Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-27, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Remont Alei Wojska Polskiego w Nysie może rozpocząć się jeszcze tego lata. Nie obędzie się bez utrudnień

Aleja Wojska Polskiego w Nysie [for. Daniel Klimczak]
Aleja Wojska Polskiego w Nysie [for. Daniel Klimczak]
Nyskie starostwo podpisze umowę z wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego w stolicy powiatu. Samorząd znalazł brakujące pieniądze potrzebne do realizacji inwestycji, co oznacza, że pierwsze prace będą mogły rozpocząć się jeszcze tego lata.
W przetargu na wykonanie zadania brało udział 6 firm. Najtańsza z nich wyceniła swoje prace na ponad 7 milionów 350 tysięcy złotych, podczas gdy władze powiatu planowały wydać na ten cel 6,5 miliona. Jak jednak wskazuje wicestarosta nyski Damian Nowakowski, przetarg nie będzie powtarzany, ponieważ samorząd zdecydował, by zwiększyć kwotę przeznaczoną na długo wyczekiwany remont.

- W budżecie zrobiliśmy pewne przesunięcia i mamy pieniądze, żeby dołożyć. Mieliśmy taką małą rezerwę, z której skorzystaliśmy. Niektóre zadania spadły, takie mniej istotne. Mam nadzieję, że już w miesiącu sierpniu będzie przekazanie placu budowy - zapowiada.

Prace mają potrwać do połowy lipca przyszłego roku. Przez ten czas kierowcy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, jednak ulica najprawdopodobniej nie zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

- Jak już podpiszemy umowę i będzie przekazanie placu budowy, to będziemy musieli stworzyć plan poruszania się. Nie możemy zamknąć całego odcinka, ponieważ mieszkańcy będą mieli problem, żeby się wydostać. Na pewno ruch wahadłowy jest brany pod uwagę - dodaje wicestarosta.

Przypomnijmy, że przebudowa ma zostać częściowo sfinansowana z pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach zadania przewidziano między innymi położenie nowej nawierzchni na całym 1,5-kilometrowym odcinku drogi, a także budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych. Ponadto dokumentacja zakłada montaż nowego oświetlenia i systemu odwadniającego.
Damian Nowakowski
Damian Nowakowski

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »