Radio Opole » Sport i turystyka
2020-08-01, 20:27 Autor: Mariusz Chałupnik

III liga piłki nożnej: Inauguracyjna porażka Polonii Nysa. Pozostałe opolskie kluby z punktami

Polonia Nysa - Foto Higiena Gać 1:2 [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszył sezon III ligi piłki nożnej. Na inaugurację z opolskich zespołów bez punktów został jedynie beniaminek Polonia Nysa, która uległa na własnym boisku Foto Higienie Gać 1:2.
W 15. minucie prowadzenie gościom dał pomocnik… Polonii Łukasz Chodyga, który niefortunnie interweniował we własnym polu karnym. Nysanie do odrabiania strat ruszyli, ale dopiero w drugiej połowie. W 62. minucie precyzyjne podanie Patryka Ostrowskiego na bramkę zamienił skrzydłowy Polonii Daniel Golus. Gdy wydawało się, że to miejscowi są bliżsi kolejnej bramki, to w 73. minucie sprytnie w polu karnym Polonii zachował się Marcin Przybylski, który zapewnił gościom trzy punkty.

- Trudno powiedzieć czego dzisiaj nam zabrakło - twierdzi Adam Setla, napastnik Polonii. - Zaangażowania nam nie zabrakło. Chęci, woli walki i taktyki również. Może zabrakło kwestii technicznych. Ale może to też frycowe. Pierwszy mecz, nowa liga i musimy się nauczyć grać. To zupełnie inna liga niż nasza IV opolska. Zdecydowanie bardziej agresywna, mniej miejsca i trzeba się do tego dostosować.

Lepiej na inaugurację spisały się inne opolskie ekipy. MKS Kluczbork pokonał na wyjeździe LZS Goczałkowice Zdrój 3:2, a Stal Brzeg zremisowała u siebie 1:1 z Lechią Zieloną Górą.
Adam Setla

Sport i turystyka

2020-09-26, godz. 20:45 Siatkówka. Derby I ligi dla ZAKSY Strzelce Opolskie W meczu 2. kolejki rozgrywek I ligi siatkarzy po emocjonujących zawodach Mickiewicz Kluczbork w derbach Opolszczyzny przegrał z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 1:3… » więcej 2020-09-26, godz. 19:46 Pewna wygrana UNI Opole na inaugurację sezonu Siatkarki UNI Opole udanie rozpoczęły rozgrywki 1. Ligi Kobiet. Wicemistrzynie z zeszłego sezonu pokonały u siebie KS Olimpię Jawor 3:0. W setach było do… » więcej 2020-09-26, godz. 17:30 ZAKSA zdobyła kolejne punkty w PlusLidze. Na wyjeździe pokonała Skrę Bełchatów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała kolejny mecz. Tym razem pokonała PGE Skrę Bełchatów. » więcej 2020-09-26, godz. 16:00 Spływy kajakowe "Z nurtem Opola". Deszczowa pogoda ich nie przestraszyła Po raz czwarty w Opolu zorganizowano spływy kajakowe Odrą i Młynówką. Pogoda nie wystraszyła uczestników, którzy pod okiem instruktorów mogli nauczyć… » więcej 2020-09-26, godz. 14:20 Pójść za ciosem. Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY o kolejną wygraną w PlusLidze powalczą w Bełchatowie Trójkolorowi bardzo dobrze rozpoczęli nowy, ligowy sezon. W dwóch pierwszych meczach pokonali odpowiednio Stal Nysę i MKS Będzin. W trzeciej kolejce rywalem… » więcej 2020-09-26, godz. 09:00 Na ligowe boiska wracają siatkarki Uni Opole W pierwszym meczu nowego sezonu I ligi opolanki przed własną publicznością zagrają z Olimpią Jawor. Dzisiejsze (26.09) spotkanie w Stegu Arenie rozpocznie… » więcej 2020-09-25, godz. 21:51 Odra Opole nie zwalnia tempa. Domowa wygrana nad GKS Bełchatów W meczu 5. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi piłkarze Odry Opole pokonali na stadionie przy ul. Oleskiej GKS Bełchatów 1:0. Tradycyjnie już opolanie zagrali… » więcej 2020-09-25, godz. 16:30 Walka o punkty na Oleskiej. Odra Opole podejmie dzisiaj GKS Bełchatów W 5. kolejce piłkarskiej I Ligi Odra Opole zmierzy się u siebie z GKS-em Bełchatów. Początek spotkania o 19:45 » więcej 2020-09-25, godz. 15:15 III liga piłkarska. Walka o każdy punkt opolskich drużyn Polonia Nysa gra u siebie, podobnie jak Stal Brzeg. O wyjazdowe zwycięstwo powalczy MKS Kluczbork. » więcej 2020-09-25, godz. 11:30 Koszykarskie emocje wracają na hale. Rusza 1 liga Dwie drużyny z naszego regionu powalczą o mistrzostwo. To Weegree AZS Politechnika Opolska i Pogoń Prudnik. » więcej