Radio Opole » Sport i turystyka
2022-11-09, 15:14 Autor: Grzegorz Frankowski

Olimpijczyk Dawid Tomala zachęcał do uprawia sportu młodzież z Głubczyc

Dawid Tomala w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dawid Tomala w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dawid Tomala w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dawid Tomala w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dawid Tomala w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dawid Tomala w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Poprawa kondycji, zachęcenie do uprawiania sportu i aktywności fizycznej oraz oduczenie złych nawyków po pandemii COVID19 – to główne założenia projektu "Opolskie szkoły na START". Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych z pięciu miast naszego regionu. Kolejne spotkanie z tego cyklu z udziałem Dawida Tomali, mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym na 50 kilometrów z Tokio, odbyło się dzisiaj (09.11) w Głubczycach.
Staram się pokazywać piękno sportu i zaszczepiać w dzieciakach miłość i chęci do tego, aby znalazły w tej aktywności chęć na miłe spędzenie wolnego czasu. Uważam, że potencjał u dzieci i młodzieży jest ogromy. Trzeba tylko dać im tylko iskrę do tego i właśnie delikatnie ich pchnąć w cudzysłowie do tego, żeby zobaczyły, że można spędzać wolny czas również aktywnie – mówi mistrz olimpijski Dawid Tomala.

Uczniowie rywalizowali w 10 konkurencjach sportowych. Każdy z uczestników otrzymał medal, dyplom i koszulkę, a najlepsi puchary i nagrody.

- Rzucaliśmy piłką do kosza, był skok w dal, w górę . - Już po chwili nawet skakać nie mogłam. Zmęczona byłam. Ćwiczę tylko na WF-ie. Ewentualnie czasami tańczę w domu. - Trenuję koszykówkę. Dzisiejsze konkurencje nie były zbyt trudne. Pewne problemy miałem tylko ze skakanką.

- Postanowiliśmy napisać projekt, który rozruszałby trochę dzieci po okresie pandemii – mówi Justyna Zielińska, organizator wydarzenia. - Chcieliśmy zachęcić dzieci tym projektem do tego, żeby trochę się rozruszały, także w innych dyscyplinach sportowych. Nie tylko w tych, które ćwiczą i uprawiają w szkole na lekcjach wychowania fizycznego.

Organizowane przez Głubczyckie Stowarzyszenie Kresowe wydarzenia do tej pory - oprócz Głubczyc - odbyły się w Nysie i Głuchołazach. W listopadzie planowane są jeszcze spotkania w Prudniku i Kędzierzynie-Koźlu.

Przedsięwzięcie "Opolskie szkoły na START" honorowym patronatem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Radio Opole patronuje medialnie temu wydarzeniu.
Dawid Tomala
Uczniowie z Głubczyc
Justyna Zielińska

Sport i turystyka

2024-06-15, godz. 19:00 Stalowa Wola najlepsza w Mistrzostwach Polski Football Academy Największa sieć szkółek piłkarskich w Polsce - Football Academy zorganizowała w Opolu XI Mistrzostwa Polski FA, czyli rywalizacji grup należących do fundacji… » więcej 2024-06-15, godz. 18:00 Niespodzianki nie było. Kolejarz Opole przegrywa w Gnieźnie Kolejarz Opole bez punktów w Gnieźnie. W meczu 5. kolejki 2. Ligi Żużlowej opolanie przegrali ze Startem 37:53. » więcej 2024-06-15, godz. 16:00 Odra Business Cup 2024. Dreman wygrywa, ale grało też Radio Opole [ZDJĘCIA] Za nami III edycja turnieju 'Odra Buissnes Cup' zorganizowanego przez Odrę Opole i Opolską Izbę Gospodarczą. 20 drużyn, reprezentantów opolskich firm, rywalizowało… » więcej 2024-06-15, godz. 15:30 Najlepsi zawodnicy w para-karate przyjechali do Głubczyc Głubczyce były dziś (15.06) gospodarzem organizowanych po raz drugi w historii Mistrzostw Polski w para-karate dla osób z niepełnosprawnością ruchową i… » więcej 2024-06-15, godz. 12:30 Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego odwiedził Opole Do olimpiady w Paryżu pozostał niewiele ponad miesiąc. Jak przekonuje prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Pasiewicz, przygotowania do tego wydarzenia… » więcej 2024-06-15, godz. 09:50 Letni basen w Lipnie koło Niemodlina już otwarty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie przyspieszył uruchomienie letniego basenu przy ul. Daszyńskiego w Lipnie. » więcej 2024-06-14, godz. 19:00 W Głubczycach ruszają mistrzostwa Polski w para-karate Głubczyce będą w ten weekend (15.06) stolicą polskiego para-karate. Miasto na południu naszego regionu będzie gospodarzem mistrzostw Polski w tej dyscyplinie… » więcej 2024-06-14, godz. 16:06 Policjanci i uczniowie. Piłkarski turniej o puchar komendanta Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu wygrała piłkarski Turniej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. » więcej 2024-06-14, godz. 11:00 Biało-czerwoni po raz piąty zagrają na piłkarskich mistrzostwach Europy. Ćwierćfinał - to najlepszych wynik w h… Czas na piłkarskie mistrzostwa Europy. Polska reprezentacja zagra na Euro po raz piąty w historii. Biało-czerwoni debiutowali w turnieju w 2008 roku. Największy… » więcej 2024-06-13, godz. 20:00 Na co stać reprezentację Polski na EURO? Prognozują osoby związane z opolską piłką Na początek Polska-Holandia, następnie mecz z Austrią, na koniec fazy grupowej wicemistrzowie świata Francuzi - tak będą wyglądały pojedynki 'biało-czerwonych'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »