Radio Opole » Gospodarka
2020-11-21, 11:15 Autor: Katarzyna Doros

Ruszył remont Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi. Inwestycja jest warta milion złotych

Ruszył remont Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi [fot. Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi]
Ruszył remont Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi [fot. Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi]
Ruszył remont Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi [fot. Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi]
Ruszył remont Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi [fot. Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi]
Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi. Obiekt zostanie przebudowany wewnątrz i docieplony oraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na inwestycję wartą blisko milion złotych gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 500 tysięcy złotych.
- To ważna inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców - mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś. - Zakres prac jest bardzo szeroki, bo dotyczy zarówno wnętrza, instalacji, ogrzewania, dobudowania windy czy dodatkowej toalety dla osób niepełnosprawnych. To również zmiany w konstrukcji dachu, czyli wymiana pokrycia dachowego i wykończenie tej górnej części.

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi ma zakończyć się 31 marca 2021 roku.
Tomasz Kandziora

Gospodarka

2020-11-23, godz. 18:00 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przyjrzy się planom budowy obwodnicy Brzegu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu sprawdzi, czy budowa obwodnicy Brzegu w ciągu DK 39 nie zagraża środowisku. Taką prośbę do instytucji, która… » więcej 2020-11-23, godz. 11:30 Wkrótce ruszy remont namysłowskiego "pośredniaka". Prace wpłyną pozytywnie na środowisko i pomogą zmniejszyć k… Wkrótce ruszą prace mające na celu modernizację budynku namysłowskiego urzędu pracy. chodzi między innymi o termomodernizację, która pozwoli nie tylko… » więcej 2020-11-23, godz. 10:58 Plac zabaw, siłownia pod chmurką. Nowe inwestycje w placówkach oświatowych Baborowa Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie powstaje nowy plac zabaw dla dzieci. Montowane są także urządzenia sprawnościowe dla uczniów starszych… » więcej 2020-11-23, godz. 08:30 ZUS wysyła do przedsiębiorców informacje o stanie składek i ewentualnych zaległościach Opolscy przedsiębiorcy powinni zainteresować się stanem składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. » więcej 2020-11-22, godz. 16:15 Gmina Ujazd w ramach własnego programu dotacji w tym roku zlikwidowała 35 kopciuchów. 5 osób zdecydowało się na … W ramach gminnego programu dotacji do wymiany pieców w Ujeździe od 2019 udało się pozbyć 69 kopciuchów. W tym roku program rozszerzono o dofinansowanie do… » więcej 2020-11-22, godz. 10:30 Boom na drogach Ozimka. W planach kilkanaście inwestycji Kilkanaście dróg w najbliższym czasie planuje wyremontować gmina Ozimek. Najszybciej zrealizowane zostaną cztery inwestycje w trzech miejscowościach. » więcej 2020-11-21, godz. 17:20 Rośnie zadłużenie Polaków. Na tle pozostałych regionów Opolszczyzna wypada pod tym względem przyzwoicie W czasie pandemii koronawirusa w Polsce wzrosła wartość nieregulowanych terminowo zobowiązań. Na tle pozostałych regionów, Opolszczyzna wypada przyzwoicie… » więcej 2020-11-21, godz. 14:00 W grudniu ruszy rewitalizacja rynku w Ujeździe. Przekazano plac budowy dla inwestycji Jeszcze w grudniu ruszą prace związane z rewitalizacją rynku w Ujeździe. Gmina wybrała wykonawcę i przekazała plac budowy. Rewitalizacja rynku będzie kosztować… » więcej 2020-11-21, godz. 08:45 46 milionów złotych w planie budżetu gminy Ujazd na 2021 rok. Będzie rewitalizacja rynku i remonty dróg Gmina Ujazd przygotowała projekt budżetu na 2021 rok. Opiewa on na 46 milionów złotych, z czego około 14,5 miliona pochłoną inwestycje. Na liście największych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***