Radio Opole » Gospodarka
2020-10-01, 17:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP

Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP [fot. starostwo w Kędzierzynie-Koźlu]
Powiat kędzierzyńsko-kozielski na podium rankingu ZPP [fot. starostwo w Kędzierzynie-Koźlu]
Drugi w kraju a pierwszy w województwie - takie miejsca na podium zdobył powiat kędzierzyńsko-kozielski w rankingu przygotowanym przez Związek Powiatów Polskich. Ranking jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem realizowanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.
Ocenia wielopoziomowo - od zagadnień związanych z rynkiem pracy po opiekę nad mieszkańcami - pracę powiatów. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd".

- Ocena ekspercka przeprowadzana jest całkowicie bezpłatnie. To okazja do samoweryfikacji - uzupełnia Józef Gisman, wicestarosta kędzierzyńsko-kozielski.

- To pokazało, że potrafimy razem działać na rzecz mieszkańców powiatu. I wychodzi nam to nie najgorzej w ocenie zewnętrznej, jaką prowadzi Związek Powiatów Polskich i cała ekipa oceniająca.

- To jest dorobek społeczeństwa, dorobek przedsiębiorców, dorobek szeroko rozumianej aktywności, którą w sposób bardzo racjonalny starostwo potrafi "sprzedać" - mówi Rudolf Borusiewicz, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich.

Dodajmy, że ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Powiat kędzierzyńsko-kozielski zajął II miejsce w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców.
Józef Gisman, Rudolf Borusiewicz

Gospodarka

2021-12-04, godz. 13:15 "To czas realizacji tego, na co od dłuższego czasu się szykowaliśmy". Drogowy koniec roku w gminie Prószków Przede wszystkim prace związane z infrastrukturą drogową. Rok 2021 w Prószkowie kończy się pod znakiem inwestycji. Jak informują władze gminy łączna… » więcej 2021-12-03, godz. 10:56 Rozbudowują sieć kanalizacyjną, bo na końcu ulicy powstaje nowy dom Bierawa jest jednym z tych samorządów, które mogą pochwalić się całkowitym skanalizowaniem. Nie oznacza to jednak koniec prac przy budowie kanalizacji… » więcej 2021-12-02, godz. 16:47 ZUS przedstawia statystyki dotyczące umów o dzieło. Nasze województwo ma najmniejszy odsetek w kraju Ponad 19 tysięcy umów o dzieło zgłoszono od stycznia do końca września na Opolszczyźnie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych publikuje informacje, według… » więcej 2021-12-02, godz. 14:30 Gmina o zaniedbaniach, powiat o działaniach w miarę możliwości. Murów chce zwiększenia prac na drogach powiatowy… Murów skarży Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu do opolskiego starosty. Decyzję o wystosowaniu skargi podjęli na sesji gminni radni. » więcej 2021-12-01, godz. 16:00 Wójt Polskiej Cerekwi o budżecie na 2022 rok. "Podwyżki cen energii nas zabijają" Przyszłoroczny budżet gminy Polska Cerekiew będzie najgorszym od wielu lat. Wpływy i wydatki są niemal na takim samym poziomie. Mimo rezygnacji z kilku inwestycji… » więcej 2021-12-01, godz. 13:00 Strefa Aktywności Gospodarczej w Dąbrowie urzeczywistnia się. Pozwala już na to plan zagospodarowania przestrzenne… Jest 'zielone światło' dla Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Dąbrowa. Wojewoda opolski zatwierdził plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu… » więcej 2021-12-01, godz. 10:38 W Otmicach powstanie PSZOK dla mieszkańców gminy Izbicko W przyszłym roku w gminie Izbicko na powstać punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Instalację zbuduje Związek Międzygminny Czysty Region na działce… » więcej 2021-11-30, godz. 20:00 "Praktyka się opłaca". Wspólny projekt Politechniki Opolskiej i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Młodzi ludzie poznają potencjalnych pracodawców, a przedstawiciele firm wybiorą praktykantów. Politechnika Opolska i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna… » więcej 2021-11-30, godz. 18:00 OCRG podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego Opolskie Centrum Rozwoju i Gospodarki podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego. Przez pięć miesięcy 9 mentorów dzieliło… » więcej 2021-11-30, godz. 16:15 Radni oraz marszałek województwa opolskiego będą mieli więcej na kontach Od przyszłego miesiąca marszałek województwa opolskiego będzie więcej zarabiał, a radni sejmiku otrzymają wyższe diety. Takich podwyżek nie było od… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »