Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-05-29, 20:00 Autor: Mariusz Majeran

OKT. Taniec, śpiew, choreografia i fragmenty książki w przedstawieniu "Sztuka kochania"

"Sztuka kochania" w Teatrze Jana KOchanowskiego w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
"Sztuka kochania" w Teatrze Jana KOchanowskiego w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
W ramach wydarzenia towarzyszącego 47. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym gospodarze imprezy pokazali "Sztukę kochania", na podstawie książki Michaliny Wisłockiej. Przedstawienie zaadoptowała i wyreżyserowała Mira Mańka.
- Chciałam pokazać książkę i jej treści, a nie opowiadać życiorysu autorki - mówi po premierze reżyserka. - To jest boskie, że to spotkanie z widzami dało nam nagle nowego powera. Jak zaczynaliśmy pracować, to dla nas to było zabawne, potem oczywiście ten czas prób sprawił, że już nam się te żarty opatrzyły i bardzo, bardzo czekaliśmy na spotkanie z widzami. Widzami no i ten śmiech, te chwile ciszy, te chwile zadumania. To patrzenie na buzię osób, które nas słuchają, dało jakąś niesamowitą energię temu spektaklowi. Jestem ogromnie wdzięczna państwu za ten odbiór.

W "Sztuce kochania" grają: Bartosz Dziedzic, Karol Kossakowski, Leszek Malec, Radomir Rospondek, Kacper Sasin i Michał Świtała. W materiałach wideo udział wzięła Joanna Osyda.

W ramach konkursu we wtorek (30.05) widzowie zobaczą "Ballady i romanse" Wrocławskiego Teatru Pantomimy imienia Henryka Tomaszewskiego. Radio Opole jest patronem medialnym konfrontacji.
Mira Mańka

Kultura i rozrywka

2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej 2023-09-25, godz. 19:39 Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Paweł Maślona - laureatem Złotych Lwów za film "Kos" Film „Kos” pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla Pawła Maślony został nagrodzony Złotymi Lwami podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni… » więcej 2023-09-25, godz. 19:00 Kino plenerowe zagości w Strzelcach Opolskich. Na ekranie „Vincent chce nad morze” Kino plenerowe to kolejna propozycja stowarzyszenia „Działamy” ze Strzelec Opolskich dla mieszkańców. Jutro (26.09) na placu Żeromskiego zostanie wyświetlony… » więcej 2023-09-25, godz. 16:05 Naukowcy z Czech i Polski debatują w Opolu o wzajemnych relacjach i problemach Po 7 latach przerwy naukowcy z Czech i Polski ponownie zasiedli do debat o kulturze, ekonomii i co najważniejsze współpracy. Na Uniwersytecie Opolskim ruszył… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »