Radio Opole » Gospodarka
2021-06-08, 07:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: roszady kadrowe w miejskich spółkach oraz ratuszu

Opole [fot. Wanda Kownacka]
Opole [fot. Wanda Kownacka]
Sebastian Paroń [fot. Barbara Więcek]
Sebastian Paroń [fot. Barbara Więcek]
Katarzyna Oborska-Marciniak [fot. Paula Hołubowicz]
Katarzyna Oborska-Marciniak [fot. Paula Hołubowicz]
Agnieszka Maślak, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej [fot. Sławek Kieler]
Agnieszka Maślak, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej [fot. Sławek Kieler]
Zmiany na stanowiskach w miejskich spółkach w Opolu. Sebastian Paroń nie jest już wiceprezesem Zakładu Komunalnego, został wiceprezesem spółki Wodociągi i Kanalizacja. Agnieszka Maślak, dotychczasowa naczelniczka wydziału infrastruktury technicznej i gospodarki komunalnej również trafiła do WiK-u.
To jednak nie koniec personalnych roszad. Ratusz nie ma już rzecznika prasowego. Katarzyna Oborska-Marciniak zajęła miejsce Sebastiana Paronia i to ona pełni teraz funkcję wiceprezesa Zakładu Komunalnego. Jak potwierdził nam prezes ZK Patryk Stasiak, były wiceprezes 1 czerwca złożył rezygnację i rada nadzorcza na jego miejsce powołała Oborską-Marciniak.

Podobnie jest także w spółce WiK, o czym mówi przedstawiciel spółki Grzegorz Mroczek.

- Rada nadzorcza dnia 2 czerwca powołała nowych członków zarządu na okres 3-letniej kadencji. Są to: Ireneusz Jaki, który nadal będzie pełnić funkcję prezesa, panią Agnieszkę Maślak, która została wiceprezesem do spraw technicznych i inwestycyjnych oraz Sebastiana Paronia. On będzie wiceprezesem do spraw ekonomicznych. Pani Maślak zastąpiła Mateusza Filipowskiego, a pan Paroń - Jolantę Pałosz.

Nie ma na razie informacji o tym, kto będzie nowym rzecznikiem prezydenta Opola.
Grzegorz Mroczek

Gospodarka

2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Nie tylko od przedsiębiorców i pracodawców. 8 tysięcy wniosków wpłynęło do opolskiego ZUS-u w sprawie ulg związanych… Odroczenie terminu płacenia składek lub rozłożenie ich na raty. Z takich form pomocy korzystali najczęściej ci, którzy dotkliwie odczuli skutki pandemii… » więcej 2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »