Radio Opole » Sport i turystyka
2020-06-26, 22:28 Autor: Mariusz Chałupnik

Odra po świetnym meczu ogrywa w Sosnowcu Zagłębie! Jest na bezpiecznej pozycji

Odra Opole [fot. Mirosław Szozda]
Kolejny bardzo dobry występ Odry Opole. W 28. kolejce opolanie na wyjeździe 3:1 pokonali Zagłębie Sosnowiec.
Mecz doskonale rozpoczął się dla Odry, która pierwszą groźną akcję zamieniła na bramkę. W 5. minucie Tomas Mikinic świetnie wypatrzył w polu karnym Arkadiusza Piecha, który na raty pokonał Kacpra Chorążkę. Odra grała mądrze, a gospodarze nie byli w stanie sforsować opolskiej defensywy.

Na początku drugiej części arbiter nie uznał dwóch bramek dla Odry. Najpierw uznał, że Piech był na spalonym, a następnie, że Piotr Żemło faulował w walce o górną piłkę.

To nie załamało opolan, którzy w 62. minucie podwyższyli prowadzenie. Żemło zgrał do Miłosza Trojaka, a ten z 14 metrów uderzył nie do obrony.

Po dwóch minutach gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Markas Beneta.

Odra tego dnia była lepsza i udokumentowała to w 71. minucie. Po solowej akcji pięknym strzałem popisał się Piech, który ustalił wynik na 3:1.

- Myślę, że byliśmy dzisiaj lepsi – mówi Piech. – Skuteczność na pewno była o naszej stronie, o czym świadczą strzelone trzy bramki. Punkty jadą do Opola, a był to kolejny mecz za tak zwane sześć punktów. Cały zespół solidnie pracuje na te wygrane i czujemy się coraz lepiej w tym ustawieniu.

Po 28. kolejkach Odra ma na swoim koncie 34 punkty i po tej serii na pewno będzie na bezpiecznej pozycji.
Arkadiusz Piech

Sport i turystyka

2024-05-03, godz. 21:03 Odra przegrywa w Łęcznej. Coraz trudniejsza sytuacja "niebiesko-czerwonych" Piłkarze Odry Opole nie przełamali „lubelskiej klątwy”, która ciąży nad „niebiesko-czerwonymi”. Po domowej porażce z Motorem Lublin, także i tym… » więcej 2024-05-03, godz. 20:42 MKS tylko remisuje u siebie ze Ślęzą Wrocław. "Zabrakło skuteczności" Piłkarze MKS-u Kluczbork zremisowali ze Ślęzą Wrocław 1:1 w meczu 28. kolejki piłkarskiej III ligi. Goście prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Kluzka. Jeszcze… » więcej 2024-05-03, godz. 12:30 Odra Opole gra o baraże. Na rozkładzie Górnik Łęczna Odra Opole walczy o baraże. Margines błędu jest już minimalny i do końca rozgrywek trzeba szukać punktów. Czołówka ligi jest blisko, a niezwykle ważne… » więcej 2024-05-03, godz. 11:45 MKS Kluczbork wciąż marzy o 2. lidze. Dziś starcie ze Ślęzą Wrocław Piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy cały czas są w czołówce III ligi wciąż marzą o awansie na szczebel centralny. Warunkiem jest regularne zdobywanie punktów… » więcej 2024-05-02, godz. 19:30 Rozgrywający Marcin Janusz na dłużej w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Marcin Janusz zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE. Kierownictwo klubu poinformowało dzisiaj (02.05), że grający na pozycji rozgrywającego zawodnik… » więcej 2024-05-02, godz. 12:15 Milena Ataman bokserską mistrzynią Polski Milena Ataman została bokserską mistrzynią Polski w kategorii kadetek. Zawodniczka OKB Odry Opole podczas rozgrywanej w Wałbrzychu Ogólnopolskiej Olimpiady… » więcej 2024-05-01, godz. 21:45 Półfinał I ligi jednak nie dla koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej W piątym, decydującym meczu o awans do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrało wyjeździe z Astorią Bydgoszcz… » więcej 2024-05-01, godz. 12:30 Udany występ Śliwińskiego podczas Pucharu Polski kajakarzy Arsen Śliwiński z AZS Politechniki Opolskiej zdobył dwa medale podczas pierwszych w tym sezonie zawodów o Puchar Polski w kajakarstwie klasycznym. » więcej 2024-05-01, godz. 10:00 Być albo nie być. Weegree AZS Politechniki Opolskiej zagra o awans do półfinału Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w ćwierćfinale I ligi koszykarzy. Dzisiaj (1.05) w Bydgoszczy zostanie rozegrany mecz numer 5 rywalizacji między Weegree… » więcej 2024-04-30, godz. 13:14 Ruszył remont boiska w Gogolinie. Trawę zastąpi sztuczna nawierzchnia Zamiast murawy naturalnej będzie sztuczna. Szykuje się zmiana nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Kasztanowej w Gogolinie. Prace już ruszyły. » więcej