Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-05-25, 17:00 Autor: Witold Sułek

"Uwielbiam tę orkiestrę". Dyrygentka-rezydentka Hanna Hurkot w Filharmonii Opolskiej

Hanna Hurkot [fot. Jakub Czerski, materiały FO]
Hanna Hurkot [fot. Jakub Czerski, materiały FO]
Finałowy koncert w ramach projektu "Dyrygentka-rezydentka" zabrzmi w najbliższy piątek (26.05) w Filharmonii Opolskiej.
Stanisław Moniuszko, Carl Philipp Emanuel Bach i Felix Mendelssohn, zabrzmią w finałowym koncercie projektu "Dyrygentka-rezydentka", realizowanym przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projektem tym w Opolu, w obecnym sezonie artystycznym, została objęta Hanna Hurkot, która już premierowym występem przed opolską publicznością zdobyła jej duże uznanie. Szczególną uwagę zwrócił zwłaszcza wykonany wówczas "Koncert podwójny na harmonijkę, perkusję i orkiestrę smyczkową" Kacpra Smolińskiego.

Dla samej dyrygentki szczególnie ważna była natomiast "Kołysanka" Andrzeja Panufnika, kompozytora, który jest jej zdecydowanie najbliższy. Ostatni koncert pod jej batutą jest jednak nie tylko zwieńczeniem projektu, ale też okazją do posumowania zdobytych doświadczeń i współpracy z naszymi filharmonikami.

- Zupełnie szczerze, w stu procentach, muszę powiedzieć, że uwielbiam tę orkiestrę. Czuję się tutaj jak w domu, ludzie są naprawdę przesympatyczni. Chciałabym, żeby w każdej orkiestrze to tak wyglądało, że mam ze sobą tych ludzi w jakimś sensie. Oni po prostu mi sprzyjają i razem pracujemy na wspólny efekt - mówi Hanna Hurkot.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (26.05) w Filharmonii Opolskiej o godzinie 19:00.
Jako solistę usłyszymy Michała Balasa w koncercie wiolonczelowym Bacha. Zapraszamy również na wywiad z dyrygentką Hanną Hurkot, którego można będzie posłuchać w Rewirach Kultury, po godzinie 18:00.
Hanna Hurkot

Kultura i rozrywka

2023-06-08, godz. 16:05 Kilkudziesięciu artystów i współczesna muzyka chrześcijańska na Górze św. Anny Wieczorem Grocie Lurdzkiej odbędzie się spotkanie pod hasłem 'Opole Uwielbia'. » więcej 2023-06-08, godz. 15:00 Przed nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence. Uczestnikami będą słuchacze Radia Opole Przez ostatnich 12 tygodni Radio Opole i nasi słuchacze żyli Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Codziennie od poniedziałku do piątku DJ Adamus opowiadał… » więcej 2023-06-08, godz. 14:25 Tancerze z grupy Volt są już w pełnej gotowości Stroje prawie gotowe, a układy przećwiczone. To oznacza jedno - tancerze z grupy Volt są już w pełnej gotowości przed 60.Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki… » więcej 2023-06-08, godz. 12:35 Debiutanci próbują przed koncertem. To ich pierwsze kroki na deskach opolskiego amfiteatru To spełnienie marzeń i kolejny bardzo ważny krok w karierze muzycznej - mówią o swoich występach na deskach opolskiego amfiteatru debiutanci. Część z… » więcej 2023-06-07, godz. 21:07 By dzieci pokochały książki. Trwa wielkie czytanie w MBP w Opolu Już po raz 13. najmłodsi mieszkańcy stolicy regionu i ich rodzice mają możliwość wziąć udział w Opolskim Maratonie Czytania. Wydarzenie ma na celu rozbudzić… » więcej 2023-06-07, godz. 21:04 60. KFPP: opolski amfiteatr nie śpi. Artyści szykują "Premiery" [ZDJĘCIA] Do późnych godzin wieczornych trwały próby do koncertu 'Premiery'. W sobotni wieczór 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu usłyszymy 10 piosenek… » więcej 2023-06-07, godz. 21:03 60. KFPP: przygotowania do koncertu "Premiery" [ZDJĘCIA] Popołudniowe próby przed 60. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu wypełniły przygotowania do sobotnich koncertów 'Premiery' w reż. Cypriana Ziąbskiego… » więcej 2023-06-07, godz. 20:15 Każdy może zagrać na fortepianie na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Wiemy już z Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, że 'śpiewać każdy może wiemy'. Ale od dziś każdy może także zagrać na fortepianie, jaki stanął… » więcej 2023-06-07, godz. 16:20 Z myślą o opolskiej młodzieży. Trwa nabór na nietypowe półkolonie Wizyty w radiu i telewizji, nauka dykcji i zajęcia z radcą prawnym - to tylko część atrakcji, które oferuje program półkolonii nowo powstałej Fundacji… » więcej 2023-06-07, godz. 15:41 "Wielcy nieobecni" będą bohaterami sobotniego koncertu 60. KFPP [ZDJĘCIA] Muzyczne spotkanie z tymi, którzy już odeszli - to idea sobotniego koncertu 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej zatytułowanego 'Czas Ołowiu'. W opolskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »