Radio Opole » Gospodarka
2021-05-18, 16:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Prawie 8,5 miliona złotych trafiło do opolskich samorządów. To kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie [fot. Mariusz Chałupnik]
Kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg podpisane. Dzisiaj (18.05) w Oleśnie wojewoda opolski Sławomir Kłosowski spotkał się z przedstawicielami 10 samorządów. Umowy o dofinansowanie inwestycji opiewają na kwotę blisko 8,5 miliona złotych i wspomogą realizację 16 zadań.
Wsparcie na trzy inwestycje na poziomie 60 proc. otrzymał Wołczyn. To kwota około 2 milionów złotych. Jak informuje burmistrz Jan Leszek Wiącek, gmina w ramach tych pieniędzy zrealizuje remont ulicy Kasztanowej w Szymonkowie i osiedla Brzezinki oraz drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Wołczynie.

- Ta droga prowadzi do nowo wybudowanej, potężnej fabryki mebli - mówi Jan Leszek Wiącek. - To jest moje wywiązanie się ze zobowiązań wobec inwestora. Gdy zdecydował się on kupić działkę na terenach inwestycyjnych pod budowę nowej fabryki, która może zatrudnić około 400 osób, to zobowiązałem się, że gmina poprawi warunki dojazdu do tej inwestycji.

Największa pojedyncza dotacja trafiła do Ozimka. Gmina uzyskała ponad 1,5 miliona złotych na rozbudowę infrastruktury drogowej łączącej Ozimek z Krasiejowem.

- Inwestujemy w tym kierunku, ponieważ widzimy tu szansę rozwoju - mówi Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka. - Ulice Dębowa, Modrzewiowa i Świerkowa pozwolą nam na przejście i rozbudowę na nowe tereny, które będziemy przeznaczać pod mieszkalnictwo jednorodzinne. Rozwijamy te przestrzenie, które można zurbanizować. To jest jeden z priorytetów, na które stawiamy, aby rozwinąć budownictwo.

Burmistrz Byczyny Iwona Sobania przekonuje, że gdyby nie to dofinansowanie, to zadłużona gmina nie byłaby w stanie przeprowadzić jednej ze strategicznych inwestycji.

- Chodzi o drogę, która będzie prowadziła do strefy rozwoju - informuje burmistrz. - To jest jedna z dróg strategicznych. Po prawej stronie, jadąc od ulicy Polanowickiej, mamy małą strefę rozwoju gospodarczego. Mam nadzieję, że ta inwestycja zachęci inwestorów.

- To są projekty bardzo skrupulatnie przemyślane - zaznacza Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Po pierwsze służą bezpieczeństwu. Po drugie dostępności do różnych miejsc. Począwszy od kościoła, skończywszy na urzędzie pocztowym. Służą też dostępowi do miejsc prowadzenia działalności gospodarczej. Gminy w ten sposób pokazują, że dla nich nie tylko ważne jest dobre skomunikowanie i bezpieczeństwo mieszkańców, ale też rozwój infrastruktury biznesowej.

Kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostaną podpisane z samorządami w Nysie i Głogówku. W tegorocznej puli na Opolszczyznę trafi 58 milionów złotych.
Jan Leszek Wiącek
Mirosław Wieszołek
Iwona Sobania
Sławomir Kłosowski

Gospodarka

2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej 2021-07-22, godz. 10:15 Pod drogą odkryli rury i kable, których nie było na mapach. Efekt - opóźnienie remontu o kilkanaście tygodni Remont ulicy Opolskiej w Krapkowicach powinien być już zakończony, ale droga nadal jest rozkopana. Problemem dla drogowców są instalacje znajdujące się… » więcej 2021-07-21, godz. 17:15 Wyremontowano kolejny fragment drogi numer 451. Do użytku oddano odcinek między Pielgrzymowicami a granicą naszego … Zakończyła się przebudowa drogi numer 451 między Pielgrzymowicami a granicą naszego województwa w powiecie namysłowskim. Remont ponad kilometrowego odcinka… » więcej 2021-07-21, godz. 14:00 Pieniądze z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego trafią do pracodawców. Nabór prowadzi również PUP w Głubcz… Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach realizuje nabór wniosków o przyznanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór potrwa do końca tego tygo… » więcej 2021-07-20, godz. 11:00 Remontują drogi, że aż trudno przez gminę przejechać W tym roku gmina Ujazd to jeden wielki plac budowy. Realizowanych jest bardzo dużo inwestycji zarówno samorządowych, prywatnych, jak i prowadzonych przez jednostki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »