Radio Opole » Gospodarka
2021-04-07, 13:00 Autor: Grzegorz Frankowski

PUP w Głubczycach realizuje kolejny w tym roku program pomocowy. Chodzi o dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw

Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
151 podmiotów gospodarczych z powiatu głubczyckiego otrzymało już w tym roku pomoc finansową w ramach kolejnej tarczy antykryzysowej. W programie dedykowanym dla mikro i małych przedsiębiorstw dotacja wynosi 5 tys. złotych.
Do tej pory wydaliśmy na ten cel ponad 800 tys. złotych – mówi Jacek Karpina, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach.

- Nadal ta możliwość składania wniosków istnieje. Więc zachęcam. Kryteria nie zmieniły się, czyli trzeba spełniać wymóg formalny, czyli PKD. Główna działalność prowadzona przez przedsiębiorcę musi być skoncentrowana na branży hotelarskiej, szeroko rozumianej branży organizacji imprez artystycznych. Sprzedaż detaliczną skoncentrowana na targowiskach miejskich. To jest ta grupa PKD 47, która jest numeratywnie wymieniona i tutaj to jest ten podstawowy warunek, aby wpisywać się w to PKB wiodące.

Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach podpisał również 24 umowy na dofinansowanie kosztów wynagrodzeń dla przedsiębiorców oraz 35 umów dla osób samozatrudniających.
Dodajmy, że w tym roku w powiecie głubczyckim nieznacznie wzrosła stopa bezrobocia.

– W marcu mieliśmy 1606 osób zarejestrowanych, jako osoby bezrobotne, a porównując do okresu z roku 2020 było to 1469 osób. Na dzień dzisiejszy mamy rejestrowane bezrobocie blisko 11 procent. W porównaniu do stopy procentowej bezrobocia w kraju, które wynosi 6,5 procent i na terenie województwa opolskiego, które wynosi 7,2 procent – dodaje Jacek Karpina.

Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach zachęca do składania kolejnych wniosków pomocowych i jednocześnie przyjmowania bezrobotnych na staże pracownicze.
Jacek Karpina
Jacek Karpina

Gospodarka

2021-04-20, godz. 19:56 Nysa: do końca miesiąca można składać wnioski o dopłaty do wymiany pieców. W tym roku gminny program jest realizowany… Trwa nabór do kolejnej edycji programu wymiany pieców w gminie Nysa. W tym roku samorząd przeznaczył na dopłaty mniejszą kwotę niż dotychczas, jednak nie… » więcej 2021-04-20, godz. 14:00 Więcej pieniędzy z zewnątrz pomoże w rozbudowie brzeskiego żłobka. Koszt inwestycji będzie jednak wyższy, niż… Brzeg uzyskał kolejne dofinansowanie do rozbudowy miejskiego żłobka. Oprócz przyznanych wcześniej 115 tysięcy złotych z programu Maluch Plus, gmina będzie… » więcej 2021-04-20, godz. 10:30 Zmiany w tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania… - Wniosek o zwolnienie można złożyć najwcześniej 4 maja, a najpóźniej 30 czerwca - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa… » więcej 2021-04-20, godz. 08:45 Opolski ZUS organizuje darmowe webinaria Do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line zachęcają eksperci opolskiego oddziału ZUS-u. Wystarczy dostęp do internetu, a wówczas bez wychodzenia z domu… » więcej 2021-04-19, godz. 16:30 Trwa rozbudowa PCZ w Kluczborku. Będzie łącznik i zmieni się rozmieszczenie oddziałów Ruszyły prace przy rozbudowie Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Po pierwsze chodzi o budowę łącznika między budynkami, co zdecydowanie poprawi ko… » więcej 2021-04-19, godz. 12:30 Gmina Wołczyn uruchamia kolejny program dotacji na wymianę starych pieców. Mogą wnioskować też spółdzielnie i … Mieszkańcy gminy Wołczyn mogą przygotowywać wnioski o dotację na wymianę starych pieców. W tegorocznej puli magistratu jest sto tysięcy złotych. » więcej 2021-04-18, godz. 14:20 Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Gmina remontuje też 4 ulice w Kotorzu Małym Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Chodzi o ponad 3-kilometrowy odcinek od ronda w Zawadzie do Kotorza Małego. Gmina ruszyła także z… » więcej 2021-04-18, godz. 08:00 MZD w Opolu będzie montować kolejne czujniki parkowania Od poniedziałku (19.04) montowane będą w Opolu kolejne czujniki parkowania. System ITS pojawi się w strefie płatnego parkowania na ulicach Kropidły, Staromiejskiej… » więcej 2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »