Radio Opole » Sport i turystyka
2022-04-19, 20:17 Autor: Mariusz Chałupnik

Odra Opole wygraną u siebie znów traci w doliczonym czasie

Odra Opole [fot. Maciej Marciński]
W 28. kolejce Fortuna 1. ligi Odra Opole zremisowała z GKS-em Tychy 1:1. Goście bramkę wyrównującą strzelili w doliczonym czasie gry.
Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był bardzo uważny. Obie ekipy wiele energii poświęcały przede wszystkim na utrzymaniu posiadania. Jeżeli pojawiały się jakieś okazje, to wynikały one z przejęć w środku boiska.

Jednak na pierwszą groźną okazję trzeba było czekać do 22. minuty. Najwyżej w polu karnym GKS-u wyskoczył obrońca Odry Łukasz Kędziora, ale po jego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę.

Goście dwie dogodne sytuacje mieli w końcówce pierwszej połowy. Najpierw jednak fatalnie rozegrali kontratak, w którym mieli przewagę trzech zawodników, a następnie z pięciu metrów głową przestrzelił Daniel Rumin.

Pięć minut po zmianie stron GKS powinien prowadzić. Piłka jednak, po zamieszaniu w polu karnym, trafiła w słupek, poprzeczkę, zatańczyła na linii bramkowej, a następnie została wybita przez opolan.

Później niewiele się działo na boisku, aż do 66. minuty. Po rzucie rożnym dość szczęśliwie piłka znalazła się pod nogami Kędziory, a ten z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Dla defensora Odry to trzeci gol w czterech ostatnich spotkaniach.

W 76. minucie sytuacja miejscowych się skomplikowała, ponieważ drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Dawid Czapliński.

Cztery minuty gości od wyrównania dzieliły milimetry, ale ponownie w tym meczu szczęścia nie miał Rumin, który z czterech metrów zamiast do pustej bramki, trafił w poprzeczkę.

W doliczonym czasie gry napastnik tyszan w końcu okazał się skuteczny. Rumin najlepiej zachował się w polu karnym Odry i strzałem głową zapewnił gościom jeden punkt.

Odra zremisowała z GKS-em 1:1.

- Mamy w sobie dużo złości - mówi Piotr Żemło, obrońca Odry. - Znów w samej końcówce tracimy bramkę. Trzy punkty nam uciekły. Myślę, że i tak dzielnie się broniliśmy. Dużo sytuacji GKS sobie stworzył. Przeciwnicy dwukrotnie obijali poprzeczkę, aż w końcu strzelili. Na pewno trudno nam się grało przez tyle czasu w dziesięciu. Szkoda, bo wygrana była blisko.

- Nie tak dawno z Górnikiem Polkowice też straciliśmy bramkę w ostatnich sekundach - dodaje Łukasz Kędziora, strzelec bramki dla Odry. - Tym bardziej to boli, że to były spotkania domowe. Bardzo chcemy, bardzo się staramy. Myślę, że widać to nasze zaangażowanie. Zależy nam na wygranej u siebie i liczę, że nie długo zwycięstwo z naszymi kibicami będziemy mogli świętować.

Opolanie do strefy barażowej tracą punkt.
Piotr Żemło
Łukasz Kędziora

Sport i turystyka

2024-06-11, godz. 11:00 Cross Country Running już w ten weekend w Baborowie Ponad 7 kilometrów będzie liczyć główny dystans tegorocznego 33. Biegu Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego. Trasa została wyznaczona po drogach miejscowego… » więcej 2024-06-10, godz. 17:30 Brzeskie piłkarki z Pucharem Tymbarku. Były najlepsze na Stadionie Narodowym Piłkarki UKS Szkolnej Akademii Piłkarskiej z Brzegu wygrały Puchar Tymbarku na Stadionie Narodowym w Warszawie. » więcej 2024-06-09, godz. 16:43 Szczypiorniści Politechniki Opolskiej najlepszą akademicką drużyną w kraju Drużyna Politechniki Opolskiej została akademickim mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W finale rozegranym w Stegu Arenie w Opolu gospodarze zawodów… » więcej 2024-06-09, godz. 14:08 Były rekordy szybkości i frekwencji. Za nami XI Bieg Nyski 11. Bieg Nyski okazał się najszybszy z dotychczasowych. Pobito rekordy trasy w kategorii mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy wystartowało w biegu blisko 950… » więcej 2024-06-08, godz. 11:00 Tenisowy turniej dla amatorów z okazji Dni Opola Dwudniowy turniej rozegrany zostanie w następny weekend (15-16.06) w czterech tenisowych ośrodkach w Opolu. » więcej 2024-06-06, godz. 15:12 Nysa ma stary-nowy stadion. W sobotę otwarcie obiektu Polonii Nysa Nowe trybuny na ok. 2 tysiące widzów, zadaszenie, nowa murawa, szatnie i oświetlenie. Dodatkowo nowoczesna bieżna, przeznaczona do treningu lekkoatletycznego… » więcej 2024-06-05, godz. 17:15 Górnik Zabrze, GKS Katowice i jedna niespodzianka. Plan przygotowań Odry Opole do nowego sezonu 16 czerwca Odra Opole rozpocznie przygotowania do sezonu 2024/2025 Fortuna 1. Ligi. W planie 6 sparingów z drużynami z ekstraklasy i 2. Ligi oraz obóz przygotowawczy… » więcej 2024-06-05, godz. 14:45 Uczcili pamięć Jerzego Klempela - najwybitniejszego piłkarza ręcznego w historii Już po raz 19. młodzi szczypiorniści z całego województwa uczcili pamięć Jerzego Klempela - wybitnego piłkarza ręcznego, który swoją przygodę z tym… » więcej 2024-06-05, godz. 12:45 Katarzyna Połeć dłużej w Opolu. UNI Opole kompletuje kadrę na kolejny sezon Katarzyna Połeć przedłużyła kontrakt z opolską 'Watahą'. Doświadczona środkowa będzie reprezentowała barwy UNI Opole także w sezonie 2024/2025. Będzie… » więcej 2024-06-05, godz. 11:03 Reprezentant Francji nowym rozgrywającym PSG Stali Nysa PSG Stal Nysa rozpoczęła kompletowanie składu na nowy sezon Polskiej Ligi Siatkówki. Siódmy zespół poprzednich rozgrywek poinformował ostatnio, że w kolejnym… » więcej