Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-10-28, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

"Orkiestrowe kontrasty" w Filharmonii Opolskiej

Hanna Hurkot [fot. Jakub Czerski, materiały FO]
Hanna Hurkot [fot. Jakub Czerski, materiały FO]
Przed nami kolejny piątkowy koncert symfoniczny w Filharmonii Opolskiej. Tym razem orkiestry nie poprowadzi dyrektor placówki Przemysław Neumann.
- To koncert symfoniczny, który poprowadzi nasza dyrygentka-rezydentka Hanna Hurkot - podkreśla Barbara Pieczyńska z filharmonii. - Zatytułowany jest "Orkiestrowe kontrasty". Pierwsza część będzie bardziej oniryczna, w której będzie wykonana "Kołysanka" Andrzeja Panufnika oraz podwójny koncert na harmonijkę, perkusję i orkiestrę smyczkową Kacpra Smolińskiego, który będzie także wykonawcą tego koncertu.

- Będą tu kontrasty. Ponieważ pierwsza część zacznie się od "Kołysanki" Andrzeja Panufnika - mówi dyrygentka Hanna Hurkot. - Jest to jedno z pierwszych w historii zastosowania ćwierćtonu w utworze, natomiast koncert Kacpra Smolińskiego, który jest również wykonawcą, już nie jest aż tak nowy w technikach kompozytorskich. Jest bardziej utrzymany w klasycznych ramach. Druga część koncertu jest to już utwór Ludwiga van Beethovena. Ten utwór z kolei pała taka młodocianą energią. Jest bardzo rzadko wykonywany w filharmoniach.

Wystąpią także soliści: Kacper Smoliński – na harmonijce oraz Bartek Miler na perkusji, marimbie i wibrafonie.

Koncert w piątek (28.10) o godzinie 19:00. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Barbara Pieczyńska
Hanna Hurkot

Kultura i rozrywka

2023-01-29, godz. 22:45 "Bez ładu i składu, czyli rytmy naszej młodości" w NDK Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie zaprasza na wyjątkowy spektakl. » więcej 2023-01-29, godz. 16:30 Nowa jakość u "Osieckiej". Zniknie boazeria z sali koncertowej ośrodka kultury w Niemodlinie W ostatni etap wkroczyły prace remontowe w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie. Trwa przebudowa sali koncertowej, z której jak żartuje burmistrz… » więcej 2023-01-29, godz. 10:13 Zarezerwuj bilet na "Moralność pani Dulskiej", wesprzyj remont hospicjum w Kluczborku Są jeszcze bezpłatne wejściówki na spektakl 'Tragifarsa kołtuńska, czyli Moralność pani Dulskiej' w kluczborskim Centrum Kultury. » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej 2023-01-27, godz. 17:00 Weekend zamknięcia wystawy "Ruch Polski wokół Słońca" W weekend zamknięcia wystawy Andrzeja Tobisa 'Ruch Polski wokół Słońca' Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg wydarzeń. » więcej 2023-01-27, godz. 15:00 Koncert noworoczny z charytatywnym akcentem. W Nyskim Domu Kultury zagrają dla hospicjum 10 lutego w Nyskim Domu Kultury odbędzie się X jubileuszowa edycja Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który organizowany jest przez Ruch Rozwoju Regionu… » więcej 2023-01-27, godz. 13:00 Premiera kolejnego humorystycznego wykładu w Teatrze Ekostudio w Opolu Wykłady profesora Pączkowskiego na dobre zagościły w opolskim Teatrze Ekostudio. Wcielający się w postać fikcyjnego profesora Andrzej Czernik mówił już… » więcej 2023-01-27, godz. 10:15 Wystawa i spotkanie autorskie rolkarzy w bibliotece 'Skateboarding, czyli odmienne stany świadomości' - to tytuł spotkania autorskiego z Bartoszem Adamowskim. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu najpierw zaprasza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »