Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-10-28, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

"Orkiestrowe kontrasty" w Filharmonii Opolskiej

Hanna Hurkot [fot. Jakub Czerski, materiały FO]
Hanna Hurkot [fot. Jakub Czerski, materiały FO]
Przed nami kolejny piątkowy koncert symfoniczny w Filharmonii Opolskiej. Tym razem orkiestry nie poprowadzi dyrektor placówki Przemysław Neumann.
- To koncert symfoniczny, który poprowadzi nasza dyrygentka-rezydentka Hanna Hurkot - podkreśla Barbara Pieczyńska z filharmonii. - Zatytułowany jest "Orkiestrowe kontrasty". Pierwsza część będzie bardziej oniryczna, w której będzie wykonana "Kołysanka" Andrzeja Panufnika oraz podwójny koncert na harmonijkę, perkusję i orkiestrę smyczkową Kacpra Smolińskiego, który będzie także wykonawcą tego koncertu.

- Będą tu kontrasty. Ponieważ pierwsza część zacznie się od "Kołysanki" Andrzeja Panufnika - mówi dyrygentka Hanna Hurkot. - Jest to jedno z pierwszych w historii zastosowania ćwierćtonu w utworze, natomiast koncert Kacpra Smolińskiego, który jest również wykonawcą, już nie jest aż tak nowy w technikach kompozytorskich. Jest bardziej utrzymany w klasycznych ramach. Druga część koncertu jest to już utwór Ludwiga van Beethovena. Ten utwór z kolei pała taka młodocianą energią. Jest bardzo rzadko wykonywany w filharmoniach.

Wystąpią także soliści: Kacper Smoliński – na harmonijce oraz Bartek Miler na perkusji, marimbie i wibrafonie.

Koncert w piątek (28.10) o godzinie 19:00. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Barbara Pieczyńska
Hanna Hurkot

Kultura i rozrywka

2024-06-15, godz. 17:30 Tłumy dorosłych i dzieci odwiedziło dziś Opolskie Lalki [ZDJĘCIA] Opolski Teatr Lalki i Aktora odwiedzili dziś mali i duzi Opolanie, którzy chcieli poznać pracę opolskich aktorów, zobaczyć pracownie, studia nagrań oraz… » więcej 2024-06-15, godz. 17:00 „To jest dokument czasów”. Wystawa fotografii Fryderyka Kremsera 34. Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej odbywa się w Opolu. Połączone jest z obchodami 50-lecia Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego… » więcej 2024-06-15, godz. 17:00 Gabinet prezydenta, sala posiedzeń rady. Opolski ratusz od kuchni Galeria Sztuki Współczesnej z okazji Dni Opola zaprosiła mieszkańców na spacer wewnątrz opolskiego ratusza. Spora grupa uczestniczyła w spacerze, który… » więcej 2024-06-14, godz. 18:45 Dni Gminy Głogówek pełne koncertów dla każdego Koncerty oraz imprezy rekreacyjne uświetnią Dni Gminy Głogówek, które rozpoczynają się w sobotę (15.06). O godzinie 9:00 na stadionie miejskim wystartuje… » więcej 2024-06-14, godz. 16:50 "Opole moje miasto". Unikatowe plakaty opolskich artystów Artystyczne plakaty z najbardziej charakterystycznymi elementami miejskiej infrastruktury będą dostępne podczas Dni Opola. » więcej 2024-06-14, godz. 14:36 Warsztaty, animacje, wernisaż, koncert i potańcówka w ramach 15-to lecia OPAKu Już od wtorku Opolski Projektor Animacji Kulturalnych świętuje swoje piętnastolecie. Były warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dziś wernisaż plakatów towarzyszących… » więcej 2024-06-14, godz. 14:30 Jan Miodek spotka się z czytelnikami w Opolu Profesor Jan Miodek jest znanym polskim językoznawcą, który często spotyka się z czytelnikami, promując swoje kolejne książki. Chętnie odpowiada też… » więcej 2024-06-14, godz. 12:15 Ruszają Dni Kluczborka. W planie wiele koncertów i imprez towarzyszących Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Kluczborka. Święto miasta w kluczborskim parku oraz na stadionie miejskim rozpocznie się dzisiaj… » więcej 2024-06-14, godz. 09:00 Dni Opola: debata o kulturze i spotkanie autorskie z poetką Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu podczas Dni Opola proponuje koncerty, zabawy dla dzieci i rozrywkę dla dorosłych. Jest też propozycja wzięcia udziału w… » więcej 2024-06-13, godz. 20:50 Kresowy wodewil przyciągnął tłumy do opolskiego teatru Przy pełnej sali Opolskiego Teatru Lalki i Aktora odbyła się opolska odsłona Wodewilu Kresowego 'Tutaj się urodziłam'. Karol Wróblewski wymyślił to widowisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »