Radio Opole » Sport i turystyka
2022-02-12, 20:55 Autor: Jakub Biel

Siatkówka: Mickiewicz Kluczbork przegrywa z Gwardią Wrocław po emocjonującym meczu

Mickiewicz Kluczbork [fot. Jakub Biel]
Siatkarze Mickiewicza Kluczbork przegrali we własnej hali 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 35:37) z Chemko-Systemem Gwardią Wrocław w ramach 22. kolejki Tauron 1. Ligi. Podobnie jak w pierwszym meczu tych drużyn 3 pkt do swojego konta dopisali zawodnicy z Wrocławia.
Chemko-System Gwardia Wrocław to zespół, który wyjątkowo "nie leży" zawodnikom Mickiewicza Kluczbork. Ci chcieli zrobić wszystko, aby w końcu pokonać drużynę ze stolicy województwa dolnośląskiego, z którą dotychczas nigdy nie udało im się wygrać.

Początek meczu to wyrównana gra punkt za punkt i brak wyraźnej przewagi którejkolwiek z drużyn. Gospodarze tego spotkania podeszli do meczu bardzo zmotywowani i od pierwszej piłki walczyli jak równy z równym z teoretycznym faworytem tego spotkania.

W środkowej fazie 1. seta, ku zaskoczeniu osób typujących przebieg meczu to Mickiewicz Kluczbork prowadził 11:9. Niestety, do głosu doszli goście z Wrocławia, którzy zdobyli 3 punkty z rzędu, czym ostudzili dobre nastroje zawodników i kibiców Mickiewicza Kluczbork.

Końcówka pierwszej części gry to bardzo dobra gra Mickiewicza, który osiągnął nawet 3-punktową przewagę. Ostatecznie gospodarze po nerwowej końcówce zwyciężyli w pierwszym secie 25:23.

Drugi set rozpoczął się od dobrych akcji siatkarzy z Kluczborka, którzy solidnie wypracowali sobie nawet 4-punktową przewagę w tym secie. Jednak Gwardia podrażniona takim obrotem spraw wzięła się ostro do pracy.

Mickiewiczowi przydarzył się przestój, a Gwardia Wrocław potrafiła zdobyć 5 punktów z rzędu. Nie pomógł zryw w ostatniej części seta i goście z Wrocławia pewnie wygrali 25:20.

Trzeci set to od początku partii dobra gra gości z Dolnego Śląska, którzy wypracowali sobie 3-4-punktową przewagę. Po dobrym zagraniu Jana Siemiątkowskiego i akcji, która mogła być ozdobą tego spotkania, udało się zniwelować przewagę gości do 2 punktów (9:11).

Wyrównana gra obu zespołów trwała jednak tylko chwilę. Gwardia Wrocław wypracowała przewagę i mimo prób zawodników Mickiewicza nie udało się doprowadzić do wyrównania w tym secie. 3 partię ponownie wygrała Gwardia Wrocław.

4. set tego spotkania był najbardziej wyrównany. Na całym dystansie tej partii raz na prowadzenie wychodzili gospodarze, a raz goście. Kibice mogli spodziewać się nerwowej końcówki, ponieważ wyrównana gra toczyła się do stanu 21:21. Gdy wydawało się, że goście mają mecz na wyciągniecie ręki po zdobyciu 2 punktów z rzędu, to Mickiewicz popracował blokiem i wyrównał stan seta.

Do wyłonienia zwycięzcy tego seta konieczna była gra na przewagi i chociaż to Mickiewicz był o krok od zwycięstwa to w tak newralgicznym momencie sędzia pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi gospodarzy i to goście otrzymali piłkę setową przy stanie 31:30.

Mickiewicz grający pod presją po raz kolejny wywalczył piłkę setową przy stanie 34:33. Rolę jednak znów się odwróciły i Gwardia była bliżej zwycięstwa po zdobyciu dwóch punktów z rzędu.

Ostatnim akcentem tego seta i meczu był nieskuteczny atak Jana Siemiątkowskiego. Gwardia wygrała 4. seta 37:35.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Mateusza Frąca z Gwardii.

Najwięcej punktów - 21 - dla Mickiewicza Kluczbork zdobył Jan Siemiątkowski.

Spotkanie podsumował Konrad Mucha, środkowy Mickiewicza Kluczbork:

- Z perspektywy meczu ten jeden punkcik na pewno był w naszym zasięgu i szkoda, że nie udało się go gdzieś tam zdobyć. Gra nerwów, emocji i dużych wymian, nie tylko sportowych. Natomiast no szkoda, szkoda, że przegrywamy w 4. setach bo nie zasłużyliśmy na tę porażkę. Liga pędzi jak szalona i my doceniamy te wszystkie punkty, które gdzieś tam możemy zdobywać, a dzisiaj niestety się nie udało.
Konrad Mucha

Sport i turystyka

2024-06-18, godz. 06:28 Kędzierzyńska ZAKSA pozyskała nowego atakującego Mateusz Rećko, najlepszy zawodnik minionego sezonu TAURON 1. Ligi podpisał kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ. Nowy nabytek trójkolorowych gra na pozycji a… » więcej 2024-06-16, godz. 17:01 Euro 2024. Polska przegrywa z Holandią 1:2. "Zwycięstwo było blisko" Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 (1:1) w rozegranym w Hamburgu meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-16, godz. 10:00 Euro 2024. Znamy składy drużyn w meczu Polska - Holandia Polscy piłkarze meczem z Holandią w Hamburgu o godz. 15:00 rozpoczną udział w mistrzostwach Europy. Zagrają bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, ale… » więcej 2024-06-15, godz. 19:00 Stalowa Wola najlepsza w Mistrzostwach Polski Football Academy Największa sieć szkółek piłkarskich w Polsce - Football Academy zorganizowała w Opolu XI Mistrzostwa Polski FA, czyli rywalizacji grup należących do fundacji… » więcej 2024-06-15, godz. 18:00 Niespodzianki nie było. Kolejarz Opole przegrywa w Gnieźnie Kolejarz Opole bez punktów w Gnieźnie. W meczu 5. kolejki 2. Ligi Żużlowej opolanie przegrali ze Startem 37:53. » więcej 2024-06-15, godz. 16:00 Odra Business Cup 2024. Dreman wygrywa, ale grało też Radio Opole [ZDJĘCIA] Za nami III edycja turnieju 'Odra Buissnes Cup' zorganizowanego przez Odrę Opole i Opolską Izbę Gospodarczą. 20 drużyn, reprezentantów opolskich firm, rywalizowało… » więcej 2024-06-15, godz. 15:30 Najlepsi zawodnicy w para-karate przyjechali do Głubczyc Głubczyce były dziś (15.06) gospodarzem organizowanych po raz drugi w historii Mistrzostw Polski w para-karate dla osób z niepełnosprawnością ruchową i… » więcej 2024-06-15, godz. 12:30 Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego odwiedził Opole Do olimpiady w Paryżu pozostał niewiele ponad miesiąc. Jak przekonuje prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Pasiewicz, przygotowania do tego wydarzenia… » więcej 2024-06-15, godz. 09:50 Letni basen w Lipnie koło Niemodlina już otwarty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie przyspieszył uruchomienie letniego basenu przy ul. Daszyńskiego w Lipnie. » więcej 2024-06-14, godz. 19:00 W Głubczycach ruszają mistrzostwa Polski w para-karate Głubczyce będą w ten weekend (15.06) stolicą polskiego para-karate. Miasto na południu naszego regionu będzie gospodarzem mistrzostw Polski w tej dyscyplinie… » więcej