Radio Opole » Gospodarka
2020-11-25, 06:30 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg chce przebudować dwie ulice w centrum miasta. Na jednym z niebezpiecznych skrzyżowań ma pojawić się rondo

Ulica Jana Pawła II w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ulica Jana Pawła II w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Brzeg szykuje się do remontu dwóch ważnych ulic w centrum miasta. Dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy mogą doczekać się ulice Jana Pawła II oraz Powstańców Śląskich.
Pierwsza z wymienionych od wielu lat uważana jest za jedną z najniebezpieczniejszych ulic w mieście. Przebudowa ma zatem skupiać się na poprawie tego stanu, do czego ma przyczynić się wyznaczenie ścieżek rowerowych, a także budowa ronda na skrzyżowaniu z ulicą Piastowską.

Z kolei remont ulicy Powstańców Śląskich będzie, jak zapowiada burmistrz Jerzy Wrębiak, naturalnym następstwem wcześniejszych inwestycji w tej części miasta.

- To jest ulica, która łączy również ulicę Piastowską z nowo wyremontowaną Monte Cassino. Po tych remontach, które zakończyliśmy przy Ofiar Katynia, Kamiennej, aż się prosiło, żeby właśnie ten główny trakt, który prowadzi do szpitala, również został wyremontowany - tłumaczy.

Zadanie to ma szansę zostać zrealizowane już w przyszłym roku, z kolei remont ulicy, której patronuje papież-Polak, zaplanowane jest na lata 2021-2022.

Wnioski o dofinansowanie uzyskały już akceptację wojewody i czekają na zatwierdzenie przez premiera. Po tym zielone światło inwestycjom będą musieli dać także miejscy radni, uchwalając przyszłoroczny budżet.

Dodajmy, że przewidywany łączny koszt przebudowy obu ulic to ponad 7 milionów złotych. Dofinansowanie ma z kolei pokryć połowę tych wydatków.
Jerzy Wrębiak

Gospodarka

2021-01-24, godz. 20:30 Ekologiczna gospodarka jednym z priorytetów władz Głogówka Gmina Głogówek stawia na proekologiczne rozwiązania. W ostatnim czasie zrealizowała kilka inwestycji, na których skorzystają wszyscy mieszkańcy, a w dłuższej… » więcej 2021-01-24, godz. 12:15 Zdzieszowice: szykuje się remont ulicy za 4 mln zł Kompleksowa przebudowa ulicy Wschodniej z Zdzieszowicach to największa tegoroczna inwestycja tej gminy. Prace wyceniono na 4 mln złotych. Samorząd poszukuje… » więcej 2021-01-24, godz. 11:10 Sołectwa nie marnują czasu ani pieniędzy Dzięki funduszowi sołeckiemu mieszkańcy sami decydują, na co wydać pieniądze z budżetu gminy. W gminie Gogolin część zadań to większe inwestycje realizowane… » więcej 2021-01-23, godz. 18:00 Drogowe otwarcie roku w Dąbrowie. W styczniu pięć przetargów Rozstrzygnięcie przetargu na remont ulicy Akacjowej w Mechnicach rozpoczął tegoroczne drogowe działania w Dąbrowie. Inwestycja będzie kosztowała 170 tysięcy… » więcej 2021-01-23, godz. 15:00 Kluczborskie starostwo kontynuuje spłatę zadłużenia. W budżecie są też inwestycje, ale kluczową rolę odegrają… Spłata 4 milionów 300 tysięcy złotych zadłużenia to cel Starostwa Powiatowego w Kluczborku na 2021 rok. » więcej 2021-01-23, godz. 11:00 Wyleją asfalt na 2 kilometrach drogi między polami Prawie 2-kilometrowa, szutrowa droga transportu rolnego w okolicach Zakrzowa w gminie Polska Cerekiew doczeka się asfaltu. To jedna z większych inwestycji zaplanowanych… » więcej 2021-01-23, godz. 08:00 Mała wiejska gmina przeznacza połowę budżetu na inwestycje Niemal połowa tegorocznego budżetu gminy Walce przeznaczona jest na inwestycje. Większość planów, które mają być zrealizowane w tym roku, jest wsparta… » więcej 2021-01-22, godz. 20:30 Turawa z rekordowym budżetem inwestycyjnym. W puli ponad 22 miliony złotych. Powstanie ścieżka rowerowa z Opola nad… Inwestycje drogowe zdominowały plany budżetowe Turawy na 2021 rok. Największą z nich będzie realizacja ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy granice… » więcej 2021-01-22, godz. 19:15 Gmina Głubczyce może otrzymać 3 mln złotych na inwestycje i pomoc dla branży turystycznej Gmina Głubczyce została zakwalifikowana do programu pomocy z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W ramach tego programu ponad 200 gmin położonych na terenach… » więcej 2021-01-22, godz. 18:45 Powiat kędzierzyńsko-kozielski wśród laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów Powiat kędzierzyńsko-kozielski na trzecim miejscu w konkursie na najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy. Konkurs zorganizował Związek Powiatów Polskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »