Radio Opole » Gospodarka
2021-06-08, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg chce budować mieszkania na "Zielonce". Miasto liczy na wsparcie z rządowego programu

Budowa mieszkań [fot. UM Gniezno]
Budowa mieszkań [fot. UM Gniezno]
Archiwum - 104 mieszkania powstaną w Nysie dzięki rządowemu programowi Mieszkanie+ [fot. Justyna Krzyżanowska]
Archiwum - 104 mieszkania powstaną w Nysie dzięki rządowemu programowi Mieszkanie+ [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Brzegu mogą powstać kolejne mieszkania. Władze miasta chcą skorzystać z programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, który miałby pomóc w zagospodarowaniu na ten cel części miejskiej "Zielonki".
Pod koniec 2019 roku miasto sprzedało Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ponad 50 hektarów terenu kupionego wcześniej od armii. W rękach Agencji Mienia Wojskowego pozostaje jeszcze jednak około 20 hektarów, które zdaniem burmistrza Jerzego Wrębiaka można przeznaczyć pod zabudowę mieszkaniową. Jak mówi samorządowiec poczyniono już pierwsze kroki w tym kierunku.

- Analizujemy propozycje, nawet podpisaliśmy taki list intencyjny w tej sprawie, no i wskazaliśmy właśnie tereny Agencji Mienia Wojskowego. Chcielibyśmy, żeby wkładem naszym w to działanie były tereny związane z budownictwem mieszkaniowym przy wsparciu rządowym - tłumaczy.

Na tym etapie trudno jeszcze wskazywać, ile nowych mieszkań budowanych przy rządowym wsparciu mogłoby powstać na brzeskiej "Zielonce", ani kiedy pierwsi lokatorzy otrzymaliby do nich klucze.

Lokale budowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej mają być skierowane głównie do młodych ludzi. Według wcześniejszych zapowiedzi na całej Opolszczyźnie może ich powstać około 2 tysięcy.

Dodajmy, że niezależnie od obiektów mogących powstać dzięki SIM-owi, w okolicach "Zielonki" już powstają domy jednorodzinne, a w ciągu najbliższych 2 lat może ruszyć także budowa budynków wielorodzinnych. O pozwolenia na te inwestycje już dziś ubiegają się prywatni deweloperzy.
Jerzy Wrębiak

Gospodarka

2021-06-11, godz. 13:15 Sieć gazowa w gminie Krapkowice jest coraz dłuższa, ale mieszkańcy chcą dostępu do gazu w kolejnych wioskach Coraz intensywniej rozwija się sieć gazowa w gminie Krapkowice. Zakończona jest już budowa gazociągu w Steblowie i Żywocicach, trwają prace w Otmęcie na… » więcej 2021-06-11, godz. 09:59 Do jeziora jak po dywanie? Remont ulicy Pływackiej w Turawie ma rozwiązać problemy z komunikacją przy Jeziorze Du… W tym sezonie letnim nie powinno być już problemów z dojazdem do Jeziora Dużego w Turawie. Trwają prace remontowe ulicy Pływackiej. » więcej 2021-06-10, godz. 14:21 W powiecie krapkowickim powstają farmy wiatrowe i fotowoltaiczne Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe powstają na terenie powiatu krapkowickiego. Po kilku latach zastoju, prywatne firmy znów są zainteresowane inwestowaniem w zieloną… » więcej 2021-06-09, godz. 17:30 Mieszkańcy Głogówka mogą skorzystać z dotacji na usuwanie azbestu Do 30 czerwca w gminie Głogówek można złożyć wniosek na utylizację azbestu z pokryć dachowych. Pieniądze na ten cel pochodzą z konkursu ogłoszonego… » więcej 2021-06-09, godz. 15:00 Władze Kietrza przygotowują się do budowy kanalizacji sanitarnej Gmina Kietrz otrzymała 2,5 mln złotych dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Raciborskiej oraz części ulicy Długiej. To prawie 65… » więcej 2021-06-09, godz. 13:00 Koniec budowy kanalizacji sanitarnej we Wroninie Na ukończeniu jest budowa II etapu kanalizacji sanitarnej we Wroninie, w gminie Polska Cerekiew. Gdy inwestycja będzie zakończona, samorząd będzie mógł… » więcej 2021-06-09, godz. 10:55 Maszyna za 11 mln zł do fotooptycznej segregacji śmieci zwiększy poziom recyklingu odpadów w Kędzierzynie-Koźlu Spółka Czysty Region z Kędzierzyna-Koźla będzie miała nowoczesną instalację do segregacji odpadów. Dzięki temu zamiast 30%, około 40% odpadów przywiezionych… » więcej 2021-06-08, godz. 17:30 Pod koniec czerwca ruszy remont DW 494 w Chudobie Za dwa tygodnie rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej nr 494 w miejscowości Chudoba. Inwestycja na trasie Bierdzany - Olesno zakłada przebudowę jezdni… » więcej 2021-06-08, godz. 12:15 Opolski ZUS umorzył składki warte ponad 11 mln zł. To pomoc dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej 9.0 Opolski ZUS umorzył już ponad 11 mln 300 tys. zł przedsiębiorcom z naszego regionu w ramach Tarczy Antykryzysowej 9.0. Przypomnijmy, od 4 maja przedsiębiorcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »