Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-03-28, 11:00 Autor: Mariusz Majeran

"Figle na gałęzi" w artystycznym ujęciu - konkurs plastyczny dla dzieci

plakat [materiały prasowe Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu]
plakat [materiały prasowe Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu]
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu ogłasza po raz kolejny konkurs plastyczny dla dzieci. Prace można wykonać w dowolnych technikach rysunkowo-malarskich. Ważne, by były efektem indywidualnych poszukiwań i przemyśleń dziecka. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski.
- Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od szóstego do dziewiątego roku życia - mówi edukator w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Józef Chyży. - Ma charakter rysunkowo-malarski. Tytuł konkursu to jest zawsze taki pretekst do jakiś własnych poszukiwań twórczych i do stworzenia jakiejś ilustracji. Tytuł w tym roku brzmi "Figle na gałęzi". I zachęcamy do tego, żeby stworzyć jakąś pracę przedstawiającą, co na drzewie można robić? Prace w formacie A3 należy dostarczyć do nas osobiście albo drogą pocztową.

Prace należy dostarczyć do 30 kwietnia. Laureaci otrzymają nagrody, między innymi elektryczną hulajnogę, deskorolkę z autorskim malunkiem opolskiego artysty czy profesjonalne przybory malarskie. Będą także wystawione na ekspozycji w salonie Lellek w Opolu i Dobrotece w Dobrodzieniu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Józef Chyży

Kultura i rozrywka

2024-04-12, godz. 12:32 "Ekozoolandia" w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Najmłodsi śpiewali o orle bieliku 240 dzieci wzięło udział w Festiwalu Przedszkolaków 'Ekozoolandia'. Wydarzenie po raz ósmy zorganizował Strzelecki Ośrodek Kultury. Na scenie widowiskowej… » więcej 2024-04-10, godz. 14:00 Galeria Sztuki Współczesnej i Biblioteka Dziecięca w Opolu zapraszają na czytanie performatywne Dwie instytucje kultury: Galeria Sztuki Współczesnej i oddział dziecięco-młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, zapraszają na performatywne… » więcej 2024-04-10, godz. 11:00 Trwają przygotowania do Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przygotowuje finał XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej 'Nie traćmy pamięci'. Recytacje oceniane są przez opolskich… » więcej 2024-04-10, godz. 07:00 Stare woluminy na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna pokaże w Galerii WuBePe część zabytkowych książek i rękopisów. Szczególnie cenne dla dziedzictwa kulturowego zbiory odzyskały… » więcej 2024-04-09, godz. 17:54 Recytacje młodzieży w głuchołaskim centrum kultury. Mały OKR za nami Młodzież interpretowała poezję na scenie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zorganizowano… » więcej 2024-04-09, godz. 07:00 Dwudzieste spotkanie w Salonie Opolskiej Nauki Towarzystwo Przyjaciół Opola już trzeci rok zaprasza opolskich naukowców na spotkania z Opolanami. 20. Salon Opolskiej Nauki dziś (09.04) będzie gościł… » więcej 2024-04-08, godz. 17:00 Kreacje wieczorowe i stroje sceniczne na wystawie przyszłych plastyków w bibliotece [ZDJĘCIA] Uczniowie specjalizacji „Projektowanie ubioru” i „Projektowanie kostiumu scenicznego” w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu… » więcej 2024-04-06, godz. 18:00 Dżdżownice opanowały Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprosiła miłośników sztuk plastycznych na warsztaty rodzinne, podczas których powstawały projekty scenograficzne do… » więcej 2024-04-06, godz. 13:00 Przed koncertem w filharmonii można zatrzymać się przy obrazach [ZDJĘCIA] W Filharmonii Opolskiej od wczoraj (5.04) możemy oglądać nową wystawę malarstwa. Swoje abstrakcyjne prace pokazuje Piotr Grandys. Na ścianach antresoli możemy… » więcej 2024-04-06, godz. 11:45 Orkiestra z Turyngii zagra dziś w WBP w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na wiosenny koncert muzyki klasycznej i popularnej. Orkiestra dęta z Turyngii Landesblasorchester des Blasmusikverbandes… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »