Radio Opole » Gospodarka
2019-07-25, 18:09 Autor: Piotr Wójtowicz

Podpisano umowę na remont drogi wojewódzkiej 416 między Głogówkiem a Szonowem.

W przyszłym roku ruszy remont wojewódzkiej 416 między Głogówkiem a Szonowem - umowa podpisana [fot.P.Wójtowicz]
W przyszłym roku ruszy remont wojewódzkiej 416 między Głogówkiem a Szonowem - umowa podpisana [fot.P.Wójtowicz]
Prace ruszą w przyszłym roku a przebudowa 4 kilometrowego odcinka wyniesie 9 mln złotych. Obecnie droga ma uszkodzone obrzeża, dziury i pofałdowaną nawierzchnię, natomiast po przebudowie pojawi się nowy asfalt, w miejscowościach ledowe oświetlenie, wyspy spowalniające i podświetlane przejścia dla pieszych.
- Postaramy się remontować pod ruchem, podobnie jak podczas robót w miejscowości Rzepcze, ale czasami mimo dobrych chęci będziemy musieli zamknąć trasę - zapowiedział dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk.

Tomasz Kędzior, prezes firmy DROG-BUD, która podjęła się przebudowy wojewódzkiej 416, zwrócił uwagę, że za zamknięciem trasy przemawiają względy bezpieczeństwa i jakości wykonania robót.

- Musicie nas zrozumieć, kierowcy jeżdżą jak jeżdżą a kwestia bezpieczeństwa na budowie także jest ważna. Poza tym wykonanie nawierzchni bitumicznej na całej szerokości ma dużo mniej usterek. Natomiast jeżeli mamy tzw. szef na łączeniu pasów, wówczas szybko pojawiają się spękania i to często jeszcze podczas gwarancji - podkreślił prezes DROG- BUDu

Pieniądze na inwestycję pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, natomiast Gmina Głogówek do inwestycji dołoży około 800 tysięcy złotych. Burmistrz Piotr Bujak tłumaczy, że za te pieniądze powstanie 850-metrowa ścieżka rowerowa łącząca Głogówek z Głogowcem.

Obecny przy podpisaniu umowy marszałek Andrzej Buła, odnosząc się do jakości wykonania dróg podkreślił, że to może być ostatni tak duży zastrzyk unijnych dotacji przeznaczonych na budowę dróg, dlatego wykonanie musi być na najwyższym poziomie, aby w najbliższej przyszłości ich nie poprawiać.

Inwestycja będzie realizowana w systemie "Zaprojektuj i wybuduj". Przebudowa rozpocznie się od zjazdu do ul. Kolejowej w Głogówku a zakończy w Szonowie przy zjeździe na cmentarz. Nowo wyremontowanym odcinkiem mamy przejechać najpóźniej we wrześniu ubiegłego roku.
Bartłomiej Horaczuk , Tomasz Kędzior
Piotr Bujak drogi

Gospodarka

2021-08-03, godz. 21:00 Kolejne inwestycje drogowe w gminie Dąbrowa. Teraz czas na przebudowę drogi w Karczowie W gminie Dąbrowa rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe. Najważniejsze prace budowlane trwają w Karczowie przy ul. Wiejskiej. Jak informuje zastępca… » więcej 2021-08-03, godz. 18:50 W Izbie Rolniczej w Opolu rozmawiano o melioracji i funkcjonowaniu spółek wodnych w regionie W czasach gwałtownych zjawisk atmosferycznych kluczowym jest utrzymanie właściwej gospodarki wodnej na polach. Dobra melioracja skutecznie odprowadzi nadmiar… » więcej 2021-08-03, godz. 12:20 "Liczymy, że zmniejszy się liczba nielegalnych wysypisk". Zmodernizowany PSZOK w Chróścicach otwarty Więcej kontenerów na powiększonym terenie, miejsce do wymiany rzeczy używanych, ale też lepsza kontrola przywożonych śmieci. Po rocznych pracach otwarty… » więcej 2021-08-02, godz. 12:18 W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Gmina Głogówek zamierza zbudować osiedle mieszkaniowe Na ostatniej sesji Rady Miasta Głogówka podjęto uchwałę na temat wyrażenia zgody na utworzenie przez gminę Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej - Południe… » więcej 2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej 2021-07-31, godz. 17:45 PAP: CBA sprawdza gospodarkę nieruchomościami w gminie Nysa Jak przekazała redakcja PAP, funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w gminie Nysa oraz podlegającej… » więcej 2021-07-31, godz. 14:35 Nie ma pieniędzy na remont dróg, to budują chodniki, bo taniej W kasie powiatowej pusto, starostwo nie ma pieniędzy na remonty dróg, poza łataniem dziur powstałych w czasie zimy, więc skupia się na tańszych inwestycjach… » więcej 2021-07-31, godz. 11:27 KRUS zachęca do uczestnictwa w konkursie filmowym "Moja wizja zero - Rolnik liderem bezpieczeństwa" Młodzież z całej Polski może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem 'Moja wizja zero - Rolnik… » więcej 2021-07-31, godz. 08:15 Większość pieniędzy na modernizację prószkowskiej oczyszczalni już jest. Pochodzą z trzech źródeł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Prószkowie ma zabezpieczoną większą część pieniędzy na modernizację oczyszczalni ścieków. Fundusze pochodzą… » więcej 2021-07-30, godz. 14:15 Jest boom na bon turystyczny. Rośnie liczba podmiotów, w których można nim regulować należności za letni wypocz… Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »