Radio Opole » Gospodarka
2019-07-04, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Grodków planuje dalszą termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Szkoła w Kolnicy przejdzie termomodernizację [fot. Daniel Klimczak]
Szkoła w Kolnicy przejdzie termomodernizację [fot. Daniel Klimczak]
Grodków chce wykonać termomodernizacje kolejnych budynków użyteczności publicznej. W pierwszej kolejności, ocieplony ma zostać budynek szkoły podstawowej w Kolnicy, natomiast dalsze plany zakładają podobne prace w siedzibie grodkowskiego domu kultury.
Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze środków Subregionu Południowego, który na podobne zadania chce przeznaczyć w tym roku około 5 milionów złotych.

- Przystępujemy do grupowego projektu z kilkunastoma gminami. Składamy na razie jeden projekt, przygotowujemy też drugi, ale on ze względu na małą ilość środków, które są w tej chwili w subregionie, nie może wejść teraz - wyjaśnia burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Jednocześnie władze gminy zapewniają, że ciągle poszukują środków na jak najszybsze rozpoczęcie prac w budynku domu kultury. Oprócz ocieplenia, obiekt ma doczekać się także nowej sceny, widowni i klimatyzacji.

Dodajmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Grodków sięga po pieniądze na termomodernizację. W ubiegłym roku, także dzięki dofinansowaniu z Subregionu Południowego, udało się przeprowadzić podobne prace w świetlicy w Goli Grodkowskiej oraz remizie strażackiej w Gałązczycach.
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej 2021-09-15, godz. 16:40 Jest chętny na budowę dwóch bloków w Strzelcach Opolskich, ale nie wiadomo, czy cena nie będzie za wysoka dla przyszłych… Dwie firmy zainteresowane budową nowych bloków w Strzelcach Opolskich w ramach gminnego programu Twoje M. Zakład on, że samorząd przekazuje teren, organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »