Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-11-29, 21:00 Autor: Wiktoria Kramczyńska

Stolicę polskiej piosenki odwiedzi Violet Ambulance, młody zespół z Wrocławia

Violet Ambulance w Radiu Opiole [Fot. Karolina Holik]
Violet Ambulance w Radiu Opiole [Fot. Karolina Holik]
Violet Ambulance, czyli wschodzący zespół muzyczny z Wrocławia zagra w Opolu. Formacja zawita w Miejscu X, gdzie będzie można posłuchać utworów z ich nowej płyty pod tytułem "Krzyki po szeptach". Na scenie wystąpi również zespół Meteroids. Koncert odbędzie się w ten piątek.
- Fioletowa karetka jest w trakcie trasy koncertowej, tym razem zatrzymujemy się w stolicy polskiej piosenki - mówi Jakub Kwieciński, basista zespołu.

- Wszystkich gorąco zapraszamy do Opola. Ja zapraszam szczególnie, bo to są moje rodzinne strony. O godzinie 20:00 zaczyna się cały event, ale najpierw zagra Meteroids, zaprzyjaźniony zespół. My natomiast wejdziemy na scenę po 21:00.

- Gramy wszystko to, na co mamy ochotę. Inspirujemy się różnymi rzeczami, a nasze utwory powstają naturalnie, czasami pod wpływem chwili - mówi Tymek Bartczak, wokalista.

- Czasami jest tak, że posłucham tego, co Szymon zagra i skojarzy mi się to z jakimś uczuciem i wtedy dopasowuje sobie do tego jakieś scenariusze na utwór.

- Tworzymy po prostu z przeżyć, doświadczeń i osobistych emocji - dodaje Szymon Tryk, gitarzysta zespołu.

Bilety na koncert można nabyć na miejscu przed koncertem lub internetowo. Szczegóły na fanpage'u zespołu Violet Ambulance. Dodajmy, że rozmowy z muzykami będzie można posłuchać w Rewirach Kultury Radia Opole jutro (30.11) po godzinie 18:00.
Jakub Kwieciński
Tymek Bartczak, Szymon Tryk

Kultura i rozrywka

2024-03-02, godz. 14:30 Ryciny cyfrowe i fotografie znanych opolskich kobiet na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Andrzej Sznejweis zaprosił widzów do galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu na swoją wystawę. Tym razem artysta połączył grafikę z fotografią. Na sesję… » więcej 2024-03-02, godz. 08:49 "Gardło diabła" to nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Tytuł wystawy 'Gardło diabła' nawiązuje do największej kaskady wodospadu leżącego na granicy argentyńsko-brazylijskiej. Angelika Markul przeniosła artystyczną… » więcej 2024-03-02, godz. 08:00 Utwory czeskich kompozytorów na koncercie w Filharmonii Opolskiej Dużym powodzeniem cieszy się w tym sezonie artystycznym cykl koncertów zatytułowany 'Organy w samo południe'. Podczas niedzielnego koncertu melomani spotykają… » więcej 2024-03-01, godz. 21:45 Figuratywne malarstwo na wernisażu w Bonk Art Gallery [ZDJĘCIA] W Bonk Art Gallery przy opolskim rynku swoje obrazy i grafiki pokazuje Andrzej Kasprzak, pochodzący ze Śląska malarz, grafik i rzeźbiarz. Pokazywane w galerii… » więcej 2024-03-01, godz. 20:00 Biała: zaginął srebrny skarb synagogi. Trop urywa się we Wrocławiu Artefakty z dawnej synagogi przekazano Izbie Regionalnej w Białej. Żydowską świątynię zniszczyli Niemcy podczas nocy kryształowej w 1938 roku. Dotychczas… » więcej 2024-03-01, godz. 13:45 Muzyka filmowa Krzysztofa Komedy w nowych interpretacjach Jazz ostatnio często gości w Filharmonii Opolskiej. Tak będzie i w sobotę (02.03). Tym razem koncert nie na scenie klubowej filharmonii, a w sali koncertowej… » więcej 2024-03-01, godz. 10:00 Koncert "Muzyka nieśmiertelna" zabrzmi w piątkowy wieczór w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska zaprasza na piątkowy koncert symfoniczny. Usłyszymy Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej i solistę, który zagra na skrzypcach. » więcej 2024-02-29, godz. 21:00 Namiot WBP wypełniony po brzegi podczas spotkania ze Stanisławem S. Nicieją [ZDJĘCIA] Na promocję najnowszego, XX już tomu 'Kresowej Atlantydy' profesora Stanisława Sławomira Nicieji przyszły tłumy Opolan, chcących nabyć książkę i posłuchać… » więcej 2024-02-29, godz. 16:00 Duże, kolorowe obrazy zawisły w Muzeum Diecezjalnym w Opolu [ZDJĘCIA] Monika Kamińska postanowiła pokazać publiczności swoją twórczość malarską na wystawie retrospektywnej w Opolu. Mieszkająca w Nysie artystka przywiozła… » więcej 2024-02-29, godz. 13:56 Profesor Stanisław Sławomir Nicieja zaprezentuje XX tom "Kresowej Atlantydy" Dziś (29.02) profesor Stanisław Sławomir Nicieja przybliży czytelnikom swój ostatni, dwudziesty już tom 'Kresowej Atlantydy'. Na promocję swoich książek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »