Radio Opole » Gospodarka
2020-07-15, 11:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Komprachcicka "szóstka" nie jest zagrożona. Najważniejsze inwestycje zostaną przeprowadzone

Pieniądze [fot. Pixabaya]
Pieniądze [fot. Pixabaya]
Komprachcice, mimo strat spowodowanych pandemią koronawirusa, nie rezygnują z inwestycji. Gmina zapowiada realizację najważniejszych zadań, które zostały zapowiedziane pod koniec 2019 roku. Mowa o tak zwanej komprachcickiej "szóstce".
Według wyliczeń, straty w gminnym budżecie wywołane przez pandemię wyniosą około miliona złotych.

- Niezależnie od sytuacji inwestycje przeprowadzimy - mówi Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic. - W żaden sposób nie rezygnujemy. Dlaczego? Dlatego, że nie po to od kilku lat walczyliśmy o pieniądze zewnętrzne, o dotacje na te zadania. Dzisiaj tak naprawdę należy je tylko sfinalizować, ale oczywiście z wkładem własnym. Jasno deklaruję, że żadne z tych zadań nie jest zagrożone, jeśli chodzi o realizację.

Z sześciu największych planowanych zadań pięć przeszło już procedurę przetargową.

- Jesteśmy w trakcie rozstrzygnięć dotyczących szóstej inwestycji, czyli przebudowy ulicy Bursztynowej - zaznacza Leonard Pietruszka. - W zeszłym tygodniu nastąpiło otwarcie kopert. Zgłosiło się osiem firm. Jesteśmy na etapie sprawdzania. Po pełnej weryfikacji podpiszemy umowę również na szóste zadanie.

Łącznie na sześć kluczowych tegorocznych inwestycji w Komprachcicach wydane zostanie od 13 do 14 milionów złotych. Z czego wkład własny gminy wyniesie około 30 proc.
Leonard Pietruszka
Leonard Pietruszka

Gospodarka

2020-09-28, godz. 18:30 W połowie października przy centrum przesiadkowym Opole Główne staną 16-metrowe filary Powstają fundamenty pod budowę centrum przesiadkowego Opole Główne. W miejscu, gdzie wcześniej mieścił się dworzec PKS wykonawca betonuje ławy, ustawiono… » więcej 2020-09-28, godz. 13:45 Trwają prace na drodze z Większyc do Radziejowa Zamknięto drogę Większyce - Radziejów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. To skutek przebudowy trasy, która łączy Radziejów z DK 40 w Większycach… » więcej 2020-09-27, godz. 19:10 Opolanie produkują coraz więcej odpadów. Opolski ratusz zamierza zabiegać o pieniądze na projekt edukacyjny, który… Opole chce przygotować i realizować projekt 'Eko-nawyki dobre praktyki - gospodarka o obiegu zamkniętym'. Podczas czwartkowej (24.09) sesji 21 radnych jednogłośnie… » więcej 2020-09-26, godz. 14:20 Znikną bramki poboru opłat na autostradzie A4 w woj. opolskim. W Polsce będzie działał system e-Toll Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przygotowują wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą dla pojazdów lekkich… » więcej 2020-09-26, godz. 09:30 Zakończył się remont drogi pomiędzy Białą a Sowinem - alternatywnej do DW 414 w powiecie prudnickim Zakończyła się gruntowna przebudowa drogi między Białą a Sowinem w powiecie prudnickim. » więcej 2020-09-25, godz. 13:15 Budowa nowego stadionu w Opolu coraz bliżej Opolski ratusz otrzymał projekt wykonawczy i pozwolenie na jego budowę. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku. » więcej 2020-09-24, godz. 15:25 Opolscy radni jednogłośnie za korektą budżetu miasta. Chodzi o zmniejszenie planowanego deficytu Rada Miasta Opola jednogłośnie opowiedziała się za korektą budżetu stolicy regionu. Jej głównym celem jest zmniejszenie planowanego deficytu ze 162 milionów… » więcej 2020-09-24, godz. 14:26 Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS Kolejne firmy będą mogły skorzystać ze zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. » więcej 2020-09-23, godz. 18:30 Duże zainteresowania wymianą starych pieców w gminie Wołczyn. Rada miejska przeznaczyła dodatkowe pieniądze na d… 85 kolejnych pieców starej generacji zniknie z gminy Wołczyn. Tego roku samorząd zorganizował trzy nabory wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2020-09-22, godz. 19:38 Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***