Radio Opole » Sport i turystyka
2021-10-11, 12:45 Autor: Grzegorz Frankowski

Bardzo dobry start zawodników Sparty Głubczyce-Pietrowice na Pucharze Polski w taekwondo

7 medali reprezentantów Sparty Głubczyce-Pietrowice na Pucharze Polski w taekwondo - [fot: archiwum klubu]
7 medali reprezentantów Sparty Głubczyce-Pietrowice na Pucharze Polski w taekwondo - [fot: archiwum klubu]
Zawodniczki i zawodnicy Sparty Głubczyce-Pietrowice po raz kolejny potwierdzili, że w taekwondo należą do najlepszych w kraju. Podczas zawodów o Puchar Polski seniorów i juniorów w tej dyscyplinie sportu podopieczni trenera Daniela Jano wywalczyli 3 złote i 4 brązowe medale.
Na pierwszych miejscach zawody w Nowej Rudzie ukończyli: Karolina Słodkowska i Bartosz Słodkowski w walkach oraz Kinga Sztucka w układach. Natomiast brązowe medale przywieźli do domu Michał Jano w walkach i układach, Daria Baran w układach oraz w gronie juniorek Aleksandra Dudzik w walkach.

- Walk na zawodach było trochę mniej, niż zazwyczaj, ale te, które się odbyły stały na naprawdę bardzo dobrym poziomie - mówi złota medalista Karolina Słodkowska. - Pojawiło się zaskoczenie i element utrudniający w postaci bardzo śliskich mat. Każdy miał tą śliską matę, więc szanse były wyrównane. Aczkolwiek te walki wyglądały troszkę inaczej. Więcej było kontaktu i wymian rękoma, ponieważ ciężko było o poruszanie, o jakieś spektakularne techniki nożne, bo tak jak mówię, to podłoże było dosyć śliskie.

Puchar Polski w Nowej Rudzie był dla naszych zawodników jednym z ostatnich sprawdzianów formy przed listopadowymi mistrzostwami Europy w Hiszpanii. Ze Sparty Głubczyce-Pietrowice na te zawody do reprezentacji Polski powołania otrzymali Karolina Słodkowska i jej mąż Bartosz Słodkowski.
Karolina Słodkowska

Sport i turystyka

2021-10-27, godz. 20:57 Żużel: Mads Hansen odchodzi z opolskiego Kolejarza. Nowy pracodawca to wygrany ostatniego sezonu 2. ligi Choć od zakończenia sezonu było to niemal przesądzone, to teraz jest już pewne. Po trzech latach Mads Hansen opuszcza Kolejarza Opole. Duński żużlowiec… » więcej 2021-10-27, godz. 08:15 Mateusz Gruntowski o tym, jak zdobywa się Koronę Polskich Ultramaratonów w RO 3 SPORT Mateusz Gruntowski z Niemodlina skompletował Koronę Polskich Ultramaratonów. Aby zrealizować swój cel przebiegł 850 kilometrów. » więcej 2021-10-26, godz. 23:07 Sześć krążków Budowlanych na mistrzostwach kraju do lat 15 Sześć medali przywieźli z mistrzostw Polski do lat 15 ciężarowcy Budowlanych Opole. Zawody odbyły się w Ciechanowie. » więcej 2021-10-26, godz. 13:23 Nie żyje Jan Ścigocki, pasjonat sportu ze Strzelec Opolskich Szeroko znany jako 'kapitan Jan' - Jan Ścigocki zarażał kolejne pokolenia dzieci miłością do kajakarstwa i narciarstwa biegowego. » więcej 2021-10-26, godz. 09:30 Medale karateczek z Tarnowa Opolskiego w Katowicach Kinga Jezierzańska oraz Aleksandra Rutkowska z Akademii Sztuk Walki PAPON Team z Tarnowa Opolskiego skutecznie rywalizowały w międzynarodowych zawodach w Katowicach… » więcej 2021-10-26, godz. 08:08 Bartosz Malinowski o Wielkim Szlaku Himalajskim w RO 3 SPORT W podróż po Wielkim Szlaku Himalajskim zabrał nas Bartosz Malinowski, który był prelegentem X edycji Opolskiego Festiwalu Gór w Opolu. » więcej 2021-10-25, godz. 19:00 Światowa czołówka jeźdźców rywalizowała w Zakrzowie. Wysokie pozycje Polaków Zakrzów gościł światową czołówkę jeździecką. Na obiekcie LKJ Lewada odbyły się silnie obsadzone zawody w ujeżdżeniu CDI Zakrzów. » więcej 2021-10-25, godz. 16:29 Zapasy: młodzi namysłowianie nie zawiedli 7 medali wywalczyli młodzicy i młodziczki Orła Namysłów w Miliczu. Tam odbył się silnie obsadzony zapaśniczy turniej klasyfikacyjny w stylu wolnym. » więcej 2021-10-25, godz. 10:00 Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w karate. Prym wiedli zawodnicy z Krakowa 200 zawodników z całej Polski rywalizowało o medale w Głuchołazach. Honorowy patronat nad turniejem objęła 'Kapituła Orderu Uśmiechu'. » więcej 2021-10-25, godz. 08:30 Odra zremisowała z Jastrzębiem. Retransmisja w RO 3 SPORT Odrze Opole nie udało się przełamać klątwy Jastrzębia. W 14. kolejce Fortuna 1. ligi Odra Opole zremisowała 2:2 z GKS-em Jastrzębie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »