Radio Opole » Gospodarka
2021-02-19, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

ECO stawia na ekologiczne rozwiązania. Produkcja ciepła i energii elektrycznej w jednym źródle

Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Rozpoczyna się budowa nowego układu gazowego w ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Spółka ECO stawia na ochronę środowiska i nowoczesne rozwiązania przy produkcji ciepła. Dzięki budowie nowego gazowego układu wysokosprawnej kogeneracji mieszkańcy odczują poprawę jakości powietrza. Dzisiaj (19.02) podpisana została umowa z wykonawcą na rozpoczęcie prac.
- Te prace będą polegały na tym, że zostaną zabudowane silniki na terenie ulicy Harcerskiej w Opolu. A następnie z nich będzie wytwarzane ciepło i prąd - mówi Paweł Krawczyk, członek zarządu ECO. - To będą pierwsze tego typu silniki, które będą budowane na terenie Opola. Warto dodać, że te silniki wyznaczają nowy trend w rozwoju tutaj układu opolskiego i energetyki cieplnej. W latach 90. na terenie ECO powstała pierwsza kogeneracja w Polsce. Teraz rozpoczynamy nowy rozdział i budujemy nowe silniki.

Budowa nowego układu gazowego ma również przyczynić się do zużycia mniejszej ilości węgla, ma to być o ponad 5 tysięcy ton mniej niż obecnie. Dodatkowo dzięki nowej instalacji ciepło będzie dostarczane do 10 tysięcy domostw.

Jak podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola spółka ECO jest nowoczesna i cały czas poszukuje możliwość zastępowania źródeł węglowych kogeneracją.

- Jako mieszkaniec i reprezentant mieszkańców mogą z dumą powiedzieć, że mamy fantastyczną spółkę, która po raz kolejny jest dwa kroki do przodu przed innymi. Zaczyna realizować bardzo ważną inwestycję, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo energetyczne Opola.

Koszt inwestycji to ponad 34 miliony złotych. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2022 roku.
Paweł Krawczyk
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2021-06-17, godz. 15:26 Staże, praktyki, szukanie innowacyjnych rozwiązań i wspólne badania. Politechnika rozpoczyna szeroką współpracę… Praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, praktyki dla studentów czy wspólne badania naukowe. Politechnika Opolska podpisała umowę o współpracy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:00 ZUS zachęca do aktywacji bonów turystycznych. Na każde dziecko przysługuje 500 złotych 53 tysiące bonów turystycznych w ogóle nie aktywowano, 39 tysięcy zostało zrealizowanych częściowo - informuje opolski ZUS. Tegoroczne wakacje to ostatnie… » więcej 2021-06-17, godz. 11:00 Pomogą założyć własną działalność gospodarczą. Wystarczy dobry pomysł na biznes i chęć działania Należy mieć dobry pomysł na biznes i chęć działania. Mieszkańcy regionu, którzy wskutek pandemii COVID-19 utracili pracę lub nie mogą jej podjąć i… » więcej 2021-06-16, godz. 15:00 Utrudniony przejazd na trasie Olesno-Gorzów Śląski-Praszka Zamknięty jest wyjazd z Olesna w kierunku Gorzowa Śląskiego i Praszki drogą wojewódzką nr 487 ze względu na kolejny etap budowy obwodnicy Olesna. » więcej 2021-06-16, godz. 11:00 Ponad 70 milionów złotych dywidendy wypłacą swoim akcjonariuszom kędzierzyńskie "Azoty" W 2020 roku Grupa Azoty ZAK S.A. osiągnęła zysk obrotowy w wysokości ponad 117 milionów 827 tysięcy złotych netto. » więcej 2021-06-15, godz. 08:15 Roland Wrzeciono nowym szefem spółki komunalnej w Antoniowie Roland Wrzeciono objął stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Antoniowie w gminie Ozimek. Przez ostatnie sześć lat zarządzał… » więcej 2021-06-14, godz. 17:39 Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią tam, gdzie były PGR-y Gmina Pawłowiczki to jedna z trzech w województwie opolskim z terenami po byłych PGR-ach, która otrzymała 100% dofinansowania do wnioskowanej kwoty z Rządowego… » więcej 2021-06-13, godz. 11:37 Nowe drogi transportu rolnego powstają jak grzyby po deszczu Coraz więcej dróg polnych, wyjeżdżonych kołami traktorów, zmienia się w gładkie, asfaltowe trakty pozwalające nie tylko rolnikom szybko dojechać do pól… » więcej 2021-06-11, godz. 13:15 Sieć gazowa w gminie Krapkowice jest coraz dłuższa, ale mieszkańcy chcą dostępu do gazu w kolejnych wioskach Coraz intensywniej rozwija się sieć gazowa w gminie Krapkowice. Zakończona jest już budowa gazociągu w Steblowie i Żywocicach, trwają prace w Otmęcie na… » więcej 2021-06-11, godz. 09:59 Do jeziora jak po dywanie? Remont ulicy Pływackiej w Turawie ma rozwiązać problemy z komunikacją przy Jeziorze Du… W tym sezonie letnim nie powinno być już problemów z dojazdem do Jeziora Dużego w Turawie. Trwają prace remontowe ulicy Pływackiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »