Radio Opole » Gospodarka
2020-10-01, 17:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP

Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP [fot. starostwo w Kędzierzynie-Koźlu]
Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP [fot. starostwo w Kędzierzynie-Koźlu]
Drugi w kraju a pierwszy w województwie - takie miejsca na podium zdobył powiat kędzierzyńsko-kozielski w rankingu przygotowanym przez Związek Powiatów Polskich. Ranking jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem realizowanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.
Ocenia wielopoziomowo - od zagadnień związanych z rynkiem pracy po opiekę nad mieszkańcami - pracę powiatów. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd".

- Ocena ekspercka przeprowadzana jest całkowicie bezpłatnie. To okazja do samoweryfikacji - uzupełnia Józef Gisman, wicestarosta kędzierzyńsko-kozielski.

- To pokazało, że potrafimy razem działać na rzecz mieszkańców powiatu. I wychodzi nam to nie najgorzej w ocenie zewnętrznej, jaką prowadzi Związek Powiatów Polskich i cała ekipa oceniająca.

- To jest dorobek społeczeństwa, dorobek przedsiębiorców, dorobek szeroko rozumianej aktywności, którą w sposób bardzo racjonalny starostwo potrafi "sprzedać" - mówi Rudolf Borusiewicz, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich.

Dodajmy, że ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Powiat kędzierzyńsko-kozielski zajął II miejsce w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców.
Józef Gisman, Rudolf Borusiewicz

Gospodarka

2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej 2021-07-22, godz. 10:15 Pod drogą odkryli rury i kable, których nie było na mapach. Efekt - opóźnienie remontu o kilkanaście tygodni Remont ulicy Opolskiej w Krapkowicach powinien być już zakończony, ale droga nadal jest rozkopana. Problemem dla drogowców są instalacje znajdujące się… » więcej 2021-07-21, godz. 17:15 Wyremontowano kolejny fragment drogi numer 451. Do użytku oddano odcinek między Pielgrzymowicami a granicą naszego … Zakończyła się przebudowa drogi numer 451 między Pielgrzymowicami a granicą naszego województwa w powiecie namysłowskim. Remont ponad kilometrowego odcinka… » więcej 2021-07-21, godz. 14:00 Pieniądze z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego trafią do pracodawców. Nabór prowadzi również PUP w Głubcz… Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach realizuje nabór wniosków o przyznanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór potrwa do końca tego tygo… » więcej 2021-07-20, godz. 11:00 Remontują drogi, że aż trudno przez gminę przejechać W tym roku gmina Ujazd to jeden wielki plac budowy. Realizowanych jest bardzo dużo inwestycji zarówno samorządowych, prywatnych, jak i prowadzonych przez jednostki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »