Radio Opole » Gospodarka
2021-04-18, 14:20 Autor: Katarzyna Doros

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Gmina remontuje też 4 ulice w Kotorzu Małym

Archiwum - ścieżka pieszo-rowerowa DW 454 [fot.P.Wójtowicz]
Archiwum - ścieżka pieszo-rowerowa DW 454 [fot.P.Wójtowicz]
Jedna z ulic do remontu w Kotorzu Małym [fot. gmina Turawa]
Jedna z ulic do remontu w Kotorzu Małym [fot. gmina Turawa]
Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Chodzi o ponad 3-kilometrowy odcinek od ronda w Zawadzie do Kotorza Małego. Gmina ruszyła także z remontami 4 ulic w Kotorzu Małym, które doczekają się nowej nawierzchni.
- Jest to ten odcinek od ronda w Zawadzie, drogą powiatową aż do ulicy Węgierskiej w Kotorzu Małym. To odcinek, w którym powstanie ścieżka i zostanie większość drzew. Realizacja trwa, roboty bardzo dobrze idą - mówi Dominik Pikos, wójt gminy Turawa.

Jak zaznacza wójt, łączna powierzchnia przebudowywanych ulic w Kotorzu Małym z betonowej kostki brukowej wyniesie blisko 5 tysięcy m2.

- Również przystąpiliśmy już do realizacji po podpisaniu umowy. Tutaj dostaliśmy dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych [obecnie to Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg - przyp. red] i tam też się prace już rozpoczęły. Chodzi o ulicę Świerkową i ciąg ulic Klonowej, Akacjowej i Brzozowej - dodaje Dominik Pikos.

Wartość tej inwestycji szacuje się na 795 tysięcy złotych. Remont ulic w Kotorzu Małym ma potrwać do 30 lipca.
Dominik Pikos cz.1
Dominik Pikos cz.2

Gospodarka

2021-05-08, godz. 11:00 Mieszkańcy powiatu opolskiego mogą skorzystać z dotacji na wymianę pieców. W puli starostwa jest 120 tysięcy zł… Od 3 do 3,5 tysiąca złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy powiatu opolskiego na wymianę źródła ogrzewania. Ci, którzy zdecydują się na pozbycie… » więcej 2021-05-08, godz. 08:00 Nowe grupy i organizacje producentów rolniczych mogą liczyć na wsparcie. Na wnioski czeka ARiMR Do 100 tysięcy euro rocznie - na taką pomoc mogą liczyć rolnicy, którzy chcą stworzyć grupę producentów lub organizację producentów. Wnioski do końca… » więcej 2021-05-07, godz. 12:25 "To inwestycja w bezpieczeństwo". Podpisano umowę na projekt ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Niemodlin z Tuł… Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Wydrowice w gminie Niemodlin z Tułowicami Małymi w gminie Tułowice. Ten blisko kilometrowy odcinek przy… » więcej 2021-05-07, godz. 11:00 Gmina Reńska Wieś kończy wiosenne inwestycje drogowe Zakończyły się dwie pierwsze inwestycje drogowe realizowane przez gminę Reńska Wieś. Samorząd systematycznie remontuje i buduje drogi w miejscach wskazanych… » więcej 2021-05-07, godz. 09:18 Kanalizacja na 3 ulicach ma kosztować 7 mln zł Jeszcze w pierwszej połowie roku ma być wyłoniona firma, która wybuduje kanalizację w Strzeleczkach. To ostatnia taka inwestycja w tej miejscowości, później… » więcej 2021-05-07, godz. 08:15 Do czerwca można zgłaszać uwagi i wnioski do aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym Aktualizacja planu zarządzania ryzykiem powodziowym w Nysie była tematem konsultacji zorganizowanych jako część projektu Stop Powodzi. To inicjatywa Ministerstwa… » więcej 2021-05-06, godz. 17:30 Nabiera rozpędu budowa obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Jest zmiana organizacji ruchu Przyspieszają prace przy budowie obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda na blisko 13-kilometrową trasę… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 Jedna nowa droga może rozwiązać problemy wielu mieszkańców. Niedługo ruszy inwestycja w Suchym Borze Powstaje nowe osiedle, to potrzebna jest także nowa droga. Z takiego założenia wyszły władze gminy Chrząstowice, które zaplanowały budowę ulicy Wrzosowej… » więcej 2021-05-06, godz. 14:59 Ruszyły konsultacje w sprawie utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych województwa opolskiego Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych w regionie. To jeden z etapów realizacji projektu „Opolskie… » więcej 2021-05-05, godz. 17:30 15 milionów na dwie inwestycje drogowe w Krapkowicach. Gmina dostała potężną dotację Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja dwóch dużych inwestycji drogowych w Krapkowicach. Jest to możliwe dzięki dotacji ze środków Rządowego Funduszu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »