Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-17, 07:30 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg kończy termomodernizację gminnych instytucji. "Nie będziemy mieli już żadnych potrzeb w tym zakresie"

Termomodernizacja brzeskiej "Jedynki" [fot. UM Brzeg]
Termomodernizacja brzeskiej "Jedynki" [fot. UM Brzeg]
Brzeg stawia na termomodernizację. Władze miasta zapewniają, że wkrótce wszystkie budynki gminnych instytucji będą miały ten proces za sobą.
W ostatnim czasie wyremontowano w tym zakresie Dzienny Dom Pomocy Społecznej, czy siedzibę Zarządu Nieruchomości Miejskich. Obecnie pracom poddawane są ostatnie dwie instytucje.

- Jeżeli w tym roku i w przyszłym dokończymy termomodernizację zarówno Brzeskiego Centrum Kultury, jak i Szkoły Podstawowej nr 1, to w Brzegu wszystkie obiekty użyteczności publicznej, należące do gminy Brzeg zostaną kompleksowo poddane termomodernizacji. W tym zakresie nie będziemy mieli już żadnych potrzeb - zapowiada wiceburmistrz Brzegu Bartłomiej Kostrzewa.

Jak wskazują władze miasta, największą korzyścią wynikającą z termomodernizacji jest zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ponadto, poprawia się także wygląd budynków.

- Oprócz tego, że wykonujemy tę termomodernizację, to staramy się od razu też robić te zabytkowe elewacje, tak jak na przykład Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Tam została wykonana termomodernizacja, a potem od razu wykonaliśmy tę piękną elewację i on wygląda imponująco - dodaje wiceburmistrz.

Dodajmy, że prowadzone dotychczas inwestycje były możliwe między innymi dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także pieniędzy unijnych.
Bartłomiej Kostrzewa
Bartłomiej Kostrzewa

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 19:12 W Ligocie Górnej osobówka zderzyła się z motocyklem. Są utrudnienia na DW 409 Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 409 w miejscowości Ligota Górna w powiecie strzeleckim. Tam dziś (26.09) po godz. 18:00 samochód osobowy zderzył się… » więcej 2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »