Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-03-11, 07:33 Autor: Mariusz Majeran

Opolska Biblioteka Austriacka obchodzi 30. urodziny [ZDJĘCIA]

Biblioteka Austriacka rozpoczęła obchody 30 lecia swojego powstania [fot. Mariusz Majeran]
Biblioteka Austriacka rozpoczęła obchody 30 lecia swojego powstania [fot. Mariusz Majeran]
Działająca od trzydziestu lat w Opolu przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Biblioteka Austriacka rozpoczęła obchody swojego powstania. Biblioteka powstała 30 lat temu. Życzenia i gratulacje kierowniczce tej biblioteki składali osobiście między innymi zastępczyni Ambasadora Austrii w Polsce czy Konsul Honorowy Austrii we Wrocławiu.
- Jestem zaskoczona, że tyle osób przyjechało do Opola - mówi Monika Wójcik-Bednarz. - To jest moja praca. Ale z drugiej strony to jest taka pasja, bo mi się wydaje, że jak się z pasją pracuje, to wtedy też te efekty są bardzo fajne. Jest dziś taka fajna serdeczna atmosfera, która właściwie nie tylko wynika z takich kontaktów od święta, ale z bardzo wieloma osobami właśnie na co dzień współpracujemy. Chcemy pokazać to, co przez ostatnie lata we współpracy robiliśmy.

Biblioteka Austriacka w Opolu wydarzeniem w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu tym samym oficjalnie rozpoczęła 23. Wiosnę Austriacką. Szczegółowy program na stronie Internetowej WBP.
Monika Wójcik-Bednarz

Kultura i rozrywka

2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej 2023-09-25, godz. 19:39 Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Paweł Maślona - laureatem Złotych Lwów za film "Kos" Film „Kos” pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla Pawła Maślony został nagrodzony Złotymi Lwami podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »