Radio Opole » Gospodarka
2019-07-29, 15:11 Autor: Mariusz Chałupnik

Kolejne działania proekologiczne z unijnym wsparciem. Urząd marszałkowski rozdysponował 16 milionów złotych

[fot. Agnieszka Pospiszyl]
[fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ochrona zagrożonych gatunków, rozbudowa infrastruktury dla ochrony bioróżnorodności, czy edukacja ekologiczna. Blisko 16 milionów trafi do beneficjentów realizujących programy związane z ochroną różnorodności biologicznej w naszym regionie.
Pieniądze otrzyma 9 instytucji. Wśród nich jest siedem gmin - Kędzierzyn-Koźle, Olesno, Nysa, Gogolin, Popielów, Lewin Brzeski i Opole.

- Bioróżnorodność, to jest jeden z najważniejszych działań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego w Opolu. - Zmieniają się parki w wielu miejscowościach. Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych doskonali swoją infrastrukturę edukacyjną. No i wiele miejsc związanych z przyrodą w każdej niemal gminie przez to jest coraz ładniejszych, coraz lepiej utrzymanych i coraz lepiej chronimy przyrodę.

To czwarty w naszym regionie nabór dedykowany bioróżnorodności w tej perspektywie finansowej. Do tej pory urząd marszałkowski rozdysponował ponad 100 milionów złotych.

- Cieszymy się, że często te projekty trafiają do najmłodszych - zaznacza Ruszczewska. - Kampanie edukacyjne, kampanie informacyjne na pewno zwiększają świadomość ekologiczną. Szczególnie, że wiele tych działań jest prowadzonych wśród najmłodszych. Wiadomo, że jak się młodzi uczą, to uczą również swoich rodziców i dzięki temu ta świadomość ekologiczna w całym regionie jest coraz większa.

Piąty nabór dotyczący ochrony różnorodności biologicznej urząd marszałkowski ogłosi w sierpniu. Do rozdysponowania będzie 11 milionów. Zgłoszenia projektów będą przyjmowane od 19 do 26 sierpnia.
Violetta Ruszczewska
Violetta Ruszczewska

Gospodarka

2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »