Radio Opole » Gospodarka
2021-06-24, 17:46 Autor: Daniel Klimczak

Namysłów planuje kolejne inwestycje w wiejskie świetlice. Prace w Łączanach i Przeczowie rozpoczną się jednak później, niż planowano

Władze Namysłowa przekonuja, że warto inwestować w wiejskie świetlice. Na zdjęciu obiekt w Mikowicach [fot. UM Namysłów]
Władze Namysłowa przekonuja, że warto inwestować w wiejskie świetlice. Na zdjęciu obiekt w Mikowicach [fot. UM Namysłów]
Gmina Namysłów zmodernizuje kolejne dwie wiejskie świetlice. Samorząd chce przeznaczyć 320 tysięcy złotych na rozbudowę obiektów w Łączanach i Przeczowie.
Pieniądze na te inwestycje mają pochodzić bezpośrednio z budżetu gminy oraz funduszu sołeckiego. Jak wskazuje burmistrz Bartłomiej Stawiarski, to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców tych miejscowości.

- Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy poprzez sołtysów i rady sołeckie zgłaszali, że tu trzeba dobudować jakiś aneks kuchenny, tu trzeba powiększyć trochę świetlicę - tłumaczy.

Projekt rozbudowy obiektu w Łączanach przewiduje między innymi powiększenie łazienki, czy dobudowę przedsionka i pomieszczenia socjalnego, przez co łączna powierzchnia wszystkich pomieszczeń ma zwiększyć się z 60 do prawie 100 metrów kwadratowych. Z kolei w Przeczowie zaplanowano między innymi budowę zaplecza aneksu kuchennego i pomieszczenia magazynowego. Zdaniem burmistrza, w świetlice warto inwestować, ponieważ są one centrum życia społecznego w tych miejscowościach.

- Praktycznie w każdej miejscowości u nas na terenach wiejskich, świetlica i ewentualnie remiza OSP, to są te dwa budynki, w których najwięcej rzeczy się dzieje. Czy to dożynki gminne, czy dzień dziecka, wszystko się skupia tak naprawdę wokół tych świetlic. W Przeczowie mamy jeszcze zespół Przeczowskie Skowronki, który też ma swoje próby w tej świetlicy - dodaje.

Termin zakończenia obu inwestycji pierwotnie określano na przełom i przyszłego roku. Dziś wiadomo już jednak, że mieszkańcy będą musieli dłużej poczekać na rozbudowę swoich świetlic. Przetargi na realizację robót unieważniono, ponieważ najtańsze złożone w nich oferty przekraczały zaplanowaną pulę pieniędzy. Składające je firmy wyceniły swoje prace na łącznie prawie 90 tysięcy złotych więcej, niż samorząd chciał przeznaczyć na ten cel.
Bartłomiej Stawiarski
Bartłomiej Stawiarski

Gospodarka

2021-09-22, godz. 19:00 Osadzeni będą mogli znaleźć zatrudnienie w leśnictwie i rybactwie. Podpisano porozumienie w tej sprawie Więźniowie będą mogli podjąć się płatnej pracy związanej z rybactwem i leśnictwem. To efekt porozumienia Lasów Państwowych z Okręgową Służbą Więzienną… » więcej 2021-09-22, godz. 15:41 Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę letniego wejścia do ZOO Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę nowego letniego wejścia do ogrodu zoologicznego. Żadna z zaproponowanych ofert wykonawców nie mieściła… » więcej 2021-09-22, godz. 14:41 Dwie nagrody dla Opola podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwsza za kładkę pieszo-rowerową, a druga za… Most im. Joachima Halupczoka z laurem Top Inwestycji Komunalnych za 2021 rok. Miejska inwestycja została wyróżniona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego… » więcej 2021-09-21, godz. 18:45 Do 2023 roku opolskie zoo zyska nowy i ekologiczny system ogrzewania gazowego Do 2023 roku kotłownia węglowa zasilająca opolski ogród zoologiczny zostanie zastąpiona siecią ogrzewania gazowego. Urząd marszałkowski podpisał właśnie… » więcej 2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »