Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-05, 18:30 Autor: Witold Wośtak

ECO kontynuuje strategię zmniejszenia emisji pyłów i dwutlenku węgla. Podpisano umowę na dwie inwestycje w Opolu

M. Romanowicz, A. Michalski i P. Krawczyk po podpisaniu umowy [fot. Witold Wośtak]
M. Romanowicz, A. Michalski i P. Krawczyk po podpisaniu umowy [fot. Witold Wośtak]
Kolejną umowę na modernizację sieci ciepłowniczej w Opolu podpisano dziś (05.08) w siedzibie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Udało się pozyskać 700 tysięcy złotych unijnej dotacji na projekt wart 1,4 miliona złotych.
Po pierwsze chodzi o przebudowę odcinka kanałowej sieci cieplnej w rejonie ulicy Głogowskiej, rozpoczynającej się od ulicy Ozimskiej w Opolu. Drugie zadanie dotyczy likwidacji węzła grupowego i zmiany dotychczasowego sposobu zasilania w ciepło budynków w okolicy ulicy Wróblewskiego.

Pytamy Mirosława Romanowicza, członka zarządu do spraw operacyjnych ECO, czy te prace będą uciążliwe dla mieszkańców.

- To typowa wymiana tradycyjnej sieci ciepłowniczej na sieć preizolowaną. Ta inwestycja, podobnie jak nasze wszystkie prace dotychczasowe, będzie wykonywana w sposób przyjazny klientom. Mam na myśli, że mieszkańcy praktycznie nie zauważą zmiany, a zobaczą jedynie prowadzone wykopy. Wszystkie prace staramy się przeprowadzić tak, aby one były nieodczuwalne dla naszych klientów.

Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ocenia, że ECO to ważny partner. - Chcemy minimalizować presję na środowisko - zaznacza.

- Chodzi również o efekty finansowe, bo w wielu przypadkach to spowoduje zmniejszenie kosztów przesyłu, produkcji czy wytwarzania. Jednocześnie dostosowujemy się do coraz bardziej ostrych norm środowiskowych, które wynikają z naszego członkostwa w Unii Europejskiej oraz naszych potrzeb krajowych. Chcemy być przecież jak najbardziej ekologicznym producentem i mieć jak najmniej emisyjny przemysł.

Te dwie inwestycje potrwają do 2022 roku, a później mieszkańcy mają odczuć efekt ekologiczny, czyli mniejszą emisje spalin i dwutlenku węgla.
Mirosław Romanowicz
Artur Michalski

Wiadomości z regionu

2021-06-13, godz. 20:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie. Więcej wiernych w kościołach, weekend pełen wydarzeń kulturalnych i sportowych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (13.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 227 zachorowaniach… » więcej 2021-06-13, godz. 19:30 Od poniedziałku na Uniwersytecie Opolskim dni otwarte dla tegorocznych maturzystów Uniwersytet Opolski zaprasza przyszłych studentów na dni otwarte. W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, odbędą się one wirtualnie. » więcej 2021-06-13, godz. 19:21 Laureaci XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego zaśpiewali w Komprachcicach 12 laureatów wystąpiło w koncercie finałowym XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego „Wciąż blisko nas' w Komprachcicach… » więcej 2021-06-13, godz. 18:31 Z Odry przy ul. Brzegowej w Opolu wyłowiono zwłoki mężczyzny W Odrze przy ul. Brzegowej znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak informuje mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, pod numer alarmowy… » więcej 2021-06-13, godz. 17:02 W grodzie rycerskim w Biskupicach koło Byczyny pojawili się rycerze, kupcy i dwórki [ZDJĘCIA] Kupcy, rycerze i damy dworu pojawili się w średniowiecznym grodzie rycerskim w Biskupicach koło Byczyny. W ramach rozgrywanego tam Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2021-06-13, godz. 17:00 Opolskie PiS wybrało delegatów, którzy na krajowym kongresie w lipcu będą wybierać władze partii Opolskie Prawo i Sprawiedliwość wybrało spośród 38 kandydatów 33 delegatów, którzy w lipcu wezmą udział w krajowym kongresie wyborczo-statutowym partii… » więcej 2021-06-13, godz. 15:23 Około pół tysiąca osób uczestniczy w II Charytatywnym Biegu "Śladami Zeflika" w Niezdrowicach. "Pomaganie innym jest… Blisko 500 osób, w tym dzieci wzięło udział II Charytatywnym Biegu 'Śladami Zeflika' w Niezdrowicach. Na zawodników startujących w głównym biegu czekała… » więcej 2021-06-13, godz. 14:00 Coraz częściej pacjentami Opolskiego Centrum Onkologii są osoby przed 50. rokiem życia Coraz częściej do Opolskiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci przed 50. rokiem życia. Barbara Radecka, ordynator oddziału onkologii klinicznej w OCO zwraca… » więcej 2021-06-13, godz. 12:45 W Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Opolu przybywa bezdomnych kociąt. Brakuje odpowiedniej karmy W Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Opolu przybywa bezdomnych kociąt. Placówka prosi o pomoc w pozyskaniu odpowiedniej karmy dla maluchów. » więcej 2021-06-13, godz. 12:30 Plac do zabawy i rehabilitacji powstał przy przedszkolu dla niepełnosprawnych maluchów Przy punkcie przedszkolnym „Uśmiech dziecka” w Kędzierzynie-Koźlu powstał specjalny plac, który dla niepełnosprawnych dzieci będzie nie tylko miejscem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »