Radio Opole » Gospodarka
2020-06-06, 10:30 Autor: Katarzyna Doros

Będą wykłady i kursy dla studentów. Porozumienie WSB i NBP w Opolu

Szerzenie wiedzy ekonomicznej, wykłady i kursy dla studentów. Porozumienie WSB i NBP w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Szerzenie wiedzy ekonomicznej, wykłady i kursy dla studentów. Porozumienie WSB i NBP w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wyższa Szkoła Bankowa podpisała porozumienie z opolskim oddziałem Narodowego Banku Polskiego. W ramach współpracy uczelnia wzbogaci swoją ofertę edukacyjną, a studenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych kursów rozpoznawania autentyczności polskich znaków pieniężnych.
- Dzięki temu porozumieniu wspólnie z WSB będziemy mogli prowadzić zajęcia dla studentów, które na stałe wpiszą się w ich programy kształcenia - mówi Paweł Frącz, dyrektor oddziału okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Opolu. - Z jednej na pewno ta oferta edukacyjna, którą szkoła tutaj prezentuje dla studentów będzie zdecydowanie szersza i bardziej atrakcyjna. Z drugiej strony my jako Narodowy Bank Polski będziemy mieli możliwość szerzenia wiedzy ekonomicznej, takiej która każdemu człowiekowi w dzisiejszych czasach jest niezbędna.

- Dodatkowe elementy, które w tym porozumieniu zostały zawarte dotyczą właśnie szkoleń dla naszych studentów, które będą umożliwiały im zdobycie certyfikatów, jeżeli chodzi o rozpoznawanie autentyczności znaków pieniężnych. Te szkolenia będą odbywały się w siedzibie NBP w Opolu. To bardzo atrakcyjna propozycja zwłaszcza dla studentów kierunków finanse i rachunkowość oraz administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne - mówi Agnieszka Gawlik, prodziekan ds. studenckich Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.

Dodajmy, że Wyższa Szkoła Bankowa w nowym roku akademickim uruchomi nowe studia licencjackie na kierunku media i komunikacja w biznesie.
Paweł Frącz
Agnieszka Gawlik

Gospodarka

2021-09-22, godz. 15:41 Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę letniego wejścia do ZOO Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę nowego letniego wejścia do ogrodu zoologicznego. Żadna z zaproponowanych ofert wykonawców nie mieściła… » więcej 2021-09-22, godz. 14:41 Dwie nagrody dla Opola podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwsza za kładkę pieszo-rowerową, a druga za… Most im. Joachima Halupczoka z laurem Top Inwestycji Komunalnych za 2021 rok. Miejska inwestycja została wyróżniona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego… » więcej 2021-09-21, godz. 18:45 Do 2023 roku opolskie zoo zyska nowy i ekologiczny system ogrzewania gazowego Do 2023 roku kotłownia węglowa zasilająca opolski ogród zoologiczny zostanie zastąpiona siecią ogrzewania gazowego. Urząd marszałkowski podpisał właśnie… » więcej 2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »