Radio Opole » Gospodarka
2018-09-06, 18:26 Autor: Witold Wośtak

Eksperci ruszyli w teren, żeby przybliżać program "Czyste powietrze". Uczestnicy chwalą tę ideę

Rząd realizuje program walki ze smogiem
Rząd realizuje program walki ze smogiem
Spotkanie na temat programu "Czyste powietrze" w Głogówku [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie na temat programu "Czyste powietrze" w Głogówku [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie na temat programu "Czyste powietrze" w Głogówku [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie na temat programu "Czyste powietrze" w Głogówku [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie na temat programu "Czyste powietrze" w Głogówku [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie na temat programu "Czyste powietrze" w Głogówku [fot. Witold Wośtak]
Ruszyła seria spotkań informacyjnych na temat rządowego projektu "Czyste powietrze". Dzisiaj (06.09) szkolenia przeprowadzono w Głogówku i Lubrzy.
Eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej najpierw mówią o stanie środowiska i niskiej emisji, a w drugiej części przybliżają rządowy program. Podpowiadają, od czego zacząć starania o dotację lub pożyczkę.

Wniosek można będzie złożyć i wysłać drogą elektroniczną lub wypełnić w komputerze, ale złożyć wersję papierową. Trzecią opcją jest wypełnienie wersji papierowej.

- Jeśli chodzi o formę elektroniczną, jest tam wiele podpowiedzi wskazujących na prawidłowe wypełnienie wniosku. Wobec błędu podpowiadają również sposób skorygowania danych. Jeżeli ktoś będzie mieć problem z wypełnieniem wniosku, wojewódzki fundusz przygotuje punkt informacyjny, gdzie specjaliści udzielą wszystkich niezbędnych informacji - mówi Małgorzata Oleksiewicz, ekspert Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na spotkaniu w Głogówku było kilkadziesiąt osób. Wszyscy chwalili ideę takich szkoleń. Część kobiet przyznaje, że ludzie często nie mają pojęcia, jak wypełniać wnioski. Bez podobnych spotkań niektórzy mieszkańcy nawet nie wiedzieliby o dotacjach i pożyczkach. Jeden z mężczyzn nie ma wątpliwości co do sensu organizacji szkoleń, ale jego zdaniem, powinno uczestniczyć w nich jeszcze więcej beneficjentów. Kolejna mieszkanka uważa, że instrukcje często są niewystarczające i trudne do zrozumienia. Według niej, dzieje się tak ze względu na użycie fachowego języka. Inny mężczyzna chwali rządowy program. Zwłaszcza w okresie zimowym widzi, jaki dym wydobywa się z kominów Głogówka, dlatego ludzie narzekają.

Zainteresowani dotacją lub pożyczką powinni śledzić stronę internetową WFOŚiGW. Tam pojawi się informacja o początku przyjmowania wniosków.

Jutro (07.09) eksperci przyjadą do Gminnego Ośrodka Kultury w Białej, natomiast na sobotę (08.09) spotkania odnośnie programu "Czyste Powietrze" zaplanowano w gminach Kamiennik, Łambinowice i Skoroszyce.
Małgorzata Oleksiewicz
Uczestnicy spotkania

Gospodarka

2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej 2021-07-22, godz. 10:15 Pod drogą odkryli rury i kable, których nie było na mapach. Efekt - opóźnienie remontu o kilkanaście tygodni Remont ulicy Opolskiej w Krapkowicach powinien być już zakończony, ale droga nadal jest rozkopana. Problemem dla drogowców są instalacje znajdujące się… » więcej 2021-07-21, godz. 17:15 Wyremontowano kolejny fragment drogi numer 451. Do użytku oddano odcinek między Pielgrzymowicami a granicą naszego … Zakończyła się przebudowa drogi numer 451 między Pielgrzymowicami a granicą naszego województwa w powiecie namysłowskim. Remont ponad kilometrowego odcinka… » więcej 2021-07-21, godz. 14:00 Pieniądze z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego trafią do pracodawców. Nabór prowadzi również PUP w Głubcz… Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach realizuje nabór wniosków o przyznanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór potrwa do końca tego tygo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »