Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-05, 18:30 Autor: Witold Wośtak

ECO kontynuuje strategię zmniejszenia emisji pyłów i dwutlenku węgla. Podpisano umowę na dwie inwestycje w Opolu

M. Romanowicz, A. Michalski i P. Krawczyk po podpisaniu umowy [fot. Witold Wośtak]
M. Romanowicz, A. Michalski i P. Krawczyk po podpisaniu umowy [fot. Witold Wośtak]
Kolejną umowę na modernizację sieci ciepłowniczej w Opolu podpisano dziś (05.08) w siedzibie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Udało się pozyskać 700 tysięcy złotych unijnej dotacji na projekt wart 1,4 miliona złotych.
Po pierwsze chodzi o przebudowę odcinka kanałowej sieci cieplnej w rejonie ulicy Głogowskiej, rozpoczynającej się od ulicy Ozimskiej w Opolu. Drugie zadanie dotyczy likwidacji węzła grupowego i zmiany dotychczasowego sposobu zasilania w ciepło budynków w okolicy ulicy Wróblewskiego.

Pytamy Mirosława Romanowicza, członka zarządu do spraw operacyjnych ECO, czy te prace będą uciążliwe dla mieszkańców.

- To typowa wymiana tradycyjnej sieci ciepłowniczej na sieć preizolowaną. Ta inwestycja, podobnie jak nasze wszystkie prace dotychczasowe, będzie wykonywana w sposób przyjazny klientom. Mam na myśli, że mieszkańcy praktycznie nie zauważą zmiany, a zobaczą jedynie prowadzone wykopy. Wszystkie prace staramy się przeprowadzić tak, aby one były nieodczuwalne dla naszych klientów.

Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ocenia, że ECO to ważny partner. - Chcemy minimalizować presję na środowisko - zaznacza.

- Chodzi również o efekty finansowe, bo w wielu przypadkach to spowoduje zmniejszenie kosztów przesyłu, produkcji czy wytwarzania. Jednocześnie dostosowujemy się do coraz bardziej ostrych norm środowiskowych, które wynikają z naszego członkostwa w Unii Europejskiej oraz naszych potrzeb krajowych. Chcemy być przecież jak najbardziej ekologicznym producentem i mieć jak najmniej emisyjny przemysł.

Te dwie inwestycje potrwają do 2022 roku, a później mieszkańcy mają odczuć efekt ekologiczny, czyli mniejszą emisje spalin i dwutlenku węgla.
Mirosław Romanowicz
Artur Michalski

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej 2020-10-21, godz. 16:57 Koronawirus w dwóch szkołach podstawowych z Opola. 63 uczniów skierowano na dozór epidemiczny Kolejne infekcje koronawirusem potwierdzono w dwóch szkołach podstawowych z Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***