Radio Opole » Gospodarka
2021-05-19, 13:08 Autor: Daniel Klimczak

W Nysie podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządy z tej części regionu otrzymają prawie 17 milionów

W Nysie podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [fot. Daniel Klimczak]
7 kolejnych samorządów podpisało dziś (19.05) w Nysie umowy na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Wsparcie z budżetu państwa pozwoli na realizację 13 zadań, przy łącznym wsparciu finansowym w wysokości prawie 16,8 miliona złotych.

- Inwestycje będą służyły bezpieczeństwu oraz zapewnią mieszkańcom lepszy dostęp do ważnych dla nich miejsc - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Polityk zauważał też, że część prac będzie realizowana na drogach, które przed laty ucierpiały w wyniku klęsk żywiołowych.

- Powiat nyski pamięta doświadczenia powodziowe, w związku z tym wiele tych szlaków komunikacyjnych będzie służyło nadrobieniu tego, co się wydarzyło w okresie powodzi w 1997, czy 2010 roku. Gratuluję wszystkim mieszkańcom, którzy z tych nowych inwestycji będą mogli spokojnie korzystać - dodaje.

Największe pieniądze trafią do powiatu nyskiego, który otrzyma 8,3 miliona złotych. Wicestarosta Damian Nowakowski wskazuje, że pozwoli to na przebudowę trzech ważnych dróg.

- Włodary, Aleja Wojska Polskiego w Nysie i droga relacji Grądy - Starowice w gminie Otmuchów. Są to drogi, które są bardzo oczekiwane, mają one służyć głównie poprawie bezpieczeństwa, a także w miejscowościach tych stricte rolniczych, będzie to duża poprawa w komunikacji dla rolników - przekonuje.

Dwa zadania zrealizuje gmina Biała. To remonty w miejscowościach Prężyna i Krobusz, na które samorząd otrzymał ponad 2,5 miliona złotych. Burmistrz Edward Plicko tłumaczy, że ich realizacja to element długofalowej strategii gminy.

- Staramy się remontować jak najwięcej dróg. W pierwszej kolejności obejmowaliśmy przebudową drogi w centrum miasta, w ogóle w mieście. W tej chwili, ze względu na to, że mamy 30 sołectw, przechodzimy na tereny wiejskie. Tutaj też chcemy pokazać mieszkańcom, że o nich dbamy - zapewnia.

520 tysięcy złotych przypadło gminie Prudnik. Burmistrz Grzegorz Zawiślak zapowiada, że dzięki temu możliwa będzie modernizacja ulicy Grottgera.

- To kolejny fragment miasta, który będzie już kompleksowo zamknięty, jeżeli chodzi o remonty infrastruktury drogowej. W pobliżu ulicy Grottgera zostały wyremontowane 3 drogi osiedlowe. Chcemy kolejne wnioski oczywiście składać. Jak do tej pory korzystamy z tych pieniędzy z pozytywnymi wynikami - powiedział.

Do Nysy trafi natomiast 3,5 miliona złotych, co pomoże w dokończeniu przebudowy rynku. Przewodniczący nyskiej rady miejskiej Paweł Nakonieczny powiedział, że jeszcze dziś radni będą podejmować uchwałę w sprawie włączenia pieniędzy do budżetu gminy.

- Na tym zadaniu nam bardzo zależy, chcemy, żeby ono było jak najszybciej zrealizowane. Jedna część rynku jest dzisiaj piękna i zachwyca. Chcemy, aby jak najszybciej cały rynek, to serce miasta, było pełną atrakcją dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających Nysę - tłumaczy.

Ponadto, 3 inwestycje przy rządowym wsparciu zostaną zrealizowane w gminie Paczków, dwie w gminie Korfantów oraz jedna w gminie Lubrza.
Sławomir Kłosowski
Damian Nowakowski
Edward Plicko
Grzegorz Zawiślak
Paweł Nakonieczny

Gospodarka

2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Nie tylko od przedsiębiorców i pracodawców. 8 tysięcy wniosków wpłynęło do opolskiego ZUS-u w sprawie ulg związanych… Odroczenie terminu płacenia składek lub rozłożenie ich na raty. Z takich form pomocy korzystali najczęściej ci, którzy dotkliwie odczuli skutki pandemii… » więcej 2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »