Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-07, 19:08 Autor: Mariusz Majeran

Opolszczyzna w kolejnej książce Macieja Siembiedy

Maciej Siembieda na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie [fot. Mariusz Majeran]
Maciej Siembieda na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie [fot. Mariusz Majeran]
Maciej Siembieda na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie [fot. Mariusz Majeran]
Maciej Siembieda na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie [fot. Mariusz Majeran]
Ukazała się kolejna, piata już książka opisująca śledztwo Jakuba Kani. Nowa powieść Macieja Siembiedy nosi tytuł "Kołysanka". Autor przez lata był związany z Opole i chociaż mieszka w Sopocie w swych powieściach akcję umieszcza w naszym regionie.
- "Kołysanka" powinna zainteresować mieszkańców Opolszczyzny szczególnie - mówi Maciej Siembieda. - Większość akcji dzieje się na Opolszczyźnie. Kopice. Historia, którą na Opolszczyźnie pewnie wszyscy znają albo jeśli nie znają, to zapraszam na jej kolejną odsłonę. Oczywiście historia Karola Goduli, oczywiście historia Joanny von Schaffgotsch. Tajemnice pałacu, ale też bardzo wielopiętrowa i napisana dla państwa rozrywki zagadka współczesna. Związana trochę z Grodkowem, z Elsnerem, z Chopinem. Myślę, że będzie to satysfakcjonujące.

Oficjalnie książka ma swoją premierę 9 listopada. Przedpremierowo została pokazana na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

W 2020 roku Radio Opole wyprodukowało superprodukcję "Wotum" Macieja Siembiedy w odcinkach, które były emitowane na naszej antenie.
Maciej Siembieda

Kultura i rozrywka

2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej 2023-02-03, godz. 15:05 Intensywność barw, wydarzeń, geometrii, form i uczuć na wystawie w Prudniku Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac malarskich Jacube Rybińskiej. Integralną częścią ekspozycji będzie performance zatytułowany „Krótki… » więcej 2023-02-03, godz. 11:00 Koncert uwielbienia w Branicach ''W Tobie jestem wolny'' - to tytuł koncertu poświęconego pamięci biskupa Józefa Marcina Nathana, wybitnego duszpasterza, społecznika, założyciela ''Miasteczka… » więcej 2023-02-03, godz. 06:10 O historii Pułku Ułanów Wołyńskich rozmawiano w muzeum w Opolu Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zaprosiło miłośników historii na spotkanie w Muzeum Śląska… » więcej 2023-02-02, godz. 17:00 Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie Muzeum Śląska Opolskiego w ramach wystawy 'Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta' zaprasza na oprowadzanie kuratorskie. Po ekspozycji będzie oprowadzać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »