Radio Opole » Gospodarka
2020-10-01, 17:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP

Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP [fot. starostwo w Kędzierzynie-Koźlu]
Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP [fot. starostwo w Kędzierzynie-Koźlu]
Drugi w kraju a pierwszy w województwie - takie miejsca na podium zdobył powiat kędzierzyńsko-kozielski w rankingu przygotowanym przez Związek Powiatów Polskich. Ranking jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem realizowanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.
Ocenia wielopoziomowo - od zagadnień związanych z rynkiem pracy po opiekę nad mieszkańcami - pracę powiatów. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd".

- Ocena ekspercka przeprowadzana jest całkowicie bezpłatnie. To okazja do samoweryfikacji - uzupełnia Józef Gisman, wicestarosta kędzierzyńsko-kozielski.

- To pokazało, że potrafimy razem działać na rzecz mieszkańców powiatu. I wychodzi nam to nie najgorzej w ocenie zewnętrznej, jaką prowadzi Związek Powiatów Polskich i cała ekipa oceniająca.

- To jest dorobek społeczeństwa, dorobek przedsiębiorców, dorobek szeroko rozumianej aktywności, którą w sposób bardzo racjonalny starostwo potrafi "sprzedać" - mówi Rudolf Borusiewicz, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich.

Dodajmy, że ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Powiat kędzierzyńsko-kozielski zajął II miejsce w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców.
Józef Gisman, Rudolf Borusiewicz

Gospodarka

2021-01-18, godz. 14:30 ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie postojowe od artystów i architektów Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje od 15 stycznia wnioski artystów i architektów o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe. » więcej 2021-01-18, godz. 12:15 Hala targowa w Gogolinie sprzedana deweloperowi Gmina Gogolin sprzedała znajdującą się w centrum miejscowości halę targową. Budynek w ostatnich latach nie był intensywnie wykorzystywany, a objęcie go… » więcej 2021-01-18, godz. 08:00 W Korfantowie pracuje już nowa oczyszczalnia. Efekty są lepsze niż planowano, jednak mieszkańców czekają podwyżki… Nowa oczyszczalnia w Korfantowie już przyjmuje ścieki. Zakończona w listopadzie inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć realizowanych dotąd… » więcej 2021-01-17, godz. 11:23 Pandemia spowolniła prace OTBS, ale plany inwestycyjne są aktualne. "Wracamy do tematu osiedla na Winowie" - To był dziwny, inny rok - tak w rozmowie 'W cztery oczy' określił pandemiczne miesiące 2020 roku Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa… » więcej 2021-01-17, godz. 09:00 Wybudowali dwie drogi, żeby skrócić dojazd mieszkańcom 7 miejscowości Na przełomie roku mieszkańcy gminy Pawłowiczki otrzymali możliwość korzystania z dwóch nowo wybudowanych dróg transportu rolnego. Łącznie powstało ponad… » więcej 2021-01-16, godz. 13:00 Jeszcze nie skończyli budować jednego, a już myślą o drugim. Otmuchów szuka miejsca na kolejny PSZOK W południowej części gminy Otmuchów powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2021-01-16, godz. 10:45 Nowa strategia, nowe studium zagospodarowania przestrzennego. Łubniany przeprowadzą konsultacje dla mieszkańców Łubniany przygotowują się do opracowania nowej strategii gminy. Stara obowiązywała do ubiegłego roku. Jednym z elementów ma być przygotowanie studium zagospodarowania… » więcej 2021-01-16, godz. 07:00 W tym roku Prószkow postawi na rozbudowę ścieżek pieszo-rowerowych Infrastruktura drogowa zdominuje tegoroczne inwestycyjne w gminie Prószków. Trzy z nich dotyczą budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Będą one łączyły Pomologię… » więcej 2021-01-15, godz. 18:30 Rozstrzygnięcie przetargu na wywóz odpadów komunalnych w Opolu przesunięte na koniec stycznia 27 stycznia dowiemy się, która firma zajmie się odbiorem odpadów komunalnych w Opolu. Przetarg w tej sprawie miał się odbyć dzisiaj (15.01), natomiast z… » więcej 2021-01-15, godz. 16:30 Grodków ze skromniejszym budżetem niż przed rokiem. Miasto nie rezygnuje jednak z inwestycji i chce szybciej spłacać… Grodków wyda w tym roku prawie o 4 miliony złotych mniej niż w poprzednim. Gmina nie zamierza jednak znacząco obniżać kwot przeznaczanych na inwestycje. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »