Radio Opole » Gospodarka
2021-07-23, 12:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie 68 lokali. Dodatkowo w częściach wspólnych wymienione zostanie także oświetlenie na energooszczędne. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 3 miliony złotych, z czego blisko 2 miliony złotych to dotacja z pieniędzy unijnych.
- To kolejny projekt, który przyczyni się do poprawy jakości powietrza w mieście - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Mam nadzieję, że realizacja tych projektów przebiegnie bez kłopotu i szybko mieszkańcy będą mogli korzystać z tych nowych form ogrzewania. Wymiana dotyczy budynków przy ulicy: Grunwaldzkiej, Karpackiej, Krawieckiej, Luboszyckiej, Oleskiej, Ozimskiej i Sienkiewicza.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zachęca także pozostałych mieszkańców do skorzystania z programu "Czyste Powietrze" i wymiany starych kopciuchów na ekologiczne.

- Miasto ma taki program dotacyjny, więc wszyscy ci, którzy nie mieszkają w lokalach komunalnych, ale prowadzą wspólnoty mieszkaniowe, to również mogą starać się o dotację. To postępuje. Jednak większość tego zasobu miejskiego jest już oparta o ten niskoemisyjny sposób ogrzewania. To jest duża i ważna zmiana.

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.
Małgorzata Stelnicka
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »