Radio Opole » Gospodarka
2018-11-21, 07:30 Autor: Daniel Klimczak

Nyski pośredniak doceniony w Warszawie. "W przyszłym roku będziemy na pierwszym miejscu"

Spotkanie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej [fot. MRPiPS]
Spotkanie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej [fot. MRPiPS]
Małgorzata Pliszka [fot. Daniel Klimczak]
Małgorzata Pliszka [fot. Daniel Klimczak]
Spotkanie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej [fot. MRPiPS]
Spotkanie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej [fot. MRPiPS]
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wiceliderem w rankingu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Instytucja została doceniona między innymi za aktywizację osób po 50 roku życia czy długotrwale bezrobotnych.
W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli ministerstwa, przedsiębiorców oraz urzędów pracy, wśród których znalazł się nyski pośredniak.

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie - mówi Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie. - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rokrocznie rankinguje urzędy pracy według określonych kryteriów. W roku bieżącym te kryteria to przede wszystkim praca z osobami długotrwale bezrobotnymi, praca z osobami po 50. roku życia czy również wskaźniki efektywności kosztowej czy zatrudnieniowej.

Dodatkowo, jak zauważa Małgorzata Pliszka, powiat nyski ma niski udział osób długotrwale bezrobotnych. Na koniec ubiegłego roku wskaźnik ten miał wynieść 44% wszystkich pozostających bez pracy wobec 55-procentowej średniej dla całego kraju.

Choć pozycję wicelidera można uznać za sukces, ambicją urzędu jest dalsza poprawa efektywności.

- Do pierwszego miejsca zabrakło nam 10 punktów. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się ten próg przekroczyć i że będziemy na pierwszym miejscu. To brzmi nieskromnie, ale myślę, że mamy taką szansę - uważa Pliszka.

Dodajmy, że według wstępnych wyliczeń, stopa bezrobocia w powiecie nyskim wyniosła w październiku 7,4% i była o 0,2 punktu procentowego niższa niż miesiąc wcześniej oraz o punkt procentowy mniejsza niż w analogicznym momencie ubiegłego roku.
Małgorzata Pliszka
Małgorzata Pliszka

Gospodarka

2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »