Radio Opole » Gospodarka
2020-08-13, 20:15 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: powiatowy szpital nie ma długów, inwestuje w nowoczesny sprzęt oraz w personel medyczny

[zdj. FB PCM]
[zdj. FB PCM]
Szpital powiatowy PCM [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpital powiatowy PCM [zdj. Jan Poniatyszyn]
Blisko 2,5 mln złotych wyda w tym roku prudnicki szpital na zakup sprzętu medycznego i remonty. Placówka ta zatrudnia też wykwalifikowany personel medyczny. Niebawem trafi tam nowy aparat rentgenowski.
- Ostatnio nabyliśmy także inny sprzęt medyczny - mówi Witold Rygorowicz, od dwóch miesięcy prezes Prudnickiego Centrum Medycznego. – Jest to m.in. aparat do znieczuleń, który był bardzo oczekiwany od dłuższego czasu i pojawił się już na sali operacyjnej. Właśnie odebraliśmy urządzenie do tzw. zamgławiania. Pomaga utrzymać reżim sanitarny w przypadku pojawienia się potencjalnego zagrożenia wirusem COVID. Udało nam się pozyskać pielęgniarki na blok operacyjny. Są również nowi lekarze.

To wzmocnienie kadrowe przekładają się też na wzrost liczby zabiegów i operacji. Prudnicki szpital otrzymał ostatnio ponad 1,2 mln złotych dotacji z programu urzędu marszałkowskiego. Dysponuje też pieniędzmi przekazanymi z budżetu powiatu. Po kilku miesiącach przerwy wznowiono remont jednego z bloków operacyjnych, który ma być zakończony w październiku. Lecznica ta nie ma długów. Zarządza nią spółka, której jedynym udziałowcem jest powiat.
Witold Rygorowicz

Gospodarka

2020-10-01, godz. 10:00 Zielone światło dla przebudowy DK 46. W planie nowe mosty, ronda i dojazdy Jest zielone światło dla kompleksowej przebudowy DK 46 na odcinkach: Niemodlin - Dąbrowa oraz Dąbrowa - Opole. Minister infrastruktury zatwierdził program… » więcej 2020-10-01, godz. 08:45 Prudnik: rozszerzając zakres ulg podatkowych gmina zachęca do tworzenia nowych miejsca pracy Zwiększony został pakiet wsparcia dla małych i średnich firm w gminie Prudnik. Uchwałę o takiej pomocy przyjęła tamtejsza rada miejska. Ulgi dotyczą zwolnień… » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 Dwa nowe autobusy elektryczne zasilą tabor MZK w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle zyska dwa nowe w pełni elektryczne autobusy. Miasto rozpisało przetarg na dostawę dwóch 12-metrowych przyjaznych środowisku pojazdów wraz… » więcej 2020-09-30, godz. 18:00 OCRG ogłasza "poprawiony" nabór na granty dla firm, które dotknęła pandemia. Wnioski przyjmowane będą 7 paździ… Przedsiębiorcy, którzy w ciągu 3 miesięcy doznali co najmniej 30 procentowego spadku obrotów (w porównaniu do roku poprzedniego) mogą liczyć na wsparcie… » więcej 2020-09-30, godz. 16:30 Jak wdrożyć w firmach Pracowniczy Plan Kapitałowy? Spotkanie w urzędzie wojewódzkim Ponad 70 pracodawców oraz pracowników wzięło udział w szkoleniu mającym pomóc wdrożyć w ich firmach Pracowniczy Plan Kapitałowy. Jest to program długoterminowego… » więcej 2020-09-30, godz. 16:29 Ograniczenie uboju rytualnego doprowadzi do spadku produkcji drobiu. Tak uważa Andrzej Sieradzki, prezes Krajowej Federacji… Cześć hodowców z regionu wzięła udział w proteście rolników, jaki odbył się w Warszawie. Rolnicy i właściciele firm ubojowych sprzeciwiali się wprowadzeniu… » więcej 2020-09-29, godz. 20:30 Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu. Front robót obserwują przyszli budowlańcy Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w stolicy regionu. To największa inwestycja w historii opolskich wodociągów. Powstaje sieć wodociągowa… » więcej 2020-09-29, godz. 20:00 Jest korekta budżetu województwa za pierwsze półrocze Deficyt budżetu województwa opolskiego w tym roku wzrośnie do 108 mln złotych - tak po zmianach wygląda plan dochodów i wydatków za pierwsze półrocze… » więcej 2020-09-29, godz. 18:30 Pandemia na rynku pracy w Opolskiem uderzyła na początek w obcokrajowców - Obcokrajowcy i pracujący na umowach o dzieło, jako pierwsi podczas pandemii koronawirusa stracili zatrudnienie - mówi dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy… » więcej 2020-09-29, godz. 15:05 Mieszkańcy regionu chętnie aktywują bon turystyczny Co piąty rodzic w naszym regionie na przełomie sierpnia i września aktywował bon turystyczny. To daje Opolszczyźnie 4 miejsce wśród 16 województw. W tej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***