Ujazd. Pracę znajdzie 40 osób

Budowa zakładu R&M Bruk w Sieroniowicach [fot. A. Pospiszyl]
Budowa zakładu R&M Bruk w Sieroniowicach [fot. A. Pospiszyl]
Budowa zakładu R&M Bruk w Sieroniowicach [fot. A. Pospiszyl]
Budowa zakładu R&M Bruk w Sieroniowicach [fot. A. Pospiszyl]
W Sieroniowicach, w gminie Ujazd, trwa budowa nowego zakładu. Przy drodze krajowej 88, około 2 kilometrów od węzła autostrady, powstaje firma z branży betoniarskiej. R&M Bruk to nowa inwestycja Roberta Białdygi, właściciela lokalnej firmy Transkom, która zatrudnia obecnie 300 osób a zajmuje się remontami dróg, wydobyciem kruszywa i transportem.
- Trwają prace budowlane na działce wielkości 11 hektarów – mówi Robert Białdyga. - Zakład produkcji prefabrykatów betonowych drobnowymiarowych, czyli płyty tarasowe, kostka brukowa, krawężniki. Będzie hala produkcyjna, biuro, plac składowy, drogi dojazdowe. Prace znajdzie około 40 osób.

W zakładzie R&M Bruk produkcja ma być neutralna dla środowiska, wprowadzony będzie zamknięty obieg wody a linie produkcyjne będą znajdować się tylko w halach, które będą miały zewnętrzną obudowę dźwiękochłonną.

Zakończenie budowy planowane jest na połowę przyszłego roku, ale właściciel zastrzega, że prace mogą się przeciągnąć, ponieważ z powodu pandemii znacznie utrudniony jest dostęp do materiałów budowlanych.
Robert Białdyga

Gospodarka

2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej 2021-10-25, godz. 08:15 Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny Dwa spotkania dla mieszkańców gmin Skoroszyce, Łambinowice i Niemodlin w związku z planowaną budową obwodnicy Sidziny w ciągu DK 46, organizuje Generalna… » więcej 2021-10-24, godz. 14:45 Czwarty worek na śmieci przynosi efekty w gminie Lasowice Wielkie. Samorząd sprzedaje też makulaturę i złom Sprawdził się czwarty worek na segregowane odpady w gminie Lasowice Wielkie. Mieszkańcy pozytywnie odebrali pomył na osobny pojemnik na butelki PET - plastikowe… » więcej 2021-10-23, godz. 15:00 Wola jest, plan też, ale czy pozwoli budżet? Niemodlin przymierza się do budowy pumptracka To ma być inwestycja skierowana do tych młodszych mieszkańców gminy, choć niewykluczone, że nieraz skorzystają z niej również starsi. Niemodlin przygotowuje… » więcej 2021-10-23, godz. 10:45 Inżynierowie zastanowią się, którędy poprowadzić obwodnicę Zawady Inżynierowie opracowują przebieg obwodnicy Zawady. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, wykonawcą studium jest firma Mosty Katowice… » więcej 2021-10-23, godz. 09:15 Stopa bezrobocia w regionie spadła do 6,1%. We wrześniu w rejestrach urzędów pracy ubyło 700 osób We wrześniu stopa bezrobocia w regionie spadła do 6,1% i jest o 0,2% niższa niż w poprzednim miesiącu. Maleje także liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »