Radio Opole » Gospodarka
2021-04-22, 10:30 Autor: Witold Wośtak

Premier podpisał listę opolskich inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Suma dotacji przekracza 58 milionów złotych [FILM, ZDJĘCIA]

Premier podpisał listę opolskich inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
58 milionów złotych premier Mateusz Morawiecki przyznał województwu opolskiemu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Patrząc na listę podstawową oraz rezerwową, łączne dofinansowanie 40 milionów posłuży 72 inwestycjom gminnym, a prawie 18 milionów to dotacje do 19 zadań samorządów powiatowych. Wojewoda Sławomir Kłosowski nazywa tę kwotę ogromną i bezprecedensową. - Opolszczyzna to jeden wielki plac budowy - przekonuje.

- Biorąc pod uwagę aktualny rozwój infrastrukturalny województwa opolskiego - budowane obwodnice i mosty oraz zapowiedź budowy kolejnych mostów na Opolszczyźnie - naprawdę od 1989 roku taki boom inwestycyjny nie miał miejsca w województwie opolskim.

Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz szefowa regionalnych struktur tej partii zaznacza, że pieniądze pomogą wyremontować drogi często bardzo zapomniane.

- To są często osiedlowe drogi i ktoś może powiedzieć, że zapomniane - biegnące od jednego punktu peryferyjnego do drugiego. Są również drogi ważne w większych miejscowościach, tak jak na przykład w Nysie czy Głuchołazach. W każdym razie one wszystkie służą ludziom.

Katarzyna Czochara, druga posłanka PiS uważa, że okres rządu Zjednoczonej Prawicy to czas dobrobytu dla Opolszczyzny.

- W ciągu ponad 5 lat możemy mówić o miliardach złotych, jakie spłynęły na Opolszczyznę. To są zarówno dofinansowania do dróg samorządowych, jak i pieniądze kierowane na ważne, strategiczne inwestycje.

Realizacja inwestycji pozwoli na budowę lub remont łącznie 81 kilometrów dróg.
Sławomir Kłosowski
Violetta Porowska
Katarzyna Czochara

Gospodarka

2021-07-29, godz. 15:51 Producent foteli samochodowych postawi fabrykę w strefie ekonomicznej gminy Ujazd Kolejny inwestor zdecydował się ulokować w strefie ekonomicznej gminy Ujazd. Tym razem to niemiecka firma Isringhausen, producent z branży automotive. Przedsiębiorstwo… » więcej 2021-07-29, godz. 13:00 W ciągu najbliższych trzech lat w centrum Kietrza ma powstać trzydzieści mieszkań Kietrz wspólnie z dziewięcioma gminami z województwa opolskiego przystąpił do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Celem projektu jest budowa mieszkań… » więcej 2021-07-29, godz. 07:45 Potrawy regionalne będą promowane na różne sposoby. Rozstrzygnięto konkurs dla organizacji, które się tym zajmą Warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi przysmakami i książki z przepisami - to tylko niektóre z inicjatyw, które będą promować potrawy z Opolszczyzny… » więcej 2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »