Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-01-24, 17:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Nie poddają się kryzysowi. Ambitne plany MOK-u w Kędzierzynie-Koźlu

MOK w Kędzierzynie-Koźlu fot. facebook.com/MOKwKK
MOK w Kędzierzynie-Koźlu fot. facebook.com/MOKwKK
MOK w Kędzierzynie-Koźlu fot. facebook.com/MOKwKK
MOK w Kędzierzynie-Koźlu fot. facebook.com/MOKwKK
Kilka interesujących wydarzeń zaplanowano w najbliższym czasie w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Mimo, że znacznie większą część budżetu trzeba w tym roku przeznaczyć na utrzymanie obiektów, udało się zaprosić wielu ciekawych artystów.
Do Kędzierzyna-Koźla przyjedzie Teatr Mumio, wystawiona zostanie też operetka ''Księżniczka czardasza'' z prawdziwą orkiestrą.

- Oszczędzamy jak wszyscy, ale staramy się działać racjonalnie i dzięki też dużej pomocy gminy, organu prowadzącego możemy w tych trudnych czasach w miarę spokojnie patrzeć w przyszłość – mówi Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

- Pieniądze na wypłaty mamy, bo są zagwarantowane w budżecie. Pieniądze na działalność mamy, bo są zagwarantowane w budżecie. Co więcej, to zależy po prostu od tego, co się w Kędzierzynie-Koźlu uda zorganizować finansowo. Na swoją działalność i to nawet dość intensywną po pandemii mamy pieniądze. Jesteśmy też w tej szczęśliwej sytuacji, że mamy dwie sale kinowe. Pamiętać trzeba, że kino również generuje nam jakieś przychody, dzięki czemu ta poduszka finansowa też jest trochę bardziej elastyczna.

W tym roku wszystkie cykliczne imprezy kulturalne będą kontynuowane. Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu już przygotowuje się do organizacji tegorocznych dni miasta. Odbędzie się także kolejna edycja "Wrzosowiska" – przeglądu piosenki turystycznej, poezji śpiewanej i sztuk różnych. W planach jest także festiwal filmów niezależnych czy festiwal szant.
Piotr Gabrysz

Kultura i rozrywka

2023-02-08, godz. 17:00 Premiera filmu "Generacje" o historii Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu Historia szkoły, wydarzeń, a przede wszystkim losy i opowieści ludzi z nią związanych zawarte w 55 minutach filmu - tak w skrócie można zrecenzować projekt… » więcej 2023-02-08, godz. 14:22 Na wystawie będzie można zobaczyć pamiątki po FSD Wystawę pamiątek związanych z nieistniejącą już Fabryką Samochodów Dostawczych w Nysie przygotowują lokalni miłośnicy nysek. Przez lata auta te były… » więcej 2023-02-08, godz. 09:40 Wernisaż fotografii w MBP w Opolu W Fotogalerii MBP w Opolu zaprezentowane zostaną zdjęcia Piotra Witkowskiego, które powstały wspólnie ze Sławojem Dubielem. Autor zdjęć fotografowaniem… » więcej 2023-02-07, godz. 15:50 Wspomnienie twórczości Jana Goczoła w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w stolicy regionu wielokrotnie gościła za życia opolskiego poetę Jana Goczoła. Prezentowała jego twórczość i prosiła, by… » więcej 2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »