Radio Opole » Gospodarka
2021-04-28, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne drogi w powiecie nyskim przejdą remont dzięki rządowemu dofinansowaniu. Zmian doczeka się także nyski rynek

Rządowe pieniądze trafią do gminy Nysa i powiatu nyskiego [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Rządowe pieniądze trafią do gminy Nysa i powiatu nyskiego [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Rządowe pieniądze trafią do gminy Nysa i powiatu nyskiego [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Rządowe pieniądze trafią do gminy Nysa i powiatu nyskiego [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Prawie 8,5 miliona w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do powiatu nyskiego. Pieniądze pozwolą na realizację trzech długo wyczekiwanych inwestycji.
Remontu doczekają się drogi w Nysie oraz gminach Korfantów i Otmuchów. Wicestarosta Damian Nowakowski wskazuje, że pieniądze z budżetu państwa pozwolą pokryć połowę planowanych kosztów prac.

- Złożyliśmy 3 wnioski, na 3 drogi, to jest Włodary, to jest flagowa droga, jaką jest aleja Wojska Polskiego w Nysie i mamy w gminie Otmuchów drogę relacji Grady - Starowice. Wszystkie 3 wnioski zostały zaakceptowane - dodaje.

Przetarg na remont ostatniej z wymienionych dróg rozpisano przedwczoraj (26.04). Ponad 3-kilometrowy odcinek jest zarazem najdłuższym z planowanych do modernizacji w ramach dofinansowania. Ogłoszenie kolejnych postępowań planowane jest na maj i czerwiec.

Ponad 3,5 miliona trafi także do gminy Nysa. W ten sposób miasto będzie mogło dokończyć remont rynku. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapowiada, że prace te ruszą już za kilka tygodni.

- Planujemy głównie remont placu przy pomniku marszałka Piłsudskiego. Prace powinny ruszyć w tym półroczu, taki jest plan. Myślę, że efekty przypadną do gustu mieszkańcom i turystom, bo wreszcie śródmieście odzyska dawny plac. Na dziś jest ono tylko w połowie wyremontowane - przyznaje.

Zakończenie przebudowy rynku nastąpi najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku.
Damian Nowakowski
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2021-06-16, godz. 15:00 Utrudniony przejazd na trasie Olesno-Gorzów Śląski-Praszka Zamknięty jest wyjazd z Olesna w kierunku Gorzowa Śląskiego i Praszki drogą wojewódzką nr 487 ze względu na kolejny etap budowy obwodnicy Olesna. » więcej 2021-06-16, godz. 11:00 Ponad 70 milionów złotych dywidendy wypłacą swoim akcjonariuszom kędzierzyńskie "Azoty" W 2020 roku Grupa Azoty ZAK S.A. osiągnęła zysk obrotowy w wysokości ponad 117 milionów 827 tysięcy złotych netto. » więcej 2021-06-15, godz. 08:15 Roland Wrzeciono nowym szefem spółki komunalnej w Antoniowie Roland Wrzeciono objął stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Antoniowie w gminie Ozimek. Przez ostatnie sześć lat zarządzał… » więcej 2021-06-14, godz. 17:39 Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią tam, gdzie były PGR-y Gmina Pawłowiczki to jedna z trzech w województwie opolskim z terenami po byłych PGR-ach, która otrzymała 100% dofinansowania do wnioskowanej kwoty z Rządowego… » więcej 2021-06-13, godz. 11:37 Nowe drogi transportu rolnego powstają jak grzyby po deszczu Coraz więcej dróg polnych, wyjeżdżonych kołami traktorów, zmienia się w gładkie, asfaltowe trakty pozwalające nie tylko rolnikom szybko dojechać do pól… » więcej 2021-06-11, godz. 13:15 Sieć gazowa w gminie Krapkowice jest coraz dłuższa, ale mieszkańcy chcą dostępu do gazu w kolejnych wioskach Coraz intensywniej rozwija się sieć gazowa w gminie Krapkowice. Zakończona jest już budowa gazociągu w Steblowie i Żywocicach, trwają prace w Otmęcie na… » więcej 2021-06-11, godz. 09:59 Do jeziora jak po dywanie? Remont ulicy Pływackiej w Turawie ma rozwiązać problemy z komunikacją przy Jeziorze Du… W tym sezonie letnim nie powinno być już problemów z dojazdem do Jeziora Dużego w Turawie. Trwają prace remontowe ulicy Pływackiej. » więcej 2021-06-10, godz. 14:21 W powiecie krapkowickim powstają farmy wiatrowe i fotowoltaiczne Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe powstają na terenie powiatu krapkowickiego. Po kilku latach zastoju, prywatne firmy znów są zainteresowane inwestowaniem w zieloną… » więcej 2021-06-09, godz. 17:30 Mieszkańcy Głogówka mogą skorzystać z dotacji na usuwanie azbestu Do 30 czerwca w gminie Głogówek można złożyć wniosek na utylizację azbestu z pokryć dachowych. Pieniądze na ten cel pochodzą z konkursu ogłoszonego… » więcej 2021-06-09, godz. 15:00 Władze Kietrza przygotowują się do budowy kanalizacji sanitarnej Gmina Kietrz otrzymała 2,5 mln złotych dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Raciborskiej oraz części ulicy Długiej. To prawie 65… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »